شهر مینیا پولیس آمریکا به منطقه جنگی تبدیل شده است 

شهر مینیا پولیس آمریکا به منطقه جنگی تبدیل شده است 

[ad_1]

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، در ششمین روز از اعتراضات مردمی علیه نژادپرستی و خشونت‌های پلیس در آمریکا، مغازه‌ها و رستوران‌های مینیا پولیس بسته است و کسی تمایلی برای بازگشایی مراکز تجاری خود ندارد. 

پس از گذشت نزدیک به یک هفته ناآرامی در اعتراض به قتل جورج فلوید، مسئولان شهری و ایالتی مینیا پولیس با شهری غارت زده رو به رو شده و همچنان اعتراضات خیابانی در این شهر ادامه دارد. 

با بدتر شدن اوضاع، هزاران نیروی گارد ملی به مینیاپولیس اعزام و هم اکنون در این شهر مقررات منع رفت و آمد برقرار شده است. 

با گسترش اعتراضات خشونت آمیز به سایر شهرهای آمریکا، مقامات این کشور قصد دارند نیروهای خود را در حالت آماده باش نگه داشته و محدودیت‌هایی را برای کنترل اوضاع شهر اعمال کرده‌اند. آن‌ها بر این باورند که اوضاع غیر عادی هنوز تمام نشده است. 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه از فرمانداران این کشور خواست تا پس از خشونت معترضان و سه شبانه روز نا آرامی در ده‌ها شهر، تهاجمی‌تر عمل کنند. 

وی در یک کنفرانس ویدئویی که گفته می‌شود از زیرزمین کاخ سفید است، گفت: شما باید مسلط شوید، شما باید مردم را دستگیر و محاکمه کنید. 

در این گفت‌وگو که مقامات امنیت ملی هم حضور داشتند، وی تاکید کرد باور او بر این است که این خشونت از طرف نیروهای چپ‌ تندرو انجام می‌شود. 
 

[ad_2]

Source link