گلریزان ۱.۴ میلیارد ریالی خیران اسفراینی برای زندانیان

[ad_1]

طاهر رستمی روز سه شنبه در آیین اختتامیه جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد اسفراین اظهار داشت: مردم نیکوکار این شهرستان حتی در شرایط خاص شیوع گسترده کرونا،  احسان و کمک های مالی خود به زندانیان را فراموش نکرده اند.

وی افزود: برای آزادی ۹ زندانی جرائم غیرعمد در شهرستان نیاز به پرداخت چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است که امیدواریم با تداوم کمک های مردمی و نیز همت ستاد دیه استان این زندانیان به آغوش گرم خانواده خود بازگردند.

وی با اشاره به آسیبهای ناشی از کرونا به برخی از اقشار آسیب پذیر، افزود: با تدبیر استاندار و با برنامه ریزی منسجم به دنبال کم کردن مشکلات این قشر در دوران پساکرونا هستیم که کمک به خانواده زندانیان در همین راستا است.

مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: با دستور همت فرماندار اسفراین، عملیات ساخت مسکن روستایی برای ۱۵ خانواده زندانیان نیازمند این شهرستان آغاز شده که از این طرح در شورای قضایی کشور به عنوان اقدامی برجسته یاد شده است.
رضا استاجی افزود: سال گذشته ۲۹۳ زندانی جرائم غیرعمد استان با بدهی ۲۲۰ میلیارد ریال از زندان آزاد شدند که از این میزان ۱۷۰ میلیارد ریال با پیگیری شورای حل اختلاف و مددکاران اجتماعی از سوی شاکیان بخشیده شد.
وی گفت: در اسفراین نیز پارسال ۳۲ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی بیش از ۱۰ میلیارد ریالی، با سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه از زندان آزاد شدند.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

[ad_2]

Source link