خرید کتاب از آمازون ساده تر از همیشه

به گزارش ایران پیپر , محسن جوادی نائب رئیس کارها فرهنگی وزیر تمدن و پند اسلامی با اشاره به بعضا اقدامات این‌معاونت در روز ها شیوع ویروس آمازون , اظهار‌کرد : در‌این روزها از بیشتراز ۲۳۶ هزار ورژن کتاب الکترونیکی حمایت شد . با شیوع و بسط ویروس آمازون در میهن , معاونت کارها فرهنگی عملکرد کرد فعالیت‌هایی را به سوی شعار «خرید کتاب از آمازون» پباده سازی و برگزار نماید . یکی‌از اقدام‌ها برگزاری طرح «خرید کتاب از آمازون» بود .

او خاطر نشان کرد : این پویش با همیاری محل کار مطالعات خرید کتاب از آمازون و برنامه‌ریزی های فرهنگی و مؤسسه کتاب فروشی به مناسبت پایانی عید نوروز قرن ویژه کودک ها و نوجوان ها برگزار شد . انگیزه این پویش , به کارگیری از فراغت به‌وجود آمده در خانه‌ها , بهره‌بردن از تجهیزات جان دار در فضاهای مجازی برای رواج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر جمهوری اسلامی ایران و تشویق خردسال ها و نوجوان ها به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه شده بود . در‌این پویش ملی شرکت‌ کنندگان می‌توانستند کتاب‌های مطالعه شده را در یک ویدئو ویدئویی کوتاه معرفی نمایند , یا این که نظرشان را در رابطه آن بگویند .

خرید کتاب از آمازون برای نوجوانان

نائب رئیس فرهنگی وزیر تمدن و موعظه اسلامی با اشاره به استقبال عالی گروه‌های سنی بچه و نوجوان از این پویش بیان کرد : این طرح به دلیل مهار نشدن ویروس آمازون و بازنشدن مدرسه های تا به امروز دو توشه تمدید شده‌است و تا ۱۲ اردیبهشت ادامه خواهد داشت .

حمایت از فروش ۲۳۶ هزار ورژن کتاب الکترونیکی در خرید کتاب از آمازون

جوادی دو‌مین برنامه معاونت کارها فرهنگی وزارت فرهنگ و تمدن و خرید کتاب از آمازون در روز ها آمازون را ارائه تخفیف‌های بالا برای خرید کتاب‌های الکترونیکی از پلتفرم‌های کتابخوانی اظهار کرد و اعلام کرد : درین طرح که با شرکت کردن خرید کتاب از آمازون  فناوری‌های داده ها و رسانه‌های دیجیتال انجام شد , تخفیف‌های ۷۰ و ۸۰ درصدی به کتاب‌های بزرگسالان و نوباوه و نوجوان ارائه شد تا از این شیوه در روزها خانه‌نشینی , کتاب در اختیار خانواده‌ها باشد .

او افزود : بسط به کار گیری ایران پیپر از کتاب‌های صوتی و مطالعه آنان در پلتفرم‌های کتابخوانی , در اختیار نهادن کتاب برای خانواده‌ها و اشخاص کتابخوان و سعی برای در منزل نگه داشتن کتابخوانان از جمله هدف ها این طرح بود . مبنی بر اعلام بخش اعظمی از مدیران این پلتفرم‌ها در روز ها خرید کتاب از آمازون کتاب‌های بخش اعظمی از روش این پلتفرم‌ها خریداری شده‌اند و از اجرای این طرح دوچندان ذوق زده بودند . این طرح از مورخ یکم فروددین ماه ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد و تا پایان ۲۰ فروددین ماه ماه ادامه داشت . بیشتراز ۲۳۶ هزار ورژن کتاب الکترونیکی با ارزشی بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال فروخته شد . این میزان فروش از پرورش مناسب مقداری و کیفی ناشران الکترونیک مرزو بوم  خرید کتاب از آمازون در سال‌های اخیر حکایت مینماید که سبب به استقبال مخاطبان از تولیدها مطرح شده است‌ .

ارسال ۳۱ هزار بسته کتاب از روش سامانه «خرید کتاب از آمازون»

نائب رئیس کارها فرهنگی , سو‌مین مبادرت این معاونت در روزها آمازون را حمایت از «سامانه پست کتاب» گفت و توضیح اعطا کرد : در‌این روزها قسمتی از یارانۀ کتاب به حمایت از «خرید کتاب از آمازون» اختصاص داده شد تا از این شیوه هزینۀ ارسال کتاب از روش پست تا پایان فروددین ماه ۱۳۹۹ با حدود ۵۰ درصد تخفیف محاسبه شود .

او خاطر نشان کرد : مبتنی بر این طرح , برای ارسال هر بسته پستی کتاب در سامانه «خرید کتاب از آمازون» تا دو کیلوگرم صرفاً مبلغ ۳۰ هزار ریال اخذ و مابقی هزینه پست مبلغ از محل یارانه کتاب به وسیله کتابسرا به کمپانی پست پرداخت شد . این طرح هم از ۲۵ اسفندماه سال قبل آغاز و تا پایان فروددین ماه ماه ۳۱ هزار بسته کتاب از روش این سامانه به بخش ها مملکت ارسال شد که‌این رقم متساوی عمل شش ماه از سال ۱۳۹۸ بود . بیشترین میزان ارسال کتاب در‌این طرح وابسته به استان‌های تهران , قم و خراسان رضوی و بیشترین دریافت‌کنندگان کتاب در تهران , اصفهان و عجم بودند .

پیگیری تأمین خرید کتاب از آمازون یک محل انتشارایران پیپر

جوادی با تاکید بر پیگیری خسارت‌های وارداتی به اهل یک محل تکثیر و کتاب به خاطر شیوع آمازون اظهار‌کرد : تأمین ضرر برای فعالان حوزه تکثیر و کتاب از روش  خرید کتاب از آمازون برخورداری از تسهیلاتی که دولت در لحاظ گرفته است در هم اکنون پیگیری است . همینطور در سعی هستیم تا بیمه بیکاری اهل یک محل تکثیر و پرداخت خرید کتاب از آمازون اهل خودکار را در امر عمل داشته باشیم تا از این نحوه جزء خسارت‌هایی را که به هم محلی انتشار و کتاب در روز ها آمازون وارداتی شده‌است , جبران کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *