کرونا در قزوین تمام نشده و باید آنرا همچنان جدی گرفت

کرونا در قزوین تمام نشده و باید آنرا همچنان جدی گرفت

[ad_1]

هدایت الله جمالی پور روز یکشنبه در نشست ستاد مقابله با بیکاری کرونا در استان قزوین افزود: هیچ کدام از ادارات نباید نسبت به کرونا بی اهمیت باشند و همه موظف هستند که رفتارهای پیشگیرانه را انجام دهند، به طوری که تب‌سنجی‌ها در ابتدای سازمان‌ها و ادارات انجام شود و اجازه ندهند فرد آلوده ای وارد یک دستگاه اداری شود.

وی تاکید کرد: اعتقاد ما این است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید همچنان با قوت ادامه یابد و فاصله گذاری اجتماعی همچنان رعایت شود، چون مرجع تصمیم گیری‌ها در حوزه کرونا بر عهده وزارت بهداشت است و هنوز دستوری برای توقف اجرای آن صادر نشده است.

جمالی پور تصریح کرد: گزارش هایی به دست ما رسیده است که در مهرماه سال جاری احتمال وجود پیک جدیدی از کرونا وجود دارد و همه ملزم هستند اصول بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار قزوین با بیان اینکه رستوران ها باید با ۵۰ درصد ظرفیت کار کنند، اظهار داشت: تالارهای پذیرایی همچنان تعطیل هستند و رستوران‌ها اگرچه باید از نظر امرار و معاش حمایت شوند، اما لازم است که این واحدهای صنفی نیز مسائل بهداشتی را رعایت کرده و اجازه ندهند بیماری گسترش یابد.

مقام ارشد اجرایی استان قزوین تاکید کرد: هر رستورانی در استان قزوین که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند، باید  پس از اخطار از سوی علوم پزشکی و سازمان صمت با برخورد جدی همراه شده، و در صورت نیاز تعطیل شود.

جمالی پور به حوزه دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه باید همانند آموزش و پرورش برای رفع اشکال درسی برنامه ریزی کنند و این حق را به دانشجویان بدهند که این افراد هم امکان حضوری در دانشگاه را داشته باشند.

استاندار قزوین به موضوع بازگشایی اماکن مذهبی در استان قزوین پرداخت و گفت: این موضوع هم اکنون در اختیار استان بوده و پیشنهاد ما این است که به غیر از ضریح‌ها، صحن‌ها با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی شوند.

وی به استفاده از فضای رسانه‌ای در راستای جدیت مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: از طریق فضای مجازی و رسانه باید به مردم اطلاع رسانی شود که هنوز خطر کرونا جدی بوده و شرایط عادی نیست.

جمالی پور در واکنش به اجرایی نشدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین نیز گفت: با احترام به همه مدیران، اما در خصوص دستورات اداری با هیچ کس تعارف نداریم و اگر مصوبات ستاد کرونا اجرایی نشود، تخلف محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مدیر یک دستگاه اجرایی فقط در نشست‌های کارشناسی حق اعتراض دارد و اگر موضوعی تصویب و ابلاغ شد دیگر حق اعتراض ندارد؛ با این تعریف  هر مدیری حق دارد اظهارات خودش را در همان نشست کارشناسی مطرح کند و اگر لازم شد کارشناس با خودش بیاورد تا موضوعات و ابهامات را مرتفع سازد، اما بعد از ابلاغ و اجرایی شدن هیچ عذری پذیرفته نیست.

استاندار قزوین یادآور شد: کارمندی که از سوی یک دستگاه اجرایی به نشست‌ها معرفی می شود نماینده همان دستگاه بوده و مدیران هیچ عذر و بهانه ای نباید بیاورند که چون خودشان حضور نداشتند، پس اجازه دارند که مصوبات را اجرایی نکنند.

در پایان این مراسم هماهنگ شد تا بیمارستان بوعلی همچنان به عنوان پذیرش بیماران کرونایی فعالیت خودش را ادامه داده و مابقی بیمارستان‌ها به روال عادی بازگردند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>