نیمنگاهی به پیشینه عطاری و طبابت سنتی در تربتحیدریه – ایرنا

معاون نظارت بر اماکن عمومی پایتخت از پلمب ۲ عطاری در تهران و کشف ۱۱ هزار و ۲۳۰ عدد انواع قرصهای غیر مجاز در این دوره ی عطاری عطاریها خبر داد. رعایت بهداشت و حفظ مسائل ایمنی در محیط ضروری بوده و محصولات باید بدور از آلودگی باشند. در این صورت نه تنها می توان به عطاری ها اعتماد کرد، بلکه با استفاده از گیاهان و محصولات طبیعی گام موثری در جهت حفظ سلامتی یا رفع بیماری خود بر می دارید.

هدف از بسته بندی محصولات، حفظ آن ها از تماس با آلودگی ها و کاهش ایجاد تغییر در خواص آن ها است. به نوشتۀ ارسل، در بازار عطرفروشانْ بوهای سنگین و گیجکنندۀ عطر به مشام میرسید. پس به سراغ قدم پنجم و درامدزایی و بقا در عطاری می رویم. بعضی از این محصولات در ظروف بسته بندی شده و برخی بطور روباز در بخشهایی از مغازه قرار می گیرند.

بطور مثال گل پنیرک به جای گل بنفشه، بذر انیسون به جای بذر زنیان، گل گلرنگ به جایزعفران عرضه می شود. دکتر صالحی افزود: در خصوص عرضه گیاهان دارویی در عطاری ها که اماکن مخصوص به این امر است، مانعی وجود ندارد و طبق قانون می توانند به فعالیت خود ادامه دهند، اما باید به این نکته توجه داشت که نمی توانند و مجوزی برای این موضوع را ندارد که داروی خاصی را برای بیماری خاصی تجویز کنند. همچنین در راستای اینکه چندین گیاه را با هم ترکیب کنند و داروی خاصی را با فرمولاسیون جدیدی ارائه دهند، قانون اجازه چنین فعالیتی را نیز به هیچ شخص خاصی نمی دهد.

پیمان یوسفی آذر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه طرح ساماندهی و نظارت عطاری ها در وزارت بهداشت و درمان تدوین شده است ، افزود : براساس ماده 16 قانون نظارت وزرات بهداشت و درمان موظف است بر روند کار عطاری ها نظارت کند اما نظارت بر عطاری ها فقط به وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و درمان محدود نمی شود و باید تمام دستگاه های نظارتی همکاری کنند. در ایران حدود ۸۰۰۰ گونه گیاهی موجود است که از این تعداد ۲۳۰۰ گونه جزء گیاهان معطر و دارویی هستند و از این تعداد تقریبا۴۵۰ گونه در عطاریهای ایران به فروش میرسد.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesbuy stripe account