Anubhav Sinha has created, directed and produced a Bhojpuri music video Bambai Mein Ka Ba featuring Manoj Bajpayee

Manoj Bajpayee

منوج بجپایی

با تمجید از بیهار، تهیه کننده-کارگردان آنوبهاو سینها همیشه گوش دادن به موسیقی بهجپوری را در طول سال های بزرگ شدنش گرامی داشته بود اما تهیه کننده-کارگردان احساس می کند موسیقی غنی از فرهنگ در طول یک دوره زمانی جذابیت خود را از دست داده است. انوباو سینها با هدف احیای موسیقی بهوجپوری و پس دادن ریشه هایش، یک موزیک ویدئو بهوجپوری ‘بامبای مین کا با’ با حضور مانوج باجپایی تحت بنر تولید خود بناراس مدیا ورکز، در جریان قفل شدن فعلی ایجاد، کارگردانی و تهیه کرده است.

تیزر را اینجا بررسی کنید:

[محتوای جاسازی شده]

آنوبهاو سینها در ادامه توضیح می دهد: «من می خواهم طولانی ترین مدت یک آهنگ بهوجوری انجام دهم.» آنوبهاو سینها در ادامه توضیح می دهد: «من در اواسط دهه ۷۰ در محیط بهوجوری بزرگ شدم و بسیاری از مردم حتی اکنون متوجه نمی شوند که آن روزها، موسیقی بهجپوری قبلاً بسیار درجه یک بود. این بخش جدایی ناپذیر از بالیوود به عنوان موسیقی پنجابی امروز بود. کلاسیک Bhojpuri مبتنی بر اعداد بالیوود مانند ‘ناین لاد جای های به مانوا ما’ و ‘چالات Musafir موه لیزا Re’ در میان دیگران وجود دارد. این است که چگونه موسیقی Bhojpuri بود به بالیوود و حتی به جریان اصلی موسیقی Bhojpuri که استفاده می شود در خانه های مردم تحصیل کرده در آن زمان بازی.”

“اما در حال حاضر در 25-30 سال گذشته، موسیقی Bhojpuri دو معنی و crass شد،” به اطلاع Anubhav توضیح می دهد، “آن را ترک خانه های مردم و وارد مغازه های پاآن و چای مغازه ها و مکان هایی مانند کسانی که در آن نوع دیگری از توده آن را مصرف اما خانواده هایی که قبلا به آن گوش دادن، به تدریج از موسیقی Bhojpuri قطع شد. از آنجا که من متعلق به آن بخش از کشور هستم، می توانم به شما بگویم که درصد افرادی که زودتر این موسیقی را مصرف می کنند، بسیار بزرگتر از افرادی است که امروز موسیقی بهجپوری مصرف می کنند که امروز به مزخرف و دو معنایی تبدیل شده است. در ۱۰ سال گذشته می خواستم موسیقی بهوجوری را با ساخت آهنگی درجه یک و معنی دار احیا کنم، چیزی که همه نسل ها می توانند با هم آن را مصرف کنند.»

او که در مورد همکاری اش با بازیگر همه کاره مانوج باجپایی برای موزیک ویدئو ‘بمبئی مین کا با’ صحبت می کرد، می گوید: «یک صبح خوب، منوج یک آهنگ بهوجپوری برایم فرستاد و می خواست به آن گوش دهم. تا آن زمان من این آهنگ ‘Bambai Mein Ka Ba’ را از قبل ساخته بودم و احساس کرده بودم که مانوج باید آهنگ و ویژگی را در آن خواند. اما من در این مورد مطمئن نبودم، بنابراین با او تماس ن گرفتم. بعد یک روز یک آهنگ بهجپوری دیگر برایم می فرستد و من به او گفتم که از آهنگ های بهجپوری عصر جدید خوشم نمی آید. و بعد در مورد آهنگم که قبلا ً خلق کرده بودم بهش گفتم. وقتی آهنگ را شنید، آن را دوست داشت. از او پرسیدم که آیا در آن می خواند و ویژگی دارد و او گفت بله. روز بعد در تمرین استودیو بود و در یک هفته داشتیم تیراندازی می کردیم. دلایل خوبی وجود داشت که هر دوی ما از زمانی که در مورد کارگران مهاجر صحبت می کند، انگیزه بگردیم و روی این آهنگ کار کنیم و امیدوارم خیلی های دیگر هم دنبال شوند.»

او می گوید: «من در سال ۲۰۱۲ مادرم را از دست دادم و او بیشتر بهجپوری صحبت می کرد. بعد از اینکه او رفته بود، ناگهان زبان بهوجوری از زندگی ام ناپدید شد و آن زمانی است که از زمانی که مادرم هم به آواز بهجپوری می خواند شروع به هوس کردن برای آن کردم. آهنگی که من خلق کرده ام نیز در حافظه اش است. من می خواهم موسیقی بهجپوری را به سطحی ببرم که مردم شروع به ساخت آهنگ های بیشتر بهجپوری می کنند.» آنوباو دوباره جمع آوری می کند.

آهنگ ‘Bambai Mein Ka Ba’ در یک روز در میان همه گیر کروناویروس در یک استودیوی شهر تیرباران شد. “من به پایان رسید تیراندازی بسیاری از آهنگ های من در یک روز، از جمله آهنگ محبوب ‘Dus Bahane’ و خوشبختانه تمام آن آهنگ ها شده اند chartbusters،” به اطلاع Anubhav به عنوان او امضا کردن.

تهیه کنندگی بناراس مدیا ورکز با همکاری تی سری، آهنگ ‘بامبای مین کا با’ با حضور بازیگر همه کاره مانوج باجپایی به زودی راه اندازی خواهد شد.