قرن نهم شیوا مجسمه قاچاقی به بریتانیا به بازگشت به هند

قرن نهم شیوا مجسمه قاچاقی به بریتانیا به بازگشت به هند – اخبار

منتشر شده در تاریخ: Jul 30, 2020, 12:41 IST | ANI | لندن

آن را به سرقت رفته بود در فوریه سال 1998 از Ghateshwar معبد در Baroli راجستان

The statue of lord Shiva. Pic/ANI

مجسمه لرد شیوا است. عکس/ANI

نادر در اواخر قرن نهم مجسمه سنگی از لرد شیوا است که به سرقت رفته بود از یک معبد در راجستان و قاچاقی به بریتانیا بازگردانده خواهد شد به باستان شناسی هند (ASI) در روز پنج شنبه. سنگ Nataraj/Natesha murti در “chatura مطرح jatamakuta و trinetra” و تقریبا چهار پا بلند است یک تصویر نادر از لرد شیوا در Prathihara ،

آن را به سرقت رفته بود در فوریه سال 1998 از Ghateshwar معبد در Baroli راجستان. در سال 2003 آن را به نور آمد که مجسمه شده بود قاچاقی به بریتانیا است. “هنگامی که این اطلاعات را دریافت کرده بود, لندن, انگلستان مقامات تماس گرفته شد و با حمایت خود را از این موضوع دنبال شد با خصوصی جمع آوری که در اختیار بت در لندن است. او به طور داوطلبانه بازگشت بت به کمیسیون عالی در انگلستان در سال 2005 گفت:” کمیسیون عالی هند در انگلستان است.

در ماه اوت سال 2017, یک تیم از ASI بازدید کارشناسان هند و مورد بررسی قرار بت که در زمان غرور و افتخار از محل در داخل ساختمان اصلی لابی. کارشناسان تایید کرد که این همان مجسمه است که به سرقت رفته بود از Ghateshwar معبد. یک مقام رسمی دولت هند اطلاعیه ای گفته است که در خط با دولت هند در تمدید انگیزه ای برای حفاظت از هند میراث فرهنگی و نمایش آن به جهان وزارت امور خارجی (MEA) همراه با هند را به سازمان های اجرای قانون شده اند به طور فعال به دنبال تحقیقات و جبران از سرقت و قاچاق آثار باستانی هند.

به عنوان یک نتیجه, آثار باستانی و بت شده اند بازگشت به هند از کشورهای مختلف از جمله آمریکا و استرالیا و فرانسه و آلمان. کمیسیون عالی هند (HCI) در لندن گفت: از آن نیز ایفای نقش پیشرو در موفق restitutions و عودت کننده گان از هند میراث فرهنگی. “HCI در حال حاضر با سازمان های اجرای قانون برای ردیابی دست گرفتن و بازیابی آثار باستانی به سرقت رفته. HCI در حال کار بر روی بسیاری از این موارد در حال حاضر. ما با اعتماد به نفس است که در روزهای آینده در همکاری با ASI, دولت هند, دولت و مقامات مرکزی و همچنین بریتانیا به سازمان های اجرای قانون و کارشناسان مستقل ما موفق خواهد بود در بازگشت بیشتر موارد از میراث فرهنگی ما به هند” بیانیه ای گفت:.

برخی از نمونه هایی از اعاده از انگلستان شامل Bramha-Brahmani مجسمه سازی که به سرقت رفته بود از هند و بازگشت به ASI در سال 2017. آن را پیدا کرده است برجسته محل استراحت در Purana قویلا موزه در دهلی نو در گالری سرپرستی ASI.

در اوت 15, 2018, یک قرن 12th مجسمه برنزی از Bhagawan بودا بازسازی شد به کمیسیون عالی توسط لندن پلیس شهری و سپس تحویل به دولت هند سال گذشته است.

گرفتن در آخرین جنایت ملی و بین المللی Hatke, اخبار اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار

این داستان شده است منابع از یک شخص ثالث همزمان خوراک سازمان. اواسط روز می پذیرد و هیچ مسئولیت و یا مسئولیتی در قبال آن قابلیت اعتماد و قابلیت اطمینان داده ها را از متن. اواسط روز مدیریت/اواسط روز است.com ذخایر حق تنها به تغییر و حذف و یا حذف (بدون اطلاع قبلی) محتوا در آن اختیار مطلق به هر دلیلی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

loading image

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید