کانادا مبارزه با کووید-۱۹ را نیازمند اقدام جهانی دانست

کانادا مبارزه با کووید-۱۹ را نیازمند اقدام جهانی دانست

[ad_1]

جاستین ترودو روز پنج شنبه در نشست مجازی عالی‌رتبه سازمان ملل متحد با موضوع تامین مالی برای توسعه در دوره کووید-۱۹ و فراتر از آن، افزود: توجه به بحران فعلی، نیازمند تفکر فرانگر است.

وی ادامه داد: لازم نیست بگویم در طول چند ماه گذشته به خاطر همه‌گیری جهانی، افراد زیادی جان باخته‌اند و جوامع متعددی هم متلاشی شده‌اند.

نخست وزیر کانادا با بیان اینکه کووید-۱۹ یک بحران بهداشتی در مقیاس جهانی است، اضافه کرد: این بیماری، همچنین بحران اقتصادی و اجتماعی را هم برانگیخته است و به همین خاطر است که ما در نشست سازمان ملل متحد حضور داریم.

ترودو تاکید کرد: این مساله یک مشکل واقعی جهانی با ابعاد مختلف است. این ویروس از مرزها فراتر رفته و زندگی و معیشت مردم را در همه جا تهدید می‌کند.

وی این بیماری همه‌گیر را یادآور چگونگی پیوند جهانی در شرایط فعلی دانست و اظهار کرد:برای حفظ ایمنی و سلامتی شهروندانمان، باید با کووید-۱۹ در هرجایی که یافت می‌شود، مبارزه کرد.

نخست وزیر کانادا خاطرنشان کرد: برای اینکه اقتصاد جهانی بهبود یابد و برای اینکه اقتصاد داخلی ما عقب‌گرد نداشته باشد، به یک برنامه جهانی هماهنگ نیاز داریم. شهروندان ما باید به موسسات بین‌المللی اعتماد داشته باشند که هیچ کسی را پشت سر نمی‌گذارد و قادر به غلبه بر چالش‌های جهانی است.

ترودو با یادآوری وابستگی مشاغل و تجارت در هر کشوری به سلامت و ثبات اقتصادی دیگر کشورها، خاطرنشان کرد: برای همه ما مهم است که چگونه اقتصاد جهانی این طوفان را پشت سر می‌گذارد. موفقیت ما، هم در داخل کشور و هم با هم به عنوان یک جامعه بین‌المللی، به این امر وابسته است.

وی تصریح کرد: ما نه تنها رهبران جهان، بلکه متخصصان اصلی در زمینه‌های مختلف را گرد هم آورده‌ایم که می‌توانند به ما در درک بهتر و پیامدهای اقتصادی این بیماری همه‌گیر کمک کنند.

نخست وزیر کانادا کووید-۱۹ را فرصتی برای شروع گفت‌وگوی جهانی دانست و گفت: فرصتی برای گفت‌وگو است که چگونه می‌توانیم از این بحران جهانی به عنوان جهانی قوی‌تر و منسجم‌تر بیرون بیاییم؛ اقتصادی که رشد را برای همه ایجاد، نابرابری را برطرف و از آسیب‌پذیرترین افراد، مراقبت می‌کند.

ترودو افزود: کانادا آماده است تا سهم خود را انجام دهد، همانگونه که به گرد هم آمدن جهانیان در مبارزه با  کووید-۱۹ کمک می‌کنیم.

وی ادامه داد: کووید-۱۹ یک چالش بی‌سابقه برای دنیای مدرن ما است اما فرصتی بی‌نظیر هم برای ساختن آینده‌ای بهتر، ایجاد جهانی امن و مرفه و یک سیستم بین‌المللی است که می‌داند چه کسی پشت سر مانده و تلاش می‌کند تا آنها را بالا بکشد.

[ad_2]

Source link