پردیس سینمایی در بافت تاریخی یزد ساخته می‌شود

[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، ونوس عامری افزود: این پردیس سینمایی دارای پنج سالن بزرگ و کوچک برای سینما و تئاتر و یک پارکینگ اختصاصی خواهد بود.

وی با بیان اینکه ساخت این پردیس فرهنگی و هنری باعث حضور بیشتر گردشگران در بافت تاریخی می‌شود، اظهار داشت: عملیات اجرایی ساخت این مجموعه فرهنگی ظرف یک سال و نیم آینده انجام می‌شود.

عامری اظهار داشت: این پردیس سینمایی به صورت یک مجموعه هنری است که در زمینی با زیربنای ۶ هزار متر مربع واقع در بلوار بسیج، جنب آب انبار رستم گیو ساخته خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی، گردشگری و روابط بین‌الملل شورای اسلامی شهر یزد بدون اشاره به هزینه ساخت پردیس مورد نظر افزود: شورای اسلامی شهر یزد همواره در نظر داشته تا فضای فرهنگی بافت تاریخی را تقویت کند، بنابراین با پیشنهاد حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی موافقت و برای ساخت این پردیس سینمایی در بافت تاریخی اقدام می‌شود.

بافت قدیم یزد به عنوان نخستین بافت تاریخی شهری ایران، ۱۸ تیر ۹۶ در چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث بشری سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) در شهر کراکوف لهستان به ثبت جهانی رسید تا آرزویی چندین ساله با تلاش و پشتکار جمعی به واقعیت تبدیل شود.

بافت تاریخی یزد به مساحت ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در سال ۱۳۸۴ به ثبت ملی رسید.

[ad_2]

Source link