خورشید گرفتگی سال 2020: زمانی که چگونه به تماشای “حلقه آتش” زنده آنلاین

خورشید گرفتگی سال 2020: زمانی که چگونه به سازمان دیده بان “حلقه آتش” آنلاین زنده – اخبار

به روز شده: Jun 21, 2020, 09:00 IST | اواسط روز خبرنگار آنلاین | بمبئی

خورشید گرفتگی قابل مشاهده خواهد بود در آن حلقوی شکل در نقاط مختلف هند اجازه می دهد stargazers به تماشای “حلقه آتش” برای یک دقیقه

This picture has been used for representational purposes

این تصویر استفاده شده است بازنمودی اهداف

هند را شاهد سال اول و دهه, آخرین خورشید گرفتگی در روز یکشنبه 21 ژوئن. گرفتگی قابل مشاهده خواهد بود در آن حلقوی شکل در نقاط مختلف این کشور اجازه می دهد stargazers به تماشای “حلقه آتش” برای یک دقیقه در طول این پدیده است. با این حال برخی از نقاط کشور از جمله بمبئی قادر به مشاهده گرفتگی جزئی.

آنچه که یک خورشید گرفتگی حلقوی?

با توجه به بیانیه Debi پراساد Duari مدیر کلکته M P Birla افلاک حلقوی خورشید گرفتگی زمانی رخ می دهد که خورشید و ماه و زمین در یک خط راست و تقریبا در همان هواپیما. “در آن لحظه ماه باید دورتر از زمین در مدار بیضوی و از این رو نمی تواند پوشش دیسک خورشید به طور کامل و در نتیجه در یک باند باریک از نور در اطراف شبح تاریک ماه, ساخت حلقه آتش قابل رویت” بیانیه ای گفت:.

برای آینده خورشیدی گرفتگی مسیر حلقوی خورشید گرفتگی شروع خواهد شد در نزدیکی Gharsana در راجستان در اطراف 10:12 am و فاز annularity آغاز خواهد شد حدود 11:49 am و در پایان 11:50 am در این بیانیه اضافه شده است.

حلقوی گرفتگی را برای اولین بار شروع به از کنگو در آفریقا و حرکت را از طریق سودان جنوبی در اتیوپی و یمن و عمان و عربستان سعودی, اقیانوس هند و پاکستان قبل از ورود به هند راجستان است. گرفتگی خواهد شد و پس از آن پیشرفت به سوی تبت چین و تایوان قبل از پایان دادن به در وسط اقیانوس آرام است.

آنچه که یک “حلقه آتش’?

این “حلقه آتش” تشکیل شده است که از ماه می گذرد در مقابل خورشید نه پوشش آن به طور کامل اما تشکیل یک حلقه درخشان اثر و یا یک حلقه شناخته شده به عنوان “حلقه آتش”. اما Duari گفت: در بیانیه ای که حلقه ای از آتش برای این گرفتگی را نمی توان به عنوان برجسته این زمان آن را به عنوان در 26 دسامبر سال گذشته خواهد بود و کمی باریک تر است.

حلقه ای از آتش قابل مشاهده خواهد بود برای یک دقیقه از مکان های مانند کرنپور و Anupgarh در راجستان سیرسا, رتیا و Kurukshetra در هاریانا و Dehradun, Chamba, Chamoli و Joshimath در Uttarakhand.

چه جزئی خورشید گرفتگی?

جزئی خورشید گرفتگی زمانی رخ می دهد که خورشید و زمین نیست تراز به درستی در یک خط مستقیم. این پدیده زمانی اتفاق می افتد که ماه در حرکت به پوشش خورشید است اما قادر به پوشش تنها بخشی از خورشید دیسک باعث این ماه به بازیگران خارجی بخشی از سایه آن بر روی زمین است. از بسیار گسترده تر منطقه مانند کشور هند, مردم می توانند با رعایت جزئی خورشید گرفتگی متفاوت قدر.

در ژوئن 21, گرفتگی جزئی آغاز خواهد شد در بمبئی از 10 صبح و پایان در 1:27 pm در کلکته از 10:46 am از 2:17 ساعت از 10:20 am 1:48 pm در دهلی نو از 10:22 am 1:41 pm in Chennai و بین 10.13 هستم و 1.31 pm در بنگلور.

چگونه به تماشای خورشید گرفتگی?

شما می توانید بیرون بروید و به تماشای جزئی خورشید گرفتگی زنده از محل خود را با لزوم حفاظت از چشم مانند خورشید-فیلتر و گرفتگی ، اگر شما می خواهید برای گرفتن تاریخی “حلقه آتش” و حلقوی خورشید گرفتگی, شما می توانید آن را در ناسا ردیاب. به عنوان چنین حوادث نیز به صورت آنلاین در یوتیوب شما می توانید به تماشای خورشید گرفتگی در کانال های مانند Timeanddate و Slooh.

(با ورودی از PTI)

گرفتن در آخرین جنایت ملی و بین المللی Hatke, اخبار اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK