۴۳ مگاوات نیروگاه تولید پراکنده برق در لرستان احداث شد

۴۳ مگاوات نیروگاه تولید پراکنده برق در لرستان احداث شد

[ad_1]

فریدون خودنیا در مراسم بهره برداری از نیروگاه تولید برق الماس نیرو در شهرک صنعتی بروجرد افزود: در استان لرستان ۶ نیروگاه تولید پراکنده برق وجود دارد که از این تعداد دو مورد در بروجرد است که یک نیروگاه قبلا به بهره برداری رسیده و دومین نیروگاه امروز بهره برداری شد.

وی اضافه کرد: در شهرستان های پلدختر، الیگودرز، خرم آباد و ازنا چهار نیروگاه تولید پراکنده برق وجود دارد که یک نیروگاه نیز در شهرک صنعتی دورود در دست احداث است که طی دو سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

خودنیا بیان کرد: در استان لرستان تاکنون ۴۳ مگاوات نیروگاه تولید پراکنده برق ایجاد شده و در غرب کشور رتبه نخست را در تولید پراکنده برق داریم که با افتتاح نیروگاه تولید پراکنده برق دورود نیز ظرفیت تولید افزایش خواهد یافت.

 مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان اظهار داشت: با بهره برداری از این نیروگاه اشتغال برای ۱۵ نفر فراهم شده و این نیروگاه سالانه ۴۸ هزار مگاوات ساعت انرژی برق تولید می کند که نوع سوخت این نیروگاه گاز است.

وی با اشاره به این که در لرستان برای احداث نیروگاه های گازی هیچ محدودیتی وجود ندارد، گفت: هر سرمایه گذاری که اعلام آمادگی کرده اقدامات لازم برای احداث نیروگاه انجام شده و این آمادگی را داریم که در استان برای هشت نیروگاه دیگر به ظرفیت ۵۰ مگاوات پروانه بهره برداری صادر شود.

خودنیا ادامه داد: نیروگاه های پراکنده تولید برق در نقاط مختلف شبکه حساس و شهرک های صنعتی احداث می شوند تا در مواقع اضطراری وارد مدار شده و مورد استفاده قرار گیرند و انرژی مورد نیاز صنایع را تامین می کنند.

مدیر شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به انرژی های خورشیدی افزود: تاکنون در لرستان ۵۰۰ مگاوات نیروگاه انرژی خورشیدی نصب شده است.

عملیات اجرایی نیروگاه تولید برق الماس نیرو در شهرک صنعتی بروجرد از سال ۹۴ آغاز و در اواخر سال ۹۸ با اعتباری بیش از ۴۶۱ میلیارد ریال پایان یافته و به بهره‌برداری رسید.

برای بهره برداری از این پروژه ۴۶۱ میلیارد ریال هزینه شده و با افتتاح این پروژه زمینه اشتغال برای ۱۵ نفر ایجاد شده است.

ظرفیت این نیروگاه در فاز اول هفت مگاوات و تولید سالانه ۴۸ هزار مگاوات ساعت انرژی برق است.

در آیین افتتاح و بهره‌برداری از این طرح استاندار لرستان، نمایندگان مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

[ad_2]

Source link