چه نوع املاکی شرایط اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک را دارند؟

برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک، نوع ملک خریداری شده ملاک نخواهد بود. در این زمینه، صرفاً ارزش ملک اهمیت دارد. بنابراین نوع ملک در مراحل اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک تأثیری ندارد.

متقاضیان خارجی می‌توانند برای خرید انواع املاک مانند تجاری، مسکونی، اداری، زراعی و مستغلات اقدام کنند.

مراحل شرایط خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی چیست؟

پس از اینکه ملک مورد نظر توسط کارشناس رسمی دولت ارزش گذاری شد، مبلغ در گزارش کارشناس درج می‌شود. خریدار و فروشنده می‌توانند روی این قیمت به توافق رسیده و قرارداد خرید تنظیم کنند. پس از توافقات و عقد قرارداد، باید ودیعه پرداخت شده و در نهایت برای انتقال کل مبلغ ارزش ملک اقدام شود. پس از انتقال سند از فروشنده به خریدار، می‌توانید با در دست داشتن مدارک و مستندات لازم به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و برای دریافت اقامت اقدام کنید.

اداره مهاجرت ترکیه مدارک شما را بررسی کرده و در صورت قانونی بودن همه مراحل، اقامتی 1 تا 2 ساله به شما می‌دهد.

پس از 5 سال اقامت موقت می‌توانید برای دریافت اقامت دائم ترکیه اقدام کنید. و پس از 3 سال اقامت دائم نیز می‌توانی برای پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

در مراحل دریافت شهروندی ترکیه با خرید خانه، نکات زیر را رعایت کنید؟

ملکی را انتخاب کنید که بعدها بتوانید به راحتی آن را بفروشید. ملک شما باید خوش فروش باشد.

محله ای را برای خرید ملک انتخاب کنید که امکان رشد قیمتی بالایی داشته باشد.

محله و منطقه ای را برای خرید ملک انتخاب کنید که طبق قوانین ترکیه منع صدور اقامت نداشته باشد.

کلیه اسناد و مدارک ارائه شده باید قانونی و صحیح باشند.

انتقال پول را از حساب خریدار به حساب فروشنده باید از مجرای قانونی انجام شود.

مدت زمان دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک

توصیه وکیل رسمی و مدت زمان دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک

خرید ملک برای یک شهروند ترکیه، امری کاملاً عادی قلمداد می‌شود. اما اگر یک متقاضی خارجی قصد خرید ملک در ترکیه را داشته باشد، باید تمامی مراحل خرید خانه در ترکیه تا مراحل اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک را با دقت و حساسیت بالا انجام دهد.

اگر کلیه مدارک و اسناد ارائه شده صحیح باشند و مراحل اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک را به درستی انجام دهید، مدت زمان دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک طولانی نخواهد بود.

منظور از مراحل اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک موارد زیر است:

انتخاب ملک

استعلامات ملک

حواله کردن پول از مجرای قانونی

انتقال سند

امور مربوط به اقامت و دریافت پاسپورت

انواع ملک در ترکیه برای دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه کدامند؟

یکی از مراحل خرید خانه یا به عبارتی مراحل اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، انتخاب ملکی مناسب است. انواع املاک در ترکیه برای گرفتن پاسپورت ترکیه با خرید خانه به شرح زیر است.

واحدهای مسکونی و تجاری کلید نخورده (نوساز)

واحدهای مسکونی و تجاری دست دوم یا فروش مجدد

ویلاها، واحدهای مسکونی و واحدهای تجاری کلید نخورده (نوساز) در برج ها و شهرک ها

ویلاها، واحدهای مسکونی و واحدهای تجاری دست دوم یا فروش مجدد در برج ها و شهرک ها

واحدهای مسکونی و آپراتمان های معمولی سطح شهر

مغازه ها

و ….

منظور از واحدهای مسکونی دست دوم، املاکی هستند که برای فروش مجدد آن ها اقدام شده و به عبارت ساده تر، جزو واحدهای مسکونی نوساز نیستند. به همین دلیل نیز به واحدهای مسکونی دست دوم، املاک فروش مجدد نیز گفته می‌شود.

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

مزایای خرید ملک در آپارتمان های واقع در پروژه های مسکونی و برج ها چیست؟

برج ها و پروژه های مسکونی ترکیه دارای امکانات ویژه ای هستند. اما در مقابل هر متر مربع از این واحدها، قیمت بالاتری در مقایسه با واحدها و آپارتمان های معمولی سطح شهر خواهد داشت. از جمله مهمترین مزایای خرید ملک در آپارتمان های پروژه های مسکونی بزرگ ترکیه و برج ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

دسترسی به فضای سبز

استفاده از استخر و باشگاه بدنسازی برج

زمین بازی برای بچه ها

بهره مندی از فروشگاه و مرکز خرید

امنیت بالا و نگهبانی 24 ساعته

مزایا و معایب خرید ملک در آپارتمان های عادی در سطح شهر چیست؟

اگر مقایسه ساده ای میان واحدهای برج ها و آپارتمان های معمولی شهر داشته باشیم، متوجه تفاوت قیمتی هر متر مربع آپارتمان خواهیم شد. آپارتمان های معمولی، چون دارای امکانات خاص برج ها نیستند، قیمت هر متر مربع در آن‌ ها پایین تر خواهد بود.

به این ترتیب می‌توانید با یک بودجه مشابه، آپارتمان با متراژ بیشتری را در سطح شهر در مقایسه با برج ها خریداری کنید. از طرفی حق انتخاب بیشتری نیز خواهید داشت چرا که این آپارتمان ها در سطح شهر پراکنده هستند و مناطق مختلفی را پوشش می‌دهند.

اگر به جای خرید خانه نوساز به دنبال خرید خانه های دست دوم یا فروش رفته باشید، در آپارتمان های سطح شهر، با سرعت بیشتری می‌توانید واحد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

در مقابل تمامی این مزایا، خرید ملک در آپارتمان های عادی سطح شهر معایبی نیز دارد. یکی از مهمترین معایب این نوع املاک، امکانات کمتر در مقایسه با برج ها است. علاوه بر این، سطح زندگی و سطح رفاه اجتماعی در این آپارتمان ها بسیار متغیر بوده و مانند برج ها یکدست نیست.

واحدهای برج شرایطی را فراهم کرده‌اند تا خریداران سریعتر بتوانند آپارتمان را معامله کنند. این در حالی است که خرید ملک و آپارتمان در سطح شهر اندکی زمانبر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید