پوکی استخوان می تواند تاثیر مخربی در درمان ایمپلنت دندان داشته باشد؟

پوکی استخوان بر میزان شکست ایمپلنت و همچنین ایمپلنت اینجا کلیک کنید درصد تحلیل استخوان تأثیر منفی ندارد. بیشتر مطالعات یافته های مشابهی را بین افراد مبتلا به پوکی استخوان و بدون آن گزارش کرده اند. علاوه بر این ، بازسازی استخوان در اطراف کاشت هیچ تاثیری در ترمیم استخوان در ایمپلنت های دندانی گرفته شده از فک های پوکی استخوان ندارد.

بنابراین ، این فرض که ممکن است کاشت ایمپلنت دندان در افراد مبتلا به پوکی استخوان منع شود ، مبتنی بر این فرض است که این آسیب شناسی ها ممکن است مانند سایر قسمت های اسکلت بر فک انسان تأثیر بگذارد. ، نفوذ. علاوه بر این ، ممکن است در بهبود سینتیک و مسیر ترمیم و بازسازی استخوان بین طولانی مدت تفاوت وجود داشته باشد. با این حال ، تاکنون هیچ مطالعه ایمپلنت قطعی وجود ندارد که نشان دهد پوکی استخوان میزان نارسایی ایمپلنت دندان و همچنین شیوع عفونت قبل از کاشت یا کاشت را افزایش می دهد.

با توجه به تأثیر پوکی استخوان در بازسازی استخوان در اطراف ایمپلنت های دندانی ، شواهد کمی برای حمایت یا رد این فرضیه وجود دارد که پوکی استخوان می تواند اثرات مخربی بر ترمیم استخوان داشته باشد. در نتیجه ، نمی توان نتیجه گیری قطعی در مورد تأثیر پوکی استخوان ایمپلنت در ترمیم حمایت از ایمپلنت انجام داد … (بیشتر بخوانید)

استفاده از آنتی بیوتیک در درمان کاشت
کاشت دندان: دلایل زیادی برای عدم موفقیت در کاشت دندان وجود دارد که یکی از آنها ایجاد باکتری در اطراف کاشت است. برخی از ایمپلنت ها می توانند به دلیل آلودگی باکتریایی هنگام قرار دادن ایمپلنت باشند. برای به حداقل رساندن عفونت پس از قرار دادن ایمپلنت های دندانی ، استفاده از آنتی بیوتیک پیشنهاد شده است. مطالعات اخیر نشان می دهد که در صورت استفاده ایمپلنت از آنتی بیوتیک ، استفاده از آنتی بیوتیک باید کوتاه مدت باشد. یکی دیگر از نگرانی های مهم مرتبط با استفاده از آنتی بیوتیک ها ، تولید باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک است. استفاده از آنتی بیوتیک های پیشگیری کننده در دندانپزشکی ایمپلنت بحث برانگیز است.

به طور کلی ، استفاده از آنتی بیوتیک در جراحی برای جلوگیری از عفونت ایمپلنت ، اگر جراحی گسترده باشد یا جراحی در مناطق آلوده انجام شود و در مواردی که مواد خارجی زیادی در بدن کاشته می شود ، فقط برای افراد در معرض خطر توصیه می شود اخیراً ، آنتی بیوتیک ها فقط برای مدت کوتاهی توصیه می شوند ، زیرا آنتی بیوتیک ها گاهی اوقات می توانند عوارض جانبی ایمپلنت از اسهال گرفته تا واکنش های آلرژیک تهدید کننده زندگی ایجاد کنند. یکی دیگر از نگرانی های مهم مرتبط با استفاده گسترده از آنتی بیوتیک شیوع بالای باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک است … (بیشتر بخوانید)
تغذیه و رژیم غذایی بعد از کاشت دندان
کاشت دندان: هفته اول بعد از جراحی ایمپلنت دندان برای سلامت کاشت دندان بسیار مهم است. در این مرحله ، اختلالات اساسی مانند جویدن غذای سخت هنوز هم می تواند کاشت ایمپلنت را با مشکل روبرو کند و درمان شما را خراب کند. به همین دلیل ، توصیه می کنیم پس از کاشت ایمپلنت از غذاهای نرم و غنی از مواد مغذی برای رژیم خود استفاده کنید … (بیشتر بخوانید)

سوالات متداول درباره کاشت دندان
ایمپلنت های دندانی: یک دندان طبیعی شامل یک تاج (بخشی که بالای لثه مشاهده می کنید) ، و یک ریشه (بخشی که در زیر لثه پنهان شده است) است. این ریشه در فک است که دندان طبیعی را در خود نگه می دارد. ایمپلنت یک تیتانیوم کوچک ساخته بشر است که به عنوان ایمپلنت جایگزینی برای ریشه دندان طبیعی از دست رفته عمل می کند. از تیتانیوم استفاده می شود زیرا با بدن انسان سازگاری بیشتری دارد. کاشت دندان در استخوان فک بالا یا پایین قرار می گیرد و به عنوان یک لنگر جایگزین دندان عمل می کند. پس از رشد استخوان در اطراف پایه ایمپلنت ، ایمپلنت ها می توانند مانند ریشه دندان طبیعی عمل کنند … (بیشتر بخوانید)

کاشت دندان زیگوماتیک چیست؟
ایمپلنت های زیگما اولین بار در اواخر دهه 1990 توسط دکتر Per Ingvar Branemark معروف به “پدر کاشت دندان” معرفی شد. در بیمارانی که استخوان کافی در فک بالا ندارند ، از ایمپلنت های ضایگوماتیک به جای کاشت های معمولی دندان استفاده می شود. ایمپلنت های ضایگوماتیک یا ایمپلنت های ضایگوماتیک با ایمپلنت های معمولی دندان متفاوت هستند زیرا پایه ایمپلنت ضایگوماتیک به جای فک بالا در لایه های استخوانی استخوان های گونه قرار می گیرد. استخوان گونه کیفیت و چگالی بالاتری نسبت به استخوان فک دارد … (بیشتر بخوانید)

دیدگاهتان را بنویسید