ساخت مرکز درمانی جمعیت هلال احمر مهریز آغاز شد

ساخت مرکز درمانی جمعیت هلال احمر مهریز آغاز شد

[ad_1]

این مرکز در زمینی به وسعت ۱۸۰ مترمربع در سه طبقه شامل بخش اداری ، درمان و داروخانه ساخته می شود که هزینه ساخت آن توسط خیر تامین شد و  بهره برداری از این مرکز ، نقش مهمی در درمان و تامین داروی مورد نیاز شهروندان و مسافران دارد .

 رضا زارع زاده مهریزی فرماندار مهریز بر جلب مشارکت خیران در اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی  تاکید کرد و گفت:  زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران و خیران برای همکاری با دولت فراهم است. 

تعداد داوطلبان هلال حمر مهریز ۷۰۰ نفر هستند که  حدود ۶۰ درصد آنها را مردان تشکیل می دهند که از این تعداد ۳۰۰ نفر فعال و در طرح‌های مختلف همکاری دارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد و در مسیر یزد به بندرعباس،  کرمان، زاهدان و ایرانشهر واقع است که نقش موثری در برقراری  ارتباط کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور دارد .

همچنین بیستم اردیبهشت ماه ۹۹ همزمان با  میلاد امام حسسن مجتبی (ع) عملیات اجرایی یک باب دبستان خیری ١٢ کلاسه در زمینی به وسعت سه هزار و ۶۰۰ مترمربع و با یک هزار و ۱۰۰ مترمربع زیربنا با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در مهریز آغاز شد.

همچنین به گفته مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز یزد سال گذشته ۵۱ پروژه با ۳۳۰ کلاس درس با هزینه  ۹۰۰ میلیارد ریال در استان به بهره برداری رسید.      

محمد علی خواجه رضایی حضور بیشتر بخش خصوصی و خیران را برای مدرسه سازی در استان خواستار شد.

[ad_2]

Source link