شرکت سیالات حفاری

حفاری یک فرآیند برش است که از یک مته مته برای بریدن سوراخ سطح مقطع دایره ای در مواد جامد استفاده می کند. بیت مته معمولاً یک ابزار برش چرخشی است که اغلب چند نقطه است. بیت بر روی قطعه کار فشرده می شود و با سرعت از صدها تا هزاران چرخش در دقیقه می چرخد. این لبه برش را در مقابل قطعه کار مجبور می کند ، و تراش های (swarf) را از سوراخ حفر می کند.

در حفاری های سنگی ، سوراخ معمولاً از طریق یک برش دایره ای ساخته نمی شود ، اگرچه بیت معمولاً چرخانده می شود. در عوض ، این سوراخ معمولاً با چکش زدن مته به داخل سوراخ با حرکات کوتاه به سرعت تکرار می شود. عمل چکش زدن می تواند از خارج از سوراخ (دریل چکش) یا درون سوراخ (دریل پایین سوراخ ، DTH) انجام شود. مته های مورد استفاده برای حفاری های افقی مته drifter نامیده می شوند.

در موارد نادر ، از بیت های مخصوص شکل برای برش سوراخ های سطح مقطع غیر دایره ای استفاده می شود. سطح مقطع مربعی امکان پذیر است. [1]

سوراخ های حفر شده با لبه تیز آنها در سمت ورودی و وجود منبر در قسمت خروجی مشخص می شود (مگر اینکه آنها برداشته شده باشند). همچنین ، داخل سوراخ معمولاً دارای علائم خوراک مارپیچ است. [2]

حفاری ممکن است با ایجاد تنش های باقیمانده باقیمانده در اطراف باز شدن سوراخ و یک لایه بسیار نازک از مواد بسیار استرس زا و آشفته در سطح تازه شکل گرفته ، روی خواص مکانیکی قطعه کار تأثیر بگذارد. این امر باعث می شود قطعه کار نسبت به خوردگی و انتشار ترک در سطح تنش مستعد شود. برای جلوگیری از این شرایط مضر ممکن است یک عملیات پایان انجام شود.

برای بیت مته های فلوت ، هر تراشه از طریق فلوت ها برداشته می شود. بسته به نوع ماده و پارامترهای پردازش ، تراشه ها ممکن است مارپیچ های طولانی یا تکه های کوچک تشکیل دهند. [2] نوع تراشه های تشکیل شده می تواند نشانه ای از ماشین کاری مواد باشد ، زیرا تراشه های طولانی قابلیت ماشین کاری مناسب را نشان می دهند.

در صورت امکان سوراخ های حفر شده عمود بر سطح قطعه کار قرار دارند. این امر تمایل بیت مته به “راه رفتن” را به حداقل می رساند ، یعنی از خط میانی سوراخ در نظر گرفته شده منحرف می شود و باعث می شود سوراخ به جای نباشد. هرچه نسبت طول به قطر بیت مته بیشتر باشد ، تمایل به پیاده روی بیشتر می شود. تمایل به پیاده روی نیز از طرق مختلف دیگری مطرح شده است که شامل موارد زیر است:

شرکت سیالات حفاری پارس

ایجاد یک علامت محور یا ویژگی قبل از حفاری ، مانند:
ریخته گری ، قالب ریزی و یا جعل یک علامت به قطعه کار
مشت زدن به مرکز
حفاری نقطه ای (یعنی حفاری مرکز)
رو به روی لکه ، که در حال پردازش قسمت خاصی در ریخته گری یا جعل برای ایجاد یک چهره با دقت واقع شده بر روی سطح غیرقابل استفاده است.
محدود کردن موقعیت بیت مته با استفاده از یک مربع مته با بوشهای مته
سطح تولید شده توسط حفاری ممکن است بین 32 تا 500 ریزنشت باشد. برش های نهایی باعث ایجاد سطوح نزدیک به 32 میکروچین می شود و تقریباً حدود 500 میکروینچ خواهد بود.

برش مایع معمولاً برای خنک کردن مایع حفاری ، افزایش عمر ابزار ، افزایش سرعت و تغذیه ، افزایش سطح سطح و کمک به بیرون کشیدن تراشه ها استفاده می شود. کاربرد این مایعات معمولاً با ریختن قطعه کار با خنک کننده و روان کننده یا با استفاده از مه پاش انجام می شود. [2]

برای تصمیم گیری در مورد استفاده از مته (های) استفاده از آن ، مهم است که وظیفه مورد نظر را در نظر بگیرید و ارزیابی کنید که کدام مته بهترین کار را انجام می دهد. انواع مته های مته ای وجود دارد که هر یک هدف متفاوت را ارائه می دهند. مته زیرانداز قادر به حفاری بیش از یک قطر است. دریل اسپد برای سوراخ کردن اندازه های سوراخ بزرگتر استفاده می شود. مته ایندکس در مدیریت تراشه ها مفید است. [2]

حفاری نقطه ای
همچنین مشاهده کنید: مته مته و مته سوراخ کردن
هدف از حفاری لکه ای حفاری سوراخ است که به عنوان راهنمایی برای سوراخ سوراخ نهایی عمل خواهد کرد. این سوراخ فقط به صورت جزئی به قطعه کار حفر می شود زیرا فقط برای هدایت آغاز فرآیند حفاری بعدی استفاده می شود.

مرکز حفاری
همچنین مشاهده کنید: مته مته و مته سوراخ کردن
دریل مرکز ابزاری دوطرفه است که از یک مته پیچ و تاب و دارای یک ضد آب 60 درجه تشکیل شده است. مورد استفاده برای حفر سوراخ های مرکز پیشخوان در قطعه کار که باید در مراکز جهت چرخش یا سنگ زنی نصب شود.