همه چیز درباره خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌های دریافت اقامت و شهروندی ترکیه محسوب می‌شود؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید و نمی‌خواهید درگیر فرایند طولانی مهاجرت شوید خرید ملک در ترکیه می‌تواند بهترین گزینه باشد. خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار، ظرف 3 تا 5 ماه شما را به اخذ اقامت دائم ترکیه می‌رساند.

قیمت خرید ملک در ترکیه بستگی به منطقه و محله‌ای دارد که قصد اقامت در آن را دارید. برای مثال در بخش آسیایی ترکیه با حداقل 800 میلون تومان هم می‌توانید صاحب خانه شوید، اما شرایط اخذ اقامت با این میزان سرمایه با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار متفاوت است. در خرید ملک با مبالغ کمتر از 250 هزار دلار، پروسه‌ی دریافت اقامت طولانی‌تر خواهد شد.

ترکیه مزایای زیادی برای ایرانیان دارد، از جمله نزدیکی به ایران، عدم نیاز به کسب ویزا برای ورود به کشور و قرابت فرهنگی مردمان این سرزمین با ایرانیان. همچنین هزینه‌ی زندگی در این کشور تقریبا مشابه ایران است و شما می‌توانید پس از دریافت اقامت از امتیازات این کشور برای شهروندانش استفاده کنید.

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، با دریافت مشاوره خرید ملک در ترکیه و صحبت با مشاوران مجرب گات ترکی با بیش از 10 سال سابقه در زمینه‌ی خرید و فروش املاک ترکیه و اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه سرمایه‌گذاری امنی را برای خود و خانواده‌تان به ارمغان بیاورید.

شرکت گات ترکی با 5 شعبه در تهران، استانبول، آنکارا، رشت و مراغه ، شرکتی رسمی و ثبت شده است که امکان مراجعه حضوری هم دارد. شما می‌توانید آپارتمان، ویلا، سوئیت یا مغازه دلخواه خود را از فایل‌های موجود در سایت انتخاب و برای تکمیل فرایند خرید با مشاوران ما صحبت کنید. همچنین شما می‌توانید برای خرید آپارتمان در استانبول یا هر نوع ملک دیگری از صفر تا صد از متخصصان خبره گات ترکی کمک بگیرید.

همه چیز درباره خرید ملک در ترکیه

ترکیه کشوری در همسایگی ایران است که در چند سال اخیر رشد به سزایی از نظر اقتصادی داشته است و کارشناسان اقتصاد، این کشور را در بین 10 اقتصاد رو به رشد دنیا گذاشتند. دولت ترکیه با گذاشتن قوانین جدید خرید ملک در ترکیه و شرایط جدید خرید ملک در ترکیه، خرید و اجاره ملک در ترکیه را از راه‌های کسب اقامت ترکیه قرار داده است. به همین دلیل، رویای خرید ملک در ترکیه دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. بسیاری از ایرانی‌ها برای خرید ملک در ترکیه و گرفتن اقامت این کشور اقدام می‌کنند و جمعیت ایرانیان در ترکیه رو به افزایش است. در اینجا قصد داریم نکات مهم در خرید ملک در ترکیه و چگونگی خرید ملک در ترکیه را بازگو کنیم و به برخی سوالات مانند کدام شهر ترکیه برای خرید خانه مناسب است؟ آیا با خرید ملک در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟ چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم؟ حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟ حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟ پاسخ دهیم.

در ویدئوی زیر به 10 سوال پرتکرار شما در رابطه با خرید ملک در ترکیه پاسخ داده‌ایم:

 

هزینه زندگی در ترکیه

مانند هر کشور دیگری مانند ایران، هزینه زندگی در ترکیه نیز بستگی به منطقه و شهری که در آن زندگی می‌کنید دارد. میانگین هزینه زندگی در یک شهر نسبتا گران چیزی بین 2500 تا 4000 لیر خواهد بود. هزینه اجاره ملک در ترکیه برای آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر چیزی حدود 1200 تا 1500 لیر است. هزینه‌ی یک وعده غذایی در رستوران هم چیزی میان 35 تا 60 لیر می‌شود. در ترکیه می‌توانید پوشاک را از برندهای معروف دنیا بخرید و نسبتا ارزان‌تر از ایران دربیاید. قیمت شلوار جین حدود 200 لیر است. البته تمام این هزینه‌های زندگی کاملا به نوع سبک زندگی شما بستگی دارد.

 

خرید ملک و اخذ اقامت

در بالا اشاره کردیم که دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در ترکیه است. خرید ملک یا اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک مساوی است با اخذ اقامت ترکیه. شما می‌توانید با خرید ملک در ترکیه با کمترین و حداقل قیمت یک ملک بخرید و اقامت ترکیه را بگیرید. قسمت خوب ماجرا زمانی است که شما با اجاره ملک در ترکیه نیز می‌توانید اقامت ترکیه را کسب کنید و این از مزایای اجاره خانه در ترکیه است، چون کسانی که هنوز برای خرید ملک در ترکیه شک دارند و نمی‌دانند می‌توانند در این کشور زندگی کنند یا خیر می‌توانند اقامت خود را از این طریق بگیرند و سپس به این سوال پاسخ دهند. شما پس از خرید یا اجاره ملک اقامت موقت 1 ساله قابل تمدید خواهید گرفت که در آن اجازه کار نخواهید داشت.

 

خرید ملک و شهروندی ترکیه

شاید بگویید درست است با خرید ملک در ترکیه اقامت آن را به دست می‌آوریم اما خرید خانه در ترکیه و گرفتن پاسپورت و شهروندی هم امکان پذیر است؟ در جواب باید بگوییم بله! اگر ملکی را به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری کنید می‌توانید پاسپورت ترکیه را برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سالتان به صورت مادام العمر ظرف مدت 3 تا 5 ماه دریافت کنید. اگر ملکی را زیر قیمت 250 هزار دلار بخرید اقامت موقت 1 ساله با قابلیت تمدید خواهید گرفت که در صورت زندگی به مدت 5 سال در ترکیه و نگه داشتن ملک می‌توانید درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه دهید.

تغییرات قوانین شهروندی ترکیه با خرید ملک {2022}

بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات درباره خرید ملک در ترکیه در سال 2022، ممکن است ارزش ملک خریداری شده جهت دریافت شهروندی ترکیه از 250.000 دلار به 400.000 دلار افزایش پیدا کند.

این قانون جدید به تصویب رسیده است اما هنوز به مرحله‌ی اجرا نرسیده. بنابراین تا زمان اعمال قانون شهروندی جدید، همچنان دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک با مبلغ 250.000 دلار امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است، دریافت اقامت ترکیه با مبلغی کمتر از 250 هزار دلار همچنان ممکن است، تنها پروسه‌ی انجام آن متفاوت و طولانی‌تر است.

 

قوانین خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به ترکیه است که می‌توانید به سرعت ظرف 3 تا 5 ماه اقامت خود را دریافت کنید اما قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه و خرید و فروش خانه در ترکیه شرایطی هم دارد که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم:

 

خانه باید نقد خریداری شود

3 مالک قبلی ملک نباید خارجی باشند

تا 3 سال حق فروش خانه را ندارید

می‌توانید به جای یک ملک به ارزش 250 هزار دلار، چند ملک بخرید و آن‌ها را اجاره دهید

در سال 2022 می‌توانید با خرید هر خانه در ترکیه اقامت بگیرید

مهاجران خارجی تنها می‌توانند تا 30 هکتار زمین و ملک بخرند

کسانی که زمین می‌خرند باید ظرف 2 سال بنای خود را بسازند

در هر ناحیه تنها 10 درصد از زمین به خارجی‌ها تعلق می‌گیرد

تمام ایرانیان باید از قوانین ترکیه تبصره 35 قانون املاک و اراضی 2644 پیروی کنند

اگر تصمیم‌تان برای خرید ملک در ترکیه جدی است، همین حالا به لیست مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه نگاهی بیندازید.

 

 

قیمت خرید ملک در ترکیه

قیمت خرید ملک در ترکیه بسیار بستگی به منطقه و شهر دارد. شما با حداقل قیمت مورد نظرتان می‌توانید در ترکیه ملک بخرید و اقامت موقت این کشور را به دست آورید. در قوانین خرید ملک در ترکیه 2021 و 2022 نوع ملک فرقی ندارد چون هر ملکی را بخرید اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد.

برای اطلاع از به روزترین قیمت ملک در ترکیه با کارشناسان گات ترکی تماس بگیرید.

 

شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان آنقدر ساده است که برخی از افراد می‌گویند که خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان هم ممکن است. البته در شرایطی خاص این مسئله حقیقت دارد و با 100 میلیون تومان هم می‌توانید خانه بخرید. اول از همه باید نوع ملک خود را مشخص کنید. برای مثال می‌خواهید ویلا، آپارتمان، سوییت یا خانه بخرید. برای خرید سوئیت در ترکیه حدود 170 هزار دلار باید داشته باشید. در ادامه به قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف ترکیه و خرید ملک ارزان در ترکیه خواهیم پرداخت.

 

 

خرید خانه در ترکیه با 300 میلیون تومان

در ترکیه هم خانه‌های گران وجود دارد و هم خانه‌های ارزان. در استانبول می‌توانید خانه‌های ارزان خوبی پیدا کنید که برای خریدشان باید چیزی حدود 500 الی 800 میلیون بپردازید البته این قیمت برای خانه‌های حدودا 50 تا 55 متری است. خرید خانه در استانبول آن هم با این قیمت شاید بهتر از خرید ملک در ایران باشد. اگر شهرهای کوچک‌تر را برای خرید ملک انتخاب کنید، قیمت خانه کاهش پیدا می‌کند و خانه‌ها ارزان‌تر هستند.

 

لازم به ذکر است با توجه به روند نزولی ارزش ریال و همچنین نوسان قیمت لیر در حال حاضر به هیچ‌وجه قادر نخواهید بود با مبلغ 300 میلیون تومان در ترکیه صاحب خانه شوید.

 

 

خرید خانه در ترکیه با 500 میلیون تومان

قبل از اوج‌گیری بحران لیر در ترکیه ایرانیان می‌توانستند با پرداخت مبلغی در حدود 500 میلیون تومان برای خرید ملک ترکیه و اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. خرید خانه در ترکیه با 500 میلیون تومان امری دور از ذهن نبود.

البته باید به این نکته توجه داشت در آن زمان با 500 میلیون تومان می‌توانستید خانه‌ی با متراژ پایین یا در محله‌های متوسط ترکیه خریداری کنید. بنابراین خرید خانه لوکس با تجهیزات و امکانات کامل با این قیمت میسر نبود.

 

 

خرید خانه در ترکیه با 700 میلیون تومان

بازار خرید و فروش ملک در ترکیه به‌ویژه برای اتباع خارجی به قیمت دلار و به تبع آن به ارزش لیر و دلار بستگی دارد. تا چندماه پیش باتوجه به ارزش لیر به راحتی امکان خرید ملک در ترکیه به ارزش 700 میلیون تومان امکان‌پذیر بود. اما در حال حاضر با این مبلغ قادر به خرید ملک در ترکیه نخواهید بود. دلیل این امر کاهش ارزش ریال در مقابل دلار از یک‌سو و نوسانات قیمت لیر از سوی دیگر می‌باشد.

نکته‌ی جالب‌توجه این است که در حال حاضر با همین مبلغ، خرید خانه در تهران بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

0 دیدگاه دربارهٔ «همه چیز درباره خرید ملک در ترکیه;

دیدگاهتان را بنویسید