۶دستگاه خودرو آتش‌نشانی برای مقابله با آتش‌سوزی احتمالی در قصرشیرین مستقر شد

۶دستگاه خودرو آتش‌نشانی برای مقابله با آتش‌سوزی احتمالی در قصرشیرین مستقر شد

[ad_1]

مرادعلی تاتار روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی مدیریت بحران قصرشیرین افزود: چهار دستگاه آن مربوط به شهرداری و دهیاری قصرشیرین و ۲ دستگاه نیز از مناطق سردسیر کرمانشاه و روانسر وارد منطقه شده است.

پراکنش مناسب باران و پوشش گیاهی زیاد، شهرستان قصرشیرین را مستعد آتش سوزی های احتمالی می کند از این رو نیاز است تمامی ادارات در شرایط بحرانی از هماهنگی و آمادگی لازم برای مقابله با حوادث احتمالی برخوردار باشند.

وی اظهارداشت: مدیریت بحران وظیفه یک اداره و نهاد نیست و آمادگی همه ادارات با امکانات لازم یک ضرورت است.

فرماندار قصرشیرین گفت: باتوجه به فصل برداشت شهرستان و احتمال آتش سوزی در پس چر و پسماندهای مزارع باید تمهیدات لازم در این خصوص لحاظ شود و جهاد کشاورزی نسبت به آموزش و اطلاع رسانی کشاورزان برای پرهیز از آتش زدن پسماندها اقدام کند.

تاتار ادامه داد: ۲ منطقه قراویز و بازی دراز در حوزه شهرستان از پوشش گیاهی خوبی برخوردار است و همچنین به عنوان مناطق حفاظت شده زیستگاه جانداران مختلفی در منطقه است که باید تمهیدات لازم برای پیشگیری و مقابله با آتش سوزی ها در این مناطق لحاظ شود.

  نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ مورد آتش سوزی رخ داده که بیشتر در مناطق غیرسکنه، مرزی و فاقد پوشش گیاهی بوده و خسارت چندانی نداشته است و پارسال در مجموع ۲۰۰ فقره آتش سوزی در مراتع این شهرستان رخ داد.

شهرستان مرزی قصرشیرین دارای ۱۶۱ هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی منابع ملی و طبیعی است که از این میزان ۱۵۴ هزار و ۸۰۰ هکتار آن مرتع و ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار نیز جنگل کاری است.
قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده و دارای ۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>