اصولاً سشوارهای معمولی با ترکیب یک عنصر گرمایش (مقاومت) ، فن و موتور از یک فناوری ساده ساخته می شوند. با استفاده از برق در خشک کن ، انرژی الکتریکی وارد سشوار می شود و موتور فن می چرخد. انرژی الکتریکی از شبکه سیم های عنصر گرمایش عبور می کند و گرما تولید می کند. فن هوای گرم را به سمت نازل خشک کن سوق می دهد. اما آخرین سشوارهای امروزی نه تنها هوای گرم را باد می کنند ، بلکه هوای خنک را نیز باد می کنند ، یونی با بار الکتریکی ، اشعه مادون قرمز و ذرات با بار الکتریکی نانو را آزاد می کنند. انتخاب کننده سشوار ما را امتحان کنید تا با پاسخ دادن به سؤالات ساده و بدون خواندن هرگونه راهنمای خرید ، سشوار صحیح را انتخاب کنید.
راندمان سشوار بستگی به وات و فن آوری استفاده شده در آن دارد. سشوارهای معمولی به دلیل کویل گرمایش فلزی ارزان قیمت هستند ، این سشوارها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. وات سشوار معمولی بین 1000-2000 وات متغیر است ، این سشوارها هوای گرم ناهموار ایجاد می کنند. اصولاً این خشک کن ها برای انواع موهای بلند ، فرفری یا خیلی تیز مناسب نیستند. این سشوارها بی خطر نیستند و کویل فلزی آن برای مدت طولانی کار نمی کند.

انواع سشوار
کویل سشوار

انواع سشوار ، در هنگام انتخاب سشوار ممکن است با کلمات فنی مانند یونی ، نانو ، سرامیک ، تورمالین و تیتانیوم روبرو شوید. Ionic و nanoe جدیدترین فناوری ها هستند ، در حالی که کلمات سرامیکی ، تورمالین و تیتانیوم مربوط به مواد کویل گرمای سشوار است. انواع مختلف سشوار برای انواع مختلف مو مناسب است. آنها ویژگی ها ، مزایا و قیمت های مختلفی دارند.

سشوارهای یونی یونهای با بار منفی را آزاد می کنند که مولکول های آب با بار مثبت را می شکنند. اصولاً سشوارهای یونی مخصوص موهای ریز و مناسب هستند اما برای موهای خیلی ریز و ضخیم مناسب نیستند. میزان هوای گرم که توسط سشوارهای یونی آزاد می شود بستگی به ماده کویل گرمایش بکار رفته در آن دارد. این خشک کن ها برای یک ظاهر طراحی مناسب نیستند ، زیرا یک میدان الکترومغناطیسی در این خشک کن ها ساخته شده است. استفاده از خشک کن یونی به مدت طولانی ممکن است به شما آسیب برساند.

سشوارهای سرامیکی نسبت به یونی ارزان قیمت هستند. این نوع سشوار دارای یک پوشش سرامیکی روی کویل گرمایش است یا ساختار داخلی آن با خشت سرامیکی رمزگذاری شده است. این نوع خشک کن برای موهای بلند مناسب است زیرا این خشک کن حتی موهای گرم را نیز فراهم می کند. سشوارهای سرامیکی اشعه مادون قرمز تولید می کنند که مضر نیست. سردرگمی در مورد اینکه چه چیزی را باید انتخاب کنید ، سشوار یونی یا سرامیکی سردرگمی زیادی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر تفاوت پست ما بین سشوار یونی و سرامیک را بخوانید .

تورمالین و تیتانیوم مواد مختلف دیگری هستند که برای بهبود کارایی در پوشش سشوار مورد استفاده قرار می گیرند. این سشوارها نسبتاً گران هستند زیرا سنگهای قیمتی تورمالین و عنصر تیتانیوم تقاضای زیادی دارند. این خشک کن ها بسیار ملایم و سریع تر از سشوارهای یونی یا سرامیکی هستند. سشوارهای تورمالین و تیتانیوم 50 برابر سریعتر از سایر خشک کن ها هستند. سشوارهای سرامیکی به عنوان سشوار ایمن در نظر گرفته شده و برای انواع مایع بلند ، ضخیم و فرفری نیز مناسب برای استفاده مکرر هستند.

انواع سیم پیچ سشوار
نوع کویل سشوار امکانات
سشوار فلزی کویل
بهترین حالت برای موهای نازک یا موهای ریز است. اما برای موهای ضخیم و تیز مناسب نیست
گرمای تولید شده نابرابر و خشک است
استفاده منظم از موهای شکننده و خشک منجر به شکستن راحت می شود
اقتصادی ، قیمت از روپیه شروع می شود. 600
سشوار سرامیکی
بهترین حالت برای موهای نازک یا موهای ریز است. اما برای موهای ضخیم و تیز مناسب نیست
گرمای تولید شده ، یکنواخت ، مداوم و خشن تر است
هیچ گونه آسیبی به مو نمی رسد. این رطوبت را برای اطمینان از سالم و براق بودن مو حفظ می کند
قیمت متوسط ​​، قیمت از روپیه شروع می شود. 1200
سشوار تورمالین
بهترین حالت برای موهای ضخیم و پرزدار است. اما برای موهای نازک یا موهای ریز مناسب نیست
گرمای تولید شده ، یکنواخت ، مداوم و خشن تر است
هیچ گونه آسیبی به مو نمی رسد. این رطوبت را برای اطمینان از سالم و براق بودن مو حفظ می کند.
بسیار گران است ، قیمت از روپیه شروع می شود. 2،000 تا روپیه 25000
سشوار فلزی کویل سشوار سرامیکی سشوار تورمالین
مناسب برای موهای نازک یا موهای ریز موهای نازک یا موهای ریز موهای ضخیم و پرزدار
مناسب نیست موهای ضخیم و پرزدار موهای ضخیم و پرزدار موهای نازک یا موهای ریز
گرما تولید می شود ناهموار و خشک حتی ، سازگار و کمتر خشن حتی ، سازگار و کمتر خشن
احتمال آسیب به موها وجود دارد وای زیاد کمتر خیلی کم
قیمت مقرون به صرفه قیمت گذاری متوسط بسیار گران است
مواردی که باید قبل از خرید سشوار در نظر گرفته شود
سشوارها با توجه به مواد سیم پیچ ، عنصر گرما یا فناوری گرمایش مورد استفاده در آن ، انواع مختلفی دارند. اصولاً برخی از سشوارها برای نوع طبیعی مو مناسب هستند ، در حالی که برخی مناسب موهای ریز و برخی برای موهای ضخیم تر و پرزدار هستند. سشوارها بر اساس ساختار آنها از سه نوع هستند

سشوار دستی
سشوار هود سالن
سشوار دیواری
سشوارهای دستی رایج ترین سشوارها هستند ، این سشوارها سشوارهای جمع و جور هستند و به عنوان سشوارهای مسافرتی نیز گفته می شوند. در حالی که سشوارهای دیواری به عنوان سشوارهای هتل نیز نامیده می شوند زیرا این هتل ها معمولاً برای هتل ها ، استراحتگاه ها و مسافرتها طراحی شده اند. سشوارهای هود سالونی با سشوارهای دستی و دیواری متفاوت است ، این سشوارها در سالن ها یا سالن هایی استفاده می شوند که عموما توسط متخصصان مورد استفاده قرار می گیرند. حال به این نکته برمی گردیم ، ویژگی هایی که باید قبل از خرید سشوار در نظر گرفته شود.

وات سشوار
وزن و اندازه
مواد مورد استفاده در آن (مواد سیم پیچ)
فناوری مورد استفاده
سازگاری پیوست ها
تنظیمات کنترل گرما
عکس جالب
کابل برق اندازه بزرگ
وات سشوار
بازده سشوار با قدرت آن یعنی وات سشوار محاسبه می شود. هرچه وات بیشتر باشد ، کارایی سشوار بالاتر است. معمولاً وات سشوار از 1000 وات تا 3600 وات متغیر است. سشوارهای اساسی 1000 تا 1800 وات هستند. این سشوارها نسبت به سشوارهای حرفه ای ارزان قیمت هستند ، این کویل در ابتدایی ترین سشوارها از کویل گرمایش فلزی به نام nichrome ساخته شده است. سشوارهای با وزن بالا برای انواع موهای ضخیم ، بلند و پرزدار بهترین نوع هستند.

وات زیاد باعث ایجاد درجه حرارت بالاتر می شود و این گرما برای نوع موهای نازک و صاف مناسب نیست. برای افرادی که موهای کوتاه ، صاف و نازک دارند ، سشوارهای با وزنی کمتری مناسب هستند و به همین ترتیب موهای ضخیم ، بلند و پرزدار به سشوار با قدرت بالا احتیاج دارند.

فلز مورد استفاده ، مواد سیم پیچ
اصولاً سشوار از ماده گرمایشی به نام کویل تشکیل شده است ، این ماده گرمایش از فلز نیکروم ، ترکیبی از فلزات نیکل و کروم است. فلز نیکروم در گرم شدن اکسیده نمی شود ، به گونه ای که این یک فلز گرمایش معمولی است که برای توسترها و سشوار استفاده می شود.

کویل های گرمایش فلزی گرمای ناهموار ایجاد می کنند و این هوای گرم ناهموار می تواند موهای شما را در درجه حرارت بالا بسوزاند. در حالی که سشوارهای سرامیکی ، تورمالین و تیتانیوم حتی گرما ایجاد کرده و باعث می شوند موهای شما براق و بدون آسیب باشد. سشوارهای با وزنی بالا گران هستند و همچنین باعث کاهش زمان خشک شما می شوند ، زیرا آنها سریع هستند. بخاریهای سرامیکی سریعتر از بخاریهای اساسی نیکروم هستند ، بخاری سرامیکی 1200 واتی برابر با 2200 وات کویل گرمای نیکروم است.

سشوارهای سرامیکی ، در اینجا کویل گرمایش توسط خشت سرامیکی یا پرسلن پیچیده می شود یا گاهی اوقات بدنه داخلی سشوار از خشت سرامیکی ساخته می شود. به طور کلی ، هدف از استفاده از رس های سرامیکی در داخل سشوارها این است که گرما یکنواخت حاصل شود تا موها بر اثر دمیدن هوا ، براق و آسیب نبینند. به طور مشابه سشوارهای تورمالین ، در اینجا سنگ قیمتی تورمالین خرد شده به سشوار تزریق می شود. سشوارهای تورمالین یونهای با بار منفی و حتی گرما منتشر می کنند که باعث می شود موهای شما براق ، مرطوب و سالم شود. این نوع سشوارها برای خشک کردن مرتب مو بهتر است. شما می توانید مفهوم انواع در سشوار را کشف کنید. مارک های تولید سشوار مانند فیلیپس و پاناسونیک اطلاعاتی در مورد مواد کویل گرمایش ارائه نمی دهند.

وزن و اندازه
وزن و اندازه سشوار از ویژگی هایی است که باید قبل از خرید سشوار مورد بررسی قرار گیرد. سشوارها دستگاه های دستی هستند ، این دستگاه ها باید در دستان شما تعادل داشته باشند. سشوارهای سنگین وزن برای موهای بلند ، ضخیم و فرفری مناسب نیستند ، زیرا این نوع موها به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند و خشک کن های سنگین وزن ممکن است در دست شما درد ایجاد کند. سبک کردن موهای شما به زمان کمی طولانی تری نیاز دارد و این سشوارها برای یک ظاهر طراحی راحت نیستند.

سشوارها باید جمع و جور و تاشو باشند به گونه ای که بتوانید آن را در کیف خود حمل کنید. بیشتر سشوارها دارای اندازه کوچک هستند اما با این وجود بهتر است برای مسافران مکرر یک خشک کن تاشو و کوچک انتخاب کنید.

فناوری مورد استفاده
انواع مختلف سشوارها از فن آوری های مختلفی استفاده می کنند مانند سشوارهای یونی از فناوری یونی استفاده می کنند که یون ها در آن ساطع می شوند ، یون های منفی ترشح شده مولکول های با بار مثبت را می شکنند. این فناوری به شما کمک می کند موهای خود را براق ، مرطوب نگه دارید و مدل موهای شما تا زمان بهتر باقی می ماند. سشوارهای یونی برای همه انواع مو مناسب هستند.

فناوری نانو ، فناوری جدیدی است که توسط پاناسونیک معرفی شده است. این فناوری همچنین به عنوان پدیده اتمیزه سازی استاتیک شناخته می شود. این فناوری تا حدودی شبیه به فناوری یونی است ، اما برخلاف سشوار یونی ، سشوارهای نانویی ریز ذرات با اندازه نانو را ساطع می کنند ، این ریز ذرات شارژ شده کوتیکول ها را قفل می کنند و موهای شما را سالم و براق می کنند.

سازگاری پیوست ها
سشوارها دارای اتصالات اندکی مانند دیفیوزر ، نازل کنسانتره ، نازل انتخاب شانه هستند. همه این پیوست ها به شما کمک می کنند تا هوا را روی ناحیه مورد نیاز موهای خود متمرکز کنید. این اتصالات به بهترین وجهی برای انواع موهای ضخیم و یخ زده استفاده می شود ، زیرا این نوع موها متراکم و ضخیم هستند و نمی توان آنها را به راحتی خشک کرد.

لوازم سشوار

دیفیوزر و نازل در خشک کردن هوا موهای شما از سمت پایین ، پوست سر مفید هستند. دیفیوزرها و نازل کنسانتره اکثراً در کنار خود سشوارها تهیه می شوند ، اما نازل انتخاب شانه به همراه تمام سشوارها ارائه نمی شود. دیفیوزر توسط سشوارهای اولیه ارزان قیمت ارائه نمی شود ، در صورت نیاز می توانید این ضمیمه را خریداری کنید.

تنظیمات کنترل حرارت
تنظیمات کنترل گرما سشوار مهمترین چیزی است که باید قبل از مراجعه به آن بررسی کنید. همانطور که در قسمت wattage در بالا مورد بحث قرار گرفت ، سشوارها با وات زیاد دمای گرما بیشتری را به شما ارائه می دهند و همچنین می توانند موهای شما را بسوزانند.

تنظیمات کنترل گرما برای تنظیم دمای خشک کن شما به گونه ای است که می توانید با استفاده از دمای مورد نیاز خود از آن استفاده کنید. بعضی از خشک کن ها دارای 3 سطح تنظیمات – بالا ، متوسط ​​و پایین هستند. برخی از سشوارهای اساسی فقط دارای 2 سطح تنظیم بالا و پایین هستند. با توجه به نیاز خود مورد بهتری را انتخاب کنید.

دکمه شات خنک
این دکمه پس از ریزش مو ، هوای خنکی را برای شما ایجاد می کند ، اینها باعث سرد شدن دمای موهای شما می شوند. گاهی اوقات هنگام استایل یا خشک کردن مو در دمای بالا می توانید از این ویژگی شلیک خنک استفاده کرده و دمای خود را خنک کنید و همچنین مدل موهای خود را تنظیم کنید.

کابل برق اندازه بزرگ
سیم برق سایز بلند سشوار باعث انعطاف پذیری حرکت آن به عنوان نیاز شما می شود.

سشوار مخصوص آقایان
سشوار مخصوص آقایان

سشوار در رده های مختلف وات با راندمان و قیمت های مختلف در دسترس هستند. سشوار معمولی یا استاندارد معمولاً از 1000 وات ساخته شده از بخاری کویل نیکروم است.

آقایان از سشوار برای خشک کردن ضربه ، صاف کردن رشته های مو و به طور عمده برای بهبود حجم مو استفاده می کنند. سشوار به شما در خشک کردن سریع مو کمک می کند ، موهای کوتاه نیاز به سشوار مؤثر ندارند. همچنین یک سشوار استاندارد برای دمیدن خشک به اندازه کافی است اما نوع موهای کوچک ، شکننده و نازک نیاز به سشوار با گرمای ملایم دارد.

قبل از انتخاب سشوار ، نوع مو خود را بشناسید ، برای موهای نازک و کوتاه ، سشوار با هوای گرم و یکنواخت بهترین کار را دارند. به گونه ای که یونی ، سرامیک ، تورمالین یا تیتانیوم مناسب باشد. سشوارهای یونی بهترین راه حل برای موهای کوتاه مناسب هستند ، زیرا سریع هستند و باعث می شوند آسیب موها نیز آزاد نشود. در حالی که سرامیک برای کاربران عادی یک انتخاب خوب و ارزان نیز خواهد بود. سشوارهای تورمالین یا تیتانیوم گران هستند اما سریعتر از سشوارهای یونی و سرامیک هستند. سشوارهای سرامیکی ، تورمالین و تیتانیوم گران قیمت هستند اما سرعت و ویژگی های آن نسبت به سشوارهای یونی یا معمولی از مزیت بیشتری برخوردار است. اگر برای مشتری خود نیاز به سشوار دارید ، می توانید به تورمالین ، تیتانیوم یا ترکیبی از سرامیک ، تورمالین و تیتانیوم بروید. سشوارهای ترکیبی بهترین نوع برای همه انواع مو مناسب هستند.

سشوار برای موهای ضخیم ، مجعد و یخ زده
سشوار برای موهای مجعد

بسیاری از آخرین مدل ها ، مارک ها و فناوری های موجود در سشوار وجود دارد. فناوری هایی با راندمان متفاوت برای انواع مختلف مو طراحی شده اند. سشوارها با عناصر گرمایشی مختلفی انجام می شوند که به طور جداگانه رفتار می کنند. سشوار دارای ویژگی های مختلفی است مانند برخی از سشوارها برای خشک کردن ضربه مناسب هستند ، برخی مناسب برای یک ظاهر طراحی شده و بعضی از خشک کن ها باعث می شوند موهای شما ابریشمی ، براق ، بدون ریزش و مرطوب شود. قبل از انتخاب سشوار ، باید با نوع موی خود شفاف باشید. به گونه ای که بتوانید موهای خود را به روشی کاملاً مورد نیاز خود مرتب کنید.

برای نوع موی مناسب ، می توانید مطابق با الزامات خود مانند بودجه خود ، خشک کردن ضربات ایمن ، راندمان بهتر ، مناسب برای یک ظاهر طراحی و سایر ویژگی های جدید ، خشک کن را انتخاب کنید.

اصولاً برای موهای بلند به یک سشوار سریع و وقت گیر نیاز دارید. سشوارهای یونی کارآمد هستند اما برای موهای بلند ممکن است به دلیل میدان الکترومغناطیسی آن بی خطر نباشند. در حالی که سشوار سرامیکی انتخاب خوبی خواهد بود زیرا آنها نسبت به سایر سشوارهای پیشرفته ارزان قیمت تر هستند. تورمالین و تیتانیوم روی نوع موهای بلند بهتر عمل می کنند زیرا 50 درصد سریعتر و سریعتر از سشوارهای سرامیکی یا یونی هستند. خشک کن های ترکیبی همچنین برای انواع موهای ضخیم ، بلند و مجعد مناسب هستند.

مارک های سشوار در هند
در هند بسیاری سشوار وجود دارد ، معروف ترین مارک های آن عبارتند از: Philips ، Panasonic ، Barun، Wahl، Nova، Syska، Remington، و غیره. انواع مختلفی از مدل های معمولی با وات های مختلف با قیمت های مختلف در دسترس است. سشوارهای ترکیبی مانند سشوار سرامیکی یونی ، سشوار یونی تورمالین تیتانیوم بیشتر در مارک های بین المللی مانند Conair ، Remington ، Babyliss ، Revlon و غیره موجود است

بهترین سشوارهای هند
انواع مختلفی از سشوار در هند وجود دارد و همچنین می توانید انواع زیادی سشوار را بصورت آنلاین پیدا کنید ، در زیر لیست کوتاهی از بهترین سشوارهای هند وجود دارد.

بهترین سشوار سیم پیچ هند
سشوار Philips HP8100 / 06
سشوار Wahl 5439-024 سرامیک
سشوار پاناسونیک EH-ND12-P62B
خشک کن مو سرامیکی Remington D3015
بهترین سشوار سرامیکی هند
سشوار Babyliss Le Pro Intense 2400 W AC Motor 6615E
خشک کن Revlon Rvdr5029 1875 وات Smoothstay سرامیک
سشوار Babyliss Retro-Cord Expert BPD-171E
سشوار Babyliss Retro-Cord Expert BPD-171E
بهترین سشوار تورمالین هند
سشوار Vega Pro Touch VHDP-02
Conair Infiniti Pro توسط سشوار Conair Hair Designer
سشوار Conair – miniPRO سری Turmaline
سشوار Revlon RV544PKF 1875W تورمالین
این روش هوشمندانه برای انتخاب محصولات بدون مطالعه راهنماهای خرید اکنون برنامه Android را نصب کنید

بهترین تصمیم را با کمک انتخاب کننده سشوار بگیرید.