2 موضوع مهم در زمان فروش ماشین

کاربرد ماشین در کشور ما با کشورهای دیگر همیشه غیرقابل مقایسه بوده است؛ بدین معنی که در کشورهای دیگر ماشین خریداری‌شده پس از استفاده چندساله و رسیدن به دوره استهلاک به ماشینهای اسقاطی می‌پیوندد. در ایران اما شرایط به گونه‌ای دیگر است. پس از چندین سال استفاده به خاطر افزایش قیمت‌ها می‌توانید ماشینی مستهلک خود را با قیمتی بسیار بالاتر از آنچه خریده‌اید به فروش برسانید. بنابراین می‌توان گفت که ماشین در ایران علاوه بر کارکرد حمل‌ونقل، در نقش کالاهای سرمایه‌ای نیز حاضر شده است. به همین دلیل زمان و شرایط فروش اگر خریدوفروش ماشین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

ماشین را در زمان سلامت آن بفروشید

فروش ماشین درزمانی که ماشین در وضعیت سلامت فنی و بدنه به سر می‌برد بسیار آسان‌تر و پرطرفدارتر خواهد بود. هرچه ماشین به سمت‌وسوی یک ماشینی مستهلک و کارکرده پیش رود، قیمت آن نیز به قیمت ماشینهای اسقاطی نزدیک‌تر خواهد شد. ممکن است شما نیز این‌گونه فکر کنید که خریدوفروش ماشین به‌طور مداوم مبلغی را به‌عنوان هزینه تعویض ماشین به شما تحمیل خواهد کرد و بهتر است که ماشینی خود را تا زمانی که کار می‌کند و دچار مشکلات حادی نشده است نگه‌دارید. اما واقعیت اینجاست که اگر محاسبه کنید که میزان هزینه تعمیرات ماشین در سال‌های مختلف به چه میزانی خواهد بود متوجه خواهید شد که مبلغی که برای خرید ماشینی جدیدتر و کم‌کارتر پرداخت خواهید کرد به‌احتمال‌زیاد کمتر خواهد بود. علاوه بر اینکه دردسر و اتلاف زمان برای مراجعه به تعمیرگاه را نیز نخواهید داشت.

وضعیت تقاضا چطور است؟

تقاضا را می‌توان یکی از تأثیرگذارترین عوامل بر تعیین قیمت کالاهای مختلف از جمله ماشین دانست. بایستی دقت داشته باشید که تقاضا در زمان و مکان‌های مختلف متفاوت خواهد بود. بنابراین می‌توانید از این تفاوت زمانی و مکانی در تقاضا استفاده کرده و کسب سود نمایید. بدین معنی که ممکن است در زمان‌هایی تقاضا برای خرید ماشین در بازار افزایش یابد و ممکن است شما از محلی که تقاضای کمتری برای خرید ماشین وجود دارد ماشین را خریداری کرده و در محلی با تقاضای بیشتر و قیمت بالاتر خود را به فروش برسانید علاوه بر این‌ها همچنین تقاضا برای برخی از مدل‌های خاص ماشینهای داخلی و خارجی بیشتر از رقبای هم‌رده خواهند بود. در این مورد بهتر است قبل از خرید، تحقیقات مناسب و کافی انجام دهید تا خریدوفروش خود را با میزان تقاضای بازار هم‌راستا کرده و بتوانید از فروش ماشین کسب سود کنید.

منبع: بهترین زمان برای فروش ماشین – خرداد نیوز

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesbuy stripe account