موسمی به ‘عادی’: آی گیره باران در 102 درصد از میانگین

موسمی به ‘عادی’: آی گیره باران در 102 درصد از میانگین – اخبار

به روز شده: Jun 01, 2020, 19:27 IST | سرپرستان | بمبئی

با توجه به آی نرمال 88 سانتی متر باران رخ می دهد بین ماه های ژوئن 1 و 30 سپتامبر و حساب برای 75 درصد از بارش باران در کشور

This picture has been used for representational purpose only

این تصویر استفاده شده است بازنمودی تنها هدف

هند و هواشناسی بخش (آی) در اینجا در دوشنبه تصریح کرد که این کشور را دریافت عادی موسمی در ماه ژوئن-سپتامبر و شرایط مطلوب برای موسمی خوب.

پرداختن رسانه ها مزاوان Nair Rajeevan وزیر در وزارت علوم زمين گفت: “خبر خوب این است که ما باید عادی موسمی. طبق آماری مدل پیش بینی کمی موسمی خواهد بود 102 درصد از دوره متوسط (LPA). شرایط در حال تبدیل شدن مطلوب برای موسمی خوب.”

IMD مسائل عملیاتی هوا برای south-west فصل باران های موسمی در دو مرحله-برای اولین بار در ماه آوریل و پس از آن در ماه ژوئن. این LPA از فصل موسمی باران بین 1951 و 2000 89 سانتی متر است. آن را نگه داشته به عنوان یک معیار در حالی که پیش بینی کمی باران های موسمی در هر سال است. با توجه به آی نرمال 88 سانتی متر باران رخ می دهد بین ماه های ژوئن 1 و 30 سپتامبر و حساب برای 75 درصد از بارش باران در کشور است.

در 15 آوریل IMD پیش بینی کرده بود عادی موسمی در 100 درصد از LPA. فعلی درصد است و دو امتیاز اضافی نسبت به آنچه آب و هوا دفتر انتظار داشتند. برای جولای بارش حیاتی برای کشاورزی موسمی در 103 درصد از LPA مورد انتظار است. در ماه اوت بارش خواهد شد کمی کمتر از نرمال در 97 درصد با مدل خطا از 9 درصد است.

Regionwise های شمال غربی هند است و انتظار می رود برای دریافت 107 درصد مرکزی هند 103 درصد و در جنوب شبه جزیره 102 درصد باران از LPA. “ما در انتظار یک کمی کمتر از نرمال بارش باران شمال شرق هند بیش از 96 درصد است.

شمال شرقی هند بوده و شاهد بارش کم در چند سال گذشته با یک خطا از 8 درصد” گفت: وزیر. وجود خواهد داشت کمتر بارندگی در West Bengal و Jharkhand او اضافه شده است. یک سردتر El Nino Southern Oscillation (ENSO) و ضعیف لا نینا شرایط در طول فصل موسمی خواهد اطمینان حاصل شود خوب بارش باران در ماه ژوئن-سپتامبر.

“طبق احتمال این مدل توزیع احتمال نرمال باران است که 41 درصد و کمبود باران است 5 درصد است. به این معنی وجود دارد بسیار کمتر احتمال موسمی بودن در کمبود سمت. زیر نرمال است که 15 درصد بالاتر از حد نرمال 25 درصد بیش از حد 14 درصد” Rajeevan گفت.

توزیع شد بیشتر اریب نسبت به سمت مثبت در نتیجه بیشتر احتمال نرمال و بالاتر از نرمال باران, او گفت:. در ضمن موسمی آمار کرالا در دوشنبه به مناسبت شروع از چهار ماه فصل بارانی.

پیش از موسمی جنوب غربی بیش از سرزمین اصلی مشخص شده است که با شروع آن بیش از کرالا و یک شاخص مهم توصیف انتقال از گرم و خشک فصل به فصل بارانی.

گرفتن در آخرین جنایت ملی و بین المللی Hatke, اخبار اینجا. همچنین دانلود جدید mid-day اندروید و iOS نرم افزار برای دریافت آخرین به روز رسانی.

اواسط روز است که در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@middayinfomedialtd) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار

این داستان شده است منابع از یک شخص ثالث همزمان خوراک سازمان. اواسط روز می پذیرد و هیچ مسئولیت و یا مسئولیتی در قبال آن قابلیت اعتماد و قابلیت اطمینان داده ها را از متن. اواسط روز مدیریت/اواسط روز است.com ذخایر حق تنها به تغییر و حذف و یا حذف (بدون اطلاع قبلی) محتوا در آن اختیار مطلق به هر دلیلی


ثبت نام برای همه آخرین اخبار, گالری بالا و روند ویدئوها از Mid-day.com

اشتراک

این وب سایت با استفاده از کوکی ها و یا فن آوری های مشابه به منظور افزایش تجربه مرور خود را و ارائه توصیه های شخصی ، با ادامه استفاده از وب سایت ما, شما توافق می کنید به سیاست حفظ حریم خصوصی و سیاست کوکی. OK

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.net