دایانا ریگ ۸۲ ساله بود. عامل این بازیگر بریتانیایی، سیمون برسفورد، گفت که صبح روز پنجشنبه در خانه به همراه خانواده اش درگذشت.

In this file photo taken on April 5, 2019 British actress Diana Rigg arrives to receive the Icon Award during the opening ceremony of the 2nd edition of the Cannes International Series Festival (Canneseries) at the Palais des Festival in Cannes, southern France. Picture/AFP

در این عکس پرونده که در ۵ آوریل ۲۰۱۹ دایانا ریگ بازیگر بریتانیایی گرفته شده است، طی مراسم افتتاحیه دوره دوم جشنواره سری بین المللی کن (کنسریس) در جشنواره پالایس دس در کن در جنوب فرانسه وارد دریافت جایزه آیکون می شود. تصویر/خبرگزاری فرانسه

دایانا ریگ، بازیگر فرماندهی بریتانیایی که حرفه اش از سریال جاسوسی نمادین دهه ۱۹۶۰ انتقام جویان تا بازی کوزه گر فانتزی تاج وتخت کشیده شده است، جان خود را از دست داده است. اون 82 سالش بود مامور ریگ، سیمون برسفورد، گفت که صبح روز پنجشنبه در خانه به همراه خانواده اش درگذشت. دختر راچل استرلینگ گفت که بر اثر سرطان که در ماه مارس تشخیص داده شد درگذشت. ریگ «ماه های گذشته اش را با شادی صرف تأمل در زندگی فوق العاده اش، پر از عشق، خنده و غرور عمیق در حرفه اش کرد. من او را فراتر از کلمات از دست خواهد داد، “استرلینگ گفت.

ریگ در فیلم انتقام جویان به عنوان مامور مخفی اما پیل در کنار پرتاب گر پاتریک مکنه که از جان استید متنفر بود، بازی کرد. این زوج یک دونفره لباس پوشیدن بی عیب و نقص بودند که با شرور می جنگیدند و در یک نمایش که ترکیب ماجراجویی و شوخ طبعی اش به طور پایدار تأثیرگذار بود، با کویپ معامله می کردند. ریگ همچنین در سال ۱۹۶۹ جیمز باند مهیج در سرویس مخفی اعلیحضرت در نقش تریسی دی ویسنتزو، تنها زنی که تا به حال ازدواج کرده است، هر چند به طور خلاصه، مامور ۰۰۷ بازی کرد. تهیه کنندگان باند مایکل جی ویلسون و باربارا بروکلی گفتند ریگ «به خاطر اجرای به یادماندنی اش مورد علاقه طرفداران باند بسیار محبوب است.»

جورج لازنبی که تنها حضور خود را در نقش باند در این فیلم انجام داد، در اینستاگرام گفت که «از شنیدن مرگ دایانا ریگ آنقدر غمگین است. او بدون شک بازی بازیگری من را زمانی مطرح کرد که ما در سرویس مخفی اعلیحضرت با هم در سال های ۹-۱۹۶۸ ساختیم.» در زندگی بعدی، او نقش اولنا تایرل ” “ملکه خارها” نیرومند” را در “بازی تاج وتخت” بازی کرد و نامزدی جایزه امی را برای این نقش دریافت کرد. از دیگر نقش های تلویزیونی می توان به دوشس بوکلئوخ در درام دوره ای “ویکتوریا” و ریگ در کنار دخترش در سیتکام ملایم بریتانیایی “آشکارسازها” بازی کرد.

ریگ چندین سال را در دهه ۱۹۶۰ به عنوان یکی از اعضای شرکت رویال شپیر گذراند، و کار روی صفحه نمایش را با یک حرفه صحنه ای بزرگ ترکیب کرد، در نمایشنامه هایی از جمله “مکبث”، “شجاعت مادر” برتولت برشت و “جهنده ها” تام استوپارد در تئاتر ملی لندن. او چندین نقش تحسین شده در دهه ۱۹۹۰ در تئاتر آلمیدای لندن داشت که از آن جمله می توان به مارتا در “چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد؟” و نقش عنوان در تراژدی یونانی “Medea” اشاره کرد.

ریگ برنده جایزه تونی برای “Medea” در برادوی شد، و در سه نوبت دیگر نامزد شد ” اخیراً در سال ۲۰۱۸ به خاطر بازی در نقش خانم هیگینز در “بانوی عادلانه من” نامزد شد.
جاناتان کنت که ریگ را در برخی از نقش های صحنه ای بزرگش کارگردانی کرده بود، گفت که «ترکیب نیروی شخصیت، زیبایی، شجاعت و قدرت عاطفی محض او را به یک بازیگر بزرگ کلاسیک » یکی از نسل حیرت انگیز اجراکنندگان صحنه بریتانیایی» ساخته است.

اون هيچوقت بازنشسته نشد یکی از نقش های تلویزیونی نهایی ریگ در درام دامپزشکی روستایی “همه موجودات بزرگ و کوچک” بود که در حال حاضر در تلویزیون بریتانیا در حال اجرا است. استوپارد گفت ریگ «زیباترین زن اتاق است، اما او چیزی بود که قبلاً تروپر نامیده می شد.» “او رفت تا با آستین هایش کار کند نورد بالا و لبخندی برای همه. استعدادش نورانی بود.»

ریگ توسط دخترش، داماد گای گاروی ” خواننده اصلی گروه آرنج ” و یک نوه زنده می ماند.

به اسکرول کردن ادامه بده تا اخبار بیشتر بخوانید

گرفتن در تمام آخرین اخبار سرگرمی و شایعات در اینجا. همچنین، دانلود برنامه های جدید اواسط روز آندروید و iOS.

اواسط روز در حال حاضر در تلگرام است. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانالما ( @middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار

این داستان از یک خوراک سندیکاد شخص ثالث، آژانس ها منبع شده است. اواسط روز هیچ مسئولیت و مسئولیتی در قبال قابلیت اعتماد، اعتماد، قابلیت اطمینان و داده های متن خود را نمی پذیرد. مدیریت اواسط روز / اواسط day.com ذخایر تنها حق تغییر ، حذف و یا حذف (بدون اطلاع قبلی) محتوا در اختیار مطلق خود را به هر دلیلی آنچه