نماز در خانه آغاز می شود

نماز در خانه آغاز می شود – اخبار

به روز شده: Jun 14, 2020, 07:34 IST | Sumedha Raikar-Mhatre | بمبئی

ماهاراشترا سنت شعر – سنت Tukaram را abhangs, Janabai را ovis, Gadge Maharaj را kirtans – با این نسخهها کار به عنوان یک apt عقل ابزار به popularise پایین کلید جشن

Illustration/Uday Mohite

تصویر/Uday Mohite

Sumedha Raikar-Mhatreهنگامی که در قرن 17 سنت-شاعر Tukaram شد هنگامی که قادر به زیارت سالانه به Pandharpur او نوشت: نامه ای از پشیمانی به مورد علاقه خود را خدای Vithoba. به عنوان اسطوره می رود, خداوند, Vitthal لمس با صداقت پر برکت او با دارشان. صدها نفر از Pratipandharpur معابد (کپی) نارسایی ماهاراشترا طول و عرض بیشتر صحبت می کنند و از خداوند انطباق طبیعت است. او نه مصر در عبادت و متناسب با سفت و سخت جغرافیایی-پارامترهای فیزیکی. در واقع در قرن 13 سنت Savata مالی کشتکار با طبقه زندگی می کردند که در Aranbhend روستا صرف 12 متر از Pandharpur هرگز پیوست Wari به دلیل کارهای روزانه خود. در نهایت خداوند به نظر می رسد در مزرعه خود را و کمک به او تا زمین است. جای تعجب نیست که این سنت معروف جهان خط واقع خداوند Vitthal در “کانادا ملا Bhaji.”

ماهاراشترا سنت شعر عجین با مراجع است که تایید Bhakti sans مذهبی پروتکل و یا نمایش عمومی. در این پست مستند اورژانس زمینه, زمانی که مردم مکلف به اجتناب شود می تواند وجود داشته باشد بیشتر مستعد فلسفه ؟ سنت Tukaram تماس به صورت همهجانبه نماز: “Thaeech baisoni کارا ekchitta (رسیدن به غلظت با نشستن در یک مکان)” حمل و نقل جانبازان به طور خودکار به مورد نظر خود را خدای. چنین نماز امر نه فقط به Pandharpur زیارت اما به کشت و جشنواره های باقی مانده از سال 2020—Janmashtami, Ganpati, آزاد بودن از نفس مبتنی, Dussehra, Sai Baba Palkhi و دیوالی. در زمانی که ماهاراشترا دولت به دادگاه تجدید نظر به مردم برای تمرین های اجتماعی فاصله در آینده جشن فصل دوباره خواندن از پرستاران کمک می کند در رسیدن به حق اجتماعی استقرار.

هر سال ده ها تن از Dindis (هفت عمده گروه بندی) در حال لگد کردن تا اواسط ماه ژوئن. Lakhs از پابرهنه Warkaris حمل padukas (ردپای تکریم پرستاران) بعد متحد در هونگوند در Ashadi Ekadasi روز است که در تاریخ 1 ژوئیه این سال است. اما COVID-19 شیوع نهفته است این سنت است. Padukas پرواز خواهد شد به طور مستقیم به معبد شهر به منظور جلوگیری از تجمع جرم در خیابان. اجماع بر افزایش سرعت یک مجموعه الگو خوش آمدید.

جالب است که هیچ یک از Warkari فرقه saints تجویز یک الگو برای Vitthal عبادت است. قرن سیزدهم زن سنت Janabai می گوید: “Dalita kandita tuz gaeen Ananta.” این به این معنی او شعارهای نام خدا در حالی که آسیاب آرد; او یک خانه کمک می کند و باید لوکس تعریف شده و اسلات برای pooja. یکی دیگر از سنت از همان قرن Narhari Sonar بود که یک زرگر حرفه ای می بیند که خداوند در روزانه خود را در دست زدن به یک فلز است. “مرد buddhichi katari, ramnaam سنگ chori.” خواستار خداوند خود را مشتری سنت با بهره گیری از هوش خود را برای متراکم کردن طلا از خود گذشتگی. سنا Maharaj (1357) یک آرایشگر توسط طبقه اشاره به حرفه خود در توضیح وحدت با خداوند. او می گوید: هنر اصلاح شده به عنوان عادی hajamat فراهم می کند و او را و مشتریان خود یک آرامش است که به عبادت. این نشان می دهد که آینه به مشتری مشت نفس خود را ماساژ سر و کاهش ناخن خشم-شور. چه یک برکت حرفه.

پیدا کردن خدا در زندگی روزانه (کرم ishu bhajava) است که در ریشه سنت آموزه های به یاد Chaitanya Maharaj کبیر یکی از مترقی صدای از الندی که در حال حاضر پشتیبانی از پوسته پوسته شدن از آداب و رسوم در پی COVID-19. “این که آیا آن است که Ashadhi یا دیگر جشن ها را باید ریشه در واقعیت کنونی.” او به نقل از سنت Tukaram مشاوره: “Yukta ahaar vihaar, nem indriyansi saar” یعنی انسان باید در خصوص مطالبات از لحظه ای. مثلا Dahi Handi بشر اهرام on Janmashtami (11 اوت) هستند استوار در نزدیکی فیزیکی و چنین صمیمی جشن بهترین اجتناب شود در منافع عمومی. خوشبختانه یکی از سازماندهندگان اصلی بمبئی Dahi Handi حمله رعد اسا MLA استناد Pratap Sarnaik اعلام کرد داوطلبانه بان کی مون در این سال نو. او می گوید در تلاش است که رفت و به مدت سه ماه ملی مستند خواهد بود frittered دور اگر احتیاط کافی نیست و نگهداری در طول سال است. در واقع او به یاد می آورد شیوع آنفولانزای خوکی 2009 زمانی که Dahi Handi متوقف شد; و خداوند کریشنا از ذهن نیست یک سال استراحت.

اگر ما رعایت دقت جشنواره شده اند ابداع در چند سال گذشته به دلیل راحتی. جاری شدن سیل بمبئی و littering از سواحل آن انگیزه جانبازان برای جلوگیری از مگا اندازه Ganpati immersions; استفاده از سازگار با محیط زیست خاک رس را به بت گام دیگری است. در این سال بیشتر بمبئی بدن حاکم گانش Mandals نشان داده آمادگی برای انجام دور با تزئین pandals بنابراین به عنوان برای جلوگیری جشن در تنظیمات داخلی. این است که در واقع سالم که ارادت به خداوند است که برابر با یک خارجی روبنا. به طور مشابه, آزاد بودن از نفس مبتنی علاقه مندان که در این شهر فضاهای باز برای نه روز نیز به نظر می رسد آماده برای تغییر دوی Pooja به قلمرو خصوصی, بنابراین به عنوان برای جلوگیری از امکان گسترش ویروس. Milind Vaidya سابق بمبئی شهردار و نیروی اصلی در پشت Mahim را جشن garba رویداد می گوید که او به گسترش این کلمه در مورد مسئولیت اجتماعی از داشتن یک باب روز پایین garba. “اگر چه آزاد بودن از نفس مبتنی می افتد در ماه اکتبر شروع کردم من Mumbaiwide حساسیت درایو. آگاهی است که هرگز خیلی زود به ویژه هنگامی که مردم باید یادآوری شود به نگه داشتن چیزهای ساده است.”

سنت شعر همیشه تأکید سادگی. نمرات abhangs و ovis مدافع naamsmaran (مناجات با خدا نام و نام خانوادگی) به عنوان ساده ترین فرم قابل دسترس ، شاعر و فیلسوف Dnyāneshwar Mauli (1275-96) disapproves “yog yaag vidhi.” او احساس می کند مناسک و آیین های ترویج غرور کاذب و نمایشگری. به طور مشابه, سنت Visoba Khechar که یوگی-گورو Namdev Maharaj, قاطعانه محکوم کرد و بت پرستی. اسطوره است که او قرار داده و پای خود را در Shiv لینگ و گفت Namdev نه به دستگیری متعال در سنگ حک شده است. یکی از خطوط خود را به صدا اساسا عقل با استانداردهای امروز: Pashan Devachi Kariti Je Bhakti/ Sarvasva Mukati Moodhpane. کسانی که از پرستش سنگ و بت دست در هر بیت از واقعیت است. به عنوان Warkari محقق Dr Shrirang Gaikwad اشاره به بعضی از کلمات در قرن 13th فوق العاده بی باک به ویژه هنگامی که در مقایسه با احتیاط انتقادات مدرن روز دانشمندان علوم اجتماعی/مورخان که برای همیشه آگاهانه از ترس از صدمه زدن به احساسات مذهبی. “نام یکی از وقایع امروز بار در ماهاراشترا که سوال آیین در چنین شدید از نظر” او می پرسد.

ماهاراشترا شده است نسبتا خوش شانس در آن saints—برای Gadge Maharaj (1876-1956) تمیزی بود و از همه مهمتر خدایی فضائل و Tukdoji Maharaj را (1909-68) Gramgeeta جادوها ایده آل روستای مدل توسعه است. Gadge Maharaj حاضر به تعظیم قبل از پروردگار Vithal, اما, اهدا شده Pandharpur خوابگاه ساختمان به آموزش مردم جامعه تاسیس شده توسط دکتر Babasaheb Ambedkar. او در میان شدیدترین صدای حمایت از ورود رایگان به Pandharpur معبد حوزه. به طور مشابه Tukdoji Maharaj توجه نکردند به انگلیسی در حالی که حمایت جنبش هند ترک. تعریف او از خود گذشتگی تمدید به علل مختلف به عنوان قحطی بنگال (1945) و قونیه زلزله (1965). هیچ یک از این اقدامات شد و متناسب با محبوب ترین ها نمایش لحظه ای; نه آنها پا هر خط سیاسی. در واقع آنها به دنبال سنت Tukaram را “satya amha مانی/ navho gabalache dhani” که به معنی “حقیقت ساکن در قلب ما; ما نمی شود فریب خورده.”

برای سکولار کشور مستقل به عنوان مذهبی گوناگون به هند است و طبعا دشوار است برای ترش کردن مسائل از ایمان است. هر کدام که تقدیر این است که در مرکز یک مسئله مذهبی به کار گرفته شده است با دستکش بچه. به همین دلیل حتی در شدید وضعیت همه گیر دولت ترس عدم اجماع اجتماعی فاصله در مذهبی جشن. من احساس می کنم این دو دلی است که به دلیل های متعدد مبتنی بر ایمان جریان جریان در ما جمعی DNA.

در سطح شخصی من می دانم آنچه در آن به معنی برای مقابله با دیدگاه های متفاوت در ایمان مبتنی بر مسائل است. متولد به یک ملحد و مؤمن مادر من آموخته بود به تصمیم خود من گرایش به خصوص اگر من می خواستم ایمان به درایو زندگی من, و اگر وجود دارد در مناطق که در آن دلیل خواهد پرسيد. معرفی به ابراهیم Kovoor و شگن را Gajanan Maharaj در بحرانی قبل از نوجوان اتصال توسط دو temperamentally متفاوت پدر و مادر من به یاد بیاورید نوجوان من تلاش, تلاش برای ازدواج با این عرضه در یک زندگی معنی دار است. به عنوان ما—مردم هند در مواجهه با یک تهدید کننده زندگی همه گیر—یک تراز ما پست-مستند زندگی امیدوارم ما را nimbly deconflict ایمان و دلیل برای خود ما خوب است.

Sumedha Raikar-Mhatre یک فرهنگ نویس در جستجوی زیر متن. شما می توانید به او برسد در [email protected]

گرفتن در آخرین بمبئی, اخبار جنایت, اخبارامور جاری و یک راهنمای کامل از مواد غذایی برای همه چیز برای انجام و حوادث در سراسر بمبئی. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im