پهلو گرفتن کشتی نفتی ایران در ونزوئلا کانون خبری مراکز ردیابی تانکرها 

پهلو گرفتن کشتی نفتی ایران در ونزوئلا کانون خبری مراکز ردیابی تانکرها 

[ad_1]

مرکز ردیابی تانکرها که آخرین اخبار تانکرهای نفتی در خطوط دریایی در سراسر جهان را ارائه می‌کند، ساعتی گذشته در پیامی توییتری نوشت: به علت حماسه سوخت ایران و ونزوئلا، ما تعدادی زیادی خبرنگاران از طریق ایمیل و تلفن به کار گرفته‌ایم. 

به نوشته توییتری مرکز ردیابی تانکرها، آخرین گزارشات به روزرسانی شده از طریق وبلاگ این مرکز (در مورد نفت کش‌های ایران) اطلاع رسانی می‌شود. 

به دنبال اهمیت زیاد رسانه‌های بین الملل به حرکت تانکرهای نفتی ایران به سوی ونزوئلا، مرکز ردیابی تانکرها، حتی به صورت مجزا برای هر یک ازپنج تانکر نفت کش ایران لینک ردیابی دریایی مشخص کرده که کاربران می‌توانند با کلیک بر هر یک از این لینک‌ها آخرین مسیر ردیابی شده نفت کش‌های ایران را مشاهده کند. 

نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا ، به دنبال پهلو گرفتن اولین نفت‌کش ایران در پالایشگاه ال پالیتو، ضمن تشکر از حمایت‌های ایران، تاکید کرد: کاراکاس و تهران هر دو خواهان صلح هستند. ما حق داریم آزادانه تجارت کنیم. 

وی ایران و ونزوئلا را دارای «مردمی انقلابی» نامید که هرگز در برابر آمریکا به زانو در نخواهند آمد. 

پنج کشتی به نام‌های «فورچون» ،  «فارست» ،  «فاکسون» ،  «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت ایران، راهی ونزوئلا شده‌اند. 

نفتکش فورچون به عنوان نخستین نفتکش ایرانی که به ونزوئلا رسیده، سفر خود را از بیست و سوم اسفند سال گذشته و از بندر شهید رجایی آغاز کرده بود.  

علاوه بر نفتکش فورچون، چهار نفتکش دیگر نیز در روزهای آینده سوخت ایرانی را به ونزوئلا می‌رسانند. 

دومین کشتی نیز که فارست نام دارد روز شنبه وارد دریای کارائیب شد. سه کشتی دیگر نیز در حال عبور از اقیانوس اطلس هستند. 
 

[ad_2]

Source link