سطح زمین‌های آبی لرستان کمتر از متوسط کشور است

سطح زمین‌های آبی لرستان کمتر از متوسط کشور است

[ad_1]

یحیی ابراهیمی روز پنجشنبه درجمع خبرنگاران افزود: نرم اراضی تحت پوشش آبیاری در کشور ۴۶ درصد است این در حالیست که این میزان در شهرستان سلسله ۲۳ و دلفان ۹ درصد بوده که این اجحافی بزرگ در حق شهرستان های سلسله و دلفان است.

وی با تاکید بر اینکه در شهرستان سلسله ۲۵۰ و دلفان ۷۰۰ کیلومتر کانال آب بر نیاز داریم عنوان کرد: با توجه به شعار سال به نام جهش تولید هر گونه فعالیتی در زمینه کشاورزی، دامپروری و تولید باید با محوریت این مهم انجام شود بنابراین از مسوولان آب منطقه ای انتظار می رود به مردم سخت گیری نکرده و نسبت به صدور مجوز تخصیص های برداشت اب همکاری کنند.

وی به برخی سنگ اندازی ها در پرداخت تسهیلات به کارآفرینان اشاره کرد و گفت: بانک های عامل نباید کارآفرینان را با سخت گیری های بیهوده ناامید کنند چرا که یکی از عوامل رونق و جهش تولید به منظور پیشگیری از ورشکستگی واحدهای تولیدی پرداخت تسهیلات است.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان سلسله ظرفیت بسیار خوبی برای دامپروری محسوب می شود می توان در این بخش  ۴۰ تا ۶۰ درصد اشتغال ایجاد کرد تا مشکل بیکاری جوانان رفع شود.

[ad_2]

Source link