بمبئی: CSMT می شود خوردن حق ایستگاه می شود 5-ستاره رتبه FSSAI

بمبئی: CSMT می شود خوردن حق ایستگاه می شود 5-ستاره رتبه FSSAI – اخبار

به روز شده: May 04, 2020, 18:38 IST | راجندرا B Aklekar | بمبئی

Chhatrapati Shivaji Maharaj پایانه اولین ایستگاه مرکزی راه آهن داده شده است این گواهینامه

The FSSAI awarded a five-star rating with 88 percent scope to CSMT Station

این FSSAI اعطا رتبه پنج ستاره با 88 درصد دامنه به CSMT ایستگاه

بمبئی Chhatrapati Shivaji Maharaj پایانه (CSMT) در چهار شنبه شد و خوردن حق ایستگاه. ایمنی مواد غذایی و استانداردهای اقتدار هند (FSSAI) در چهار شنبه اعطا Chhatrapati Shivaji Maharaj پایانه (CSMT) ایستگاه مرکزی راه آهن با خوردن حق ایستگاه’ گواهینامه پنج ستاره امتیاز.

خوردن حق ایستگاه بخشی از خوردن حق هند’ جنبش راه اندازی شده توسط FSSAI و Hindustan Unilever محدود (پدرم) با هدف ترویج ایمنی مواد غذایی و بهداشتی در استاتیک واحدهای پذیرایی در ایستگاه های راه آهن.

کیفیت مواد غذایی تنظیم کننده FSSAI و پدرم همراه با افسران مرکزی راه آهن (CR) و راه آهن هند پذیرایی و گردشگری شرکت (IRCTC) و مواد غذایی حسابرسان بازرسی مواد غذایی پلازا Jan – Ahaar, پایه, آشپزخانه, خرده فروشی, غذا اصطبل و دیگر پذیرایی در CSMT ایستگاه و خبره و دارای استاندارد مواد غذایی است.

CSMT شده است در نظر گرفته و بر اساس پیروی از ایمنی مواد غذایی و بهداشتی در دسترس بودن رژیم غذایی سالم, مواد غذایی, دست زدن به در آماده سازی حمل و خرده فروشی/ خدمت به نقطه مواد غذایی, مدیریت زباله, ارتقاء, از, محلی و فصلی مواد غذایی و ایجاد آگاهی در مورد ایمنی مواد غذایی و رژیم غذایی سالم است. پس از نهایی حسابرسی FSSAI اعطا رتبه پنج ستاره با 88 درصد دامنه به CSMT ایستگاه. Chhatrapati Shivaji Maharaj پایانه (CSMT) اولین ایستگاه مرکزی راه آهن داده شده است این گواهینامه است.

‘خوردن حق هند’ جنبش ساخته شده است در دو گسترده ستون از “غذا خوردن سالم” و “غذا خوردن امن”. از “غذا خوردن سالم” نظامی “ستون ابر” جنبش مورد nudging شهروندان را به انتخاب مواد غذایی سالم و ساختمان سالم و عادات غذایی. آنها را تشویق به انتخاب مغذی و غنی شده از مواد غذایی در حق دین و محدود کردن غذاهایی که سرشار از نمک و قند و چربی است. خوردن امن “نظامی” ستون ابر ” است که در مورد حصول اطمینان از ایمنی مواد غذایی برای جلوگیری از بیماری های منتقله. این شامل حفظ بهداشت و بهداشت شخصی و محیطی مناسب دفع زباله پس از ایمن مواد غذایی و شیوه های مبارزه با جعل و تزویر.

این مفهوم ترویج شده است و پشتیبانی شده توسط راه آهن برای کمک به مسافران را سالم و مواد غذایی مناسب را انتخاب کند. این مواد غذایی کسب و کار در ایستگاه های عمده جاذبه برای مسافران و آهن مرکزی و IRCTC پیوسته اند دست به اطمینان حاصل شود که مواد غذایی سالم و خوشمزه به شیوه بهداشتی به فروش می رسد در واحدهای پذیرایی. این تغییر رفتاری در پذیرایی کارکنان در آماده سازی, ذخیره سازی و توزیع مواد غذایی تاکید شده است در این آموزش با توجه به مجوز از واحدهای پذیرایی که خواهد شد یک راه طولانی در تلقین فرهنگ سلامت و بهداشت در مواد غذایی کسب و کار در راه آهن.

Sanjeev Mittal مدیر کل موفق به دریافت جایزه از Yogesh Kamat مدیر منطقه غرب FSSAI در CSMT در حضور B. K. Dadabhoy, اصلی, رئیس بازرگانی, مدیر Prabhat Ranjan ارشد مدیر تجاری (کیترینگ), Iti Pandey, مدیر ارشد مدیر تجاری (خدمات مسافر) مرکزی راه آهن, Rahul Himalian گروه مدیر کل IRCTC, Padmamohan T, مدیر کل (T) IRCTC, N. K. Pipil, Jitender کومار مشترک مدیران عامل (کیترینگ), IRCTC Sourav Chatterji ملی, کانال, مدیر پدرم و ارشد راه آهن افسران آهن مرکزی.

گرفتن در آخرین جنایت ملی و بین المللی Hatke, اخبار اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

داستان بعدی

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im