طرح مواسات بزرگترین رزمایش‌های اجتماعی و امدادی است

[ad_1]

حجت‌الاسلام ابراهیم شریفی عصریک‌شنبه در اجرای طرح سوم رزمایش مواسات در حاجی‌آباد در جمع خبرنگاران افزود: انفاق و مواسات یکی از دستورات دینی است که و براساس این تاکید همه وظیفه داریم به افراد ضعیف و بی‌بضاعت کمک کنیم.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان امسال بهترین فرصت برای خودسازی و اوج مهربانی و کمک خداپسندانه به اقشار آسیب پذیر بود و مردم حاجی‌آباد قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته‌اند.

امام جمعه حاجی‌آباد یادآور شد: مردم، جوانان و نوجوانان از ابتدای این طرح با جمع آوری کمک‌های خیرخواهانه اوج همدلی خود را در این روزهای کرونایی و ماه ضیافت الهی به نمایش گذاشتند.

حجت‌الاسلام شریفی اضافه کرد: همراهی مردم در توزیع هفت هزار بسته معیشتی در این شهرستان نشان از همدلی و آگاهی آنان و هم‌چنین خیران در موسسات و بنیادهای تاثیرگذار در این کار خداپسندانه و رزمایش اجتماعی است.

سومین رزمایش مواسات و همدلی در شهرستان حاجی‌آباد با توزیع یک‌هزار و۵۰۰بسته مواد غذایی بین نیازمندان انجام شد.

این دوره از طرح مواسات با کمک ستاد اجرایی فرمان امام راحل، بنیاد علوی و خیران شهرستان انجام شده است.

از ابتدای اجرای طرح مواسات و همدلی در حاجی‌آباد تاکنون هفت هزار بسته مواد غذایی بین نیازمندان در سطح شهر و روستا توزیع شده است.

در هفته‌های اخیر شیب ابتلا به ویروس کرونا در استان هرمزگان شدت گرفته و موجی از نگرانی در میان مسوولان، مردم و دوستداران سلامت ایجاد کرده از این‌رو اجرای طرح‌های مواسات و همدلی و کمک‌های مومنانه مردم این استان با همراهی موسسات و نهادهای خیر تا نابودی کامل این ویروس ادامه دارد.

براساس اعلام دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، تا امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده است.

از بین مبتلایان جدید، ۵۱۱ مورد بستری و دو هزار و ۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر رسیده است.

استان‌های هرمزگان، اصفهان، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کرمانشاه، و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

[ad_2]

Source link