سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ اقامت و پاسپورت

سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. اگر متقاضی سرمایه گذاری در ترکیه هستید احتمالاً با سوالاتی از این قبیل مواجه شده اید؛ حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه چه میزان است؟ روش های سرمایه گذاری در ترکیه کدام است و بهترین فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه کدام اند؟ پاسخ این سوالات و تمامی نکات مهم و اصلی در رابطه با سرمایه گذاری در کشور ترکیه از قبیل شرایط و قوانین، مزایای سرمایه گذاری و انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه شرح داده می شود. اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در کشور ترکیه هستید با ادامه مقاله همراه شوید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید. موسسه گات ترکی با کادری مجرب از وکلا و مشاورین برجسته همه روزه پاسخگوی شما در امر سرمایه گذاری در ترکیه می باشد. شما می توانید با یک تماس تلفنی از مشاوره تلفنی رایگان در خصوص سرمایه گذاری در ترکیه و مهاجرت به ترکیه بهره مند گردید.

قوانین سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می تواند منافع و ریسک های خاص خودش را داشته باشد، بنابراین در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، باید همه ی جوانب مثبت و منفی را در آن کشور در نظر گرفت و بررسی کرد.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری و مقررات مربوط به اخذ شهروندی این کشور اخیرا تغییر پیدا کرده است. براساس قوانین گذشته سرمایه گذاران برای اخذ اقامت ترکیه باید مبلغی بین 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا به روش های مختلف در ترکیه سرمایه گذاری می کردند. اما در قوانین جدید در سال 2019 این مبلغ کاهش پیدا کرده است و در بازه 250 هزار تا 500 هزار دلار آمریکا می باشد. سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری در ترکیه می توانند تابعیت ترکیه را برای خود و خانواده اخذ کنند. در ادامه روش های مختلف سرمایه گذاری و مبلغ مورد نیاز برای آن ها شرح داده می شود.

مهاجرت به ترکیه 1 سرمایه گذاری در ترکیه

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ پاسپورت این کشور می تواند برای شما و خانواده شما مزایایی در بر داشته باشد. از جمله مزایا اخذ پاسپورت ترکیه می توان موارد زیر را نام برد.

 

اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه تنها 3 تا 6 ماه به طول می انجامد.

امکان سفر به 148 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا.

شرط حضور در ترکیه وجود ندارد.

پاسپورت ترکیه جزء 30 پاسپورت برتر دنیاست.

پاسپورت ترکیه ده سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر قابل تمدید است.

همه اعضای خانواده از خدمات درمانی رایگان بهره می برند.

امکان حفظ تابعیت قبلی.

خدمت سربازی برای دارندگان تابعیت از این روش اجباری نمی باشد.

امکان تحصیلات رایگان وجود دارد.

امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و 26 کشور حوزه شنگن.

در کنار مزایایی که پاسپورت ترکیه دارد، سرمایه گذاری در ترکیه خود نیز دارای مزایای بسیاری می باشد. از مزایای سرمایه گذاری در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

وجود زیرساخت های عالی

کسب سود

ببا توجه به زیر ساخت ها و رشد اقتصادی این کشور، می توان با سرمایه گذاری در ترکیه سود مناسبی کسب نمود.

باز پرداخت مالیات

کشور ترکیه حداقل مبلغ 500 میلیون لیر را به سرمایه گذاران خارجی به عنوان باز پرداخت مالیات می دهد. حتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی میزان مالیات به 20 درصد کاهش یافته است و گاها برخی از سرمایه گذاران خارجی از پرداخت مالیات معا می شوند.

 

ارائه برنامه انگیزه های بزرگ

این برنامه به منظور تشویق سرمایه گذاری در قسمت هایی که تکنولوژی نقش به سزایی دارد، ارائه گردیده است و حدف آن جذب سرمایه گذار خارجی می باشد.

وجود توافق نامه های جلوگیری از فساد

توافق نامه ارتقا و حفاظت از سرمایه و توافق نامه پیشگیری از دوگانه مالیاتی به منظور امنیت سرمایه گذاران ایرانی و جلوگیری از فساد بین کشورهای ایران و ترکیه امضا شده است.

گمرک اروپا

با توجه به این موضوع که کشور ترکیه در اتحادیه گمرک اروپا عضو می باشد، روابط تجاری این کشور همواره در حال رشد می باشد.

 

معایب سرمایه گذاری در ترکیه

اگر قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری را دارید می بایست برای این امر سنجیده عمل کنید و در کنار مزایای سرمایه گذاری در ترکیه، از معایب سرمایه گذاری در ترکیه نیز اطلاع دقیق داشته باشید تا مقایسه درست مزایا و معایب سرمایه گذاری در ترکیه با دیگر کشورها به خصوص کشورها طراز اول دنیا، بهترین کشور را برای سرمایه گذاری متناسب با هدف و شرایط خود انتخاب کنید. از ترس ها، مشکلات و معایب سرمایه گذاری در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

از دست رفتن ارزش سرمایه به دلیل کاهش ارزش لیر در مقابل دلار و یورو

ترس از انتخاب یک ملک نامناسب

ترس از برخورد با یک کارگزار املاک غیر قابل اعتماد

وجود مشکلات بسیار در هنگام ناتوانی در پرداخت وام مسکن

نگرانی از نوسانات نرخ لیر ترکیه

سطح کنترل فساد در سطح متوسط است و وضعیت رشوه، فساد و بی عدالتی در کشور ترکیه چندان ایده آل نیست.

نرخ مالیات در ترکیه افزایش یافته است و نسبت به برخی از کشورهای منطقه زیاد است.

خطر مصادره اموال در ترکیه کمی زیاد است. اما با توجه به روابط بین کشور ایران و ترکیه مشکلی ایجاد نمی کند.

هنگام اخذ اقامت از طریق خرید ملک یا اوراق قرضه

دیدگاهتان را بنویسید