تیرآهن زنبوری 20 در اصفهان نیایش صنعت مهرگان فروش محصولات ذوب آهن

زمان خرید کردن تیرآهن بلژیکی علاوه بر تحمل وزن و سایز بایستی مارک سازنده آن هم اعتنا کرد. برندهای برتر و شناخته‌شده محصولات مطمئن‌تری تولید می‌نمایند و علاوه بر این قیمت‌گذاری آنان نیز شفاف‌تر است. دارای این‌حال باید به یاد داشید که قیمت این محصول به عوامل متعدد دیگر مثل رونق بازار، ساخت‌ و ساز و بها مواد نخستین در بازارهای داخلی و خارجی هم بستگی دارد.

  • این تیرآهن ها در سایزهای گوناگون از ۱۰ تا ۱۰۰۰ ایجاد شده و به بازار ارائه می شود.
  • انواع آهن الات و ورق الات کلیدی بهترین میزان مرغوب بودن و قیمت در سراسر ایران عرضه می‌گردد.
  • خرپا یک نصیب زاویه‌دار هست که برای تولید سقف سوله، انبار و … به کارگیری می‌شود.
  • وقتی این فرآورده برش و جوش زده‌ می‌شود، به صورت شش ضلعی یا این که آشیانه زنبور در می‌آید.

به طور کلی، تیرآهن یک عدد از مهم‌ترین اعضای یک سازه به شمار میرود که این مسئله آن را به یک عدد از مهم‌ترین فرآورده‌های حاصل از آهن تبدیل کرده است. تیرآهن را می‌توان مقطعی بلند و سخت تمجید کرد که بارهای مرده و زنده وارد بر سازه را تحمل می‌کند. تیرآهن و هاش ازنظر صورت تراز مقطع، تیرآهن 16 وزن، مقدار تحمل بار و خاصیت مکانیکی، طریق ساخت، ارزش و کاربرد مهم یکدیگر تفاوت دارند. اعتنا شود که برای مقایسه وزن تیرآهن و هاش، آنها را در یک سایز مشخص و معلوم مقایسه می‌کنیم. در سایز برابر (مثلاً تیرآهن و هاش هر دو حساس سایز 14) هاش‌ها وزن بیشتری نسبت به تیرآهن‌های ساده دارند.

علت سایه افتادن محل تیر آهن بر روی گچ زیر سقف چیست؟

در تولید تیرآهن لانه‌زنبوری بایستی استانداردهایی که منجر ارتقا طول بنا می‌‌شوند، رعایت شود. تیرآهن آشیانه زنبوری در به عبارتی سال، توسط شخصی به اسم هورتن نامگذاری شد. در صورتی که از روبه‌رو به این جنس نگاه ‌کنید، در پهنای جان آن، خانه‌های توخالی به شکل پنج ضلعی می‌بینید که به نوعی مشابه به لانه‌ی زنبور است. از گزاره معایب تیر آشیانه زنبوری وجود حفره های آن است که می تواند تنش های برشی را در محل تکیه گاه های پل به ستون یا اتصال تیر آهن تو دلی ( تیر فرعی ) به پل لانه زنبوری تحمل کند. بدین ترتیب برای از بین بردن همین عیب مبادرت به پر نمودن بعضی حفره ها دارای ورق فلزی و جوش می نمایند تا اتصال بعدی پل به ستون یا تیر فرعی به پل، به صدق انجام شود. برش ‌های طولی زیگزاگی، مهمترین تفاوت تیرآهن های لانه زنبوری حساس سایر تیرآهن هاست.
دسته‌بندی نشده
این نحوه در پروژه هایی که نیاز به تیرهای بزرگ وجود دارد، می تواند به عمل گرفته شود. این دسته تیرآهن ذوبی به طور مطلق در ساختمان سازی ها کاربرد دارد. تیرآهن سایز ۱۴ در گذشته، در وزن های ۱۲۰ کیلوگرمی (سبک)، ۱۳۰ کیلوگرمی (متوسط) و ۱۴۰ کیلوگرمی (سنگین) ارائه می شد.
هاش HEB همان طور که گفتیم سنگین هست و این بدان معنی است که این جور تیرآهن بال پهن داری بال قطور تری نسبت به تیر آهن HEA است. تیر آهن IPB که اهمیت اسم تیرآهن بال پهن هم شناخته می شود به دو نوع بال پهن سبک یا این که HEA و بال پهن سنگین HEB تقسیم می شوند. ارتفاع بال ها در این تیر آهن اکثر از طول بال ها در تیرآهن IPE است.

انواع تیرآهن بلژیکی

در ادامه تیرآهن‌های نو در ابعاد محدودی در بازار موجود هستند، نظیر 6 و 12 متر. درصورتی‌که تیرآهن‌های دست‌دوم در ابعاد دیگری نیز در بازار موجود بوده و ادله آن قدیمی‌تر بودن می‌باشد. این‌گونه آهن‌آلات ولی نسبت به عرضه تقاضای زیادی هم دارند و در بخش اعظمی از کشورها به نقل از سایت خبری از جمله آسیای شرقی خریداران و دلالان به دنبال فلزات دست‌دوم هستند. تیرهای بتن‌آرمه عنصر اهمیت سازه‌ای ساختمان بوده که به جهت حمل بارهای خارجی عرضی طراحی‌شدند. این قابل بارگذاری بوده که منجر تولید لحظه خم شدن، نیروهای برشی و در برخی مورد ها پیچش در ارتفاع آن ها می‌شود.

مزیت به‌ کارگیری تیرآهن چیست؟

تیر آهنی که به رخ افقی ، که به دو تیر عرضی در سقف یا این که خرپای سقف متصل می شود. این تیر ، بار وارده را به تیر حیاتی منتقل می سازد و عموماً در خرپا مورد به کار گیری قرار می گیرد. پس از پالایش و ساخت متاع قابل مصرف در سوله و انتقال آن به محل مصرف حال مختصری از اجزای سازه های که در آن تیرآن به کارگیری شده میباشد را در پایین می اوریم. در همین طرز از دستگاهی به اسم جدا کن سنگین استعمال می شود که به برش مخصوص هم مجهز هست و تیرآهن ها را به رخ سرد و در امتداد خط قطع می نماید. شمشه یا این که بلوم یک فراورده در سطح میانی صنعت فلزات به حساب می‌آید.

برای ارسال آگهی باید وارد تارنما شوید

در همین روش‌، حیاتی استعمال از دستگاه قطع کن سنگین که مجهز به گیوتین منحصر به فرد است‌، تیر آهن به شکل سرد در امتداد خط شکسته جدا می‌شود‌. آنگاه جهت از بین بردن نقیصه کمتر مقاومت برشی حیاتی توجه به منحنی نیروی برشی تیر‌، بعضی از حفره‌ها اصلی ورق‌های تقویتی پر می‌شوند‌. واجب به ذکر میباشد که حداقل می بایست یک حفره در مجاورت تکیه‌گاه کلیدی ورق و به وسیله جوش تمام مالامال شود. هاش، تیر عریض یا دارنده ی بالهای پهن (مانند H) میباشد که طول بال هایش به نسبت تیرآهن IPE پهناور خیس می باشد. در نهایت در سال ۱۸۵۶ در زمانی که اولی تیر مرغوب در ترنتو برای ساختمان فدرال تولید گردید دیگر از ناکامی های قبلی خبری فقدان و این نقطه عطفی در ساخت و نورد تیرآهن به شمار می آمد.

مقالات صنعت ساختمان

تیرها از درون در معرض بارهایی که منجر پیچش یا توشه محوری بشود، قرار نمی‌گیرند. نیروهای کششی و فشاری و برشی در اثر نیرو‌هایی که به آنها وارد میشود پدید می‌آید. شرایط های تغییر‌و تحول صورت که نصیب بالای تیر در فشار قرار دارد، نظیر نیروی عمودی، به عنوان sagging mode شناخته می شوند و جایی که قسمت بالا در وضعیت کششی میباشد ، به تیتر مثال تیر یک سر گیردار، به عنوان شرایط آویزان شناخته شده است. در ایجاد تیرآهن از آلیاژهای فولادی استعمال میشود و به روش تولید آن‌ هم اصطلاحا «نورد گرم» گفته می‌شود. از گونه های تیرآهن I می‌توان به به تیرآهن‌هایIPNوIPEو از انواع تیرآهن H ، می‌توان به تیرآهن‌هایHEAوHEBوHEMاشاره کرد. مقاومت این مدل تیرآهن به استاندارد تولیدی، مواد اولیه و میزان مرغوب بودن ساخت کارخانه تولیدی بستگی دارد. این سایز به دلیل بزرگتر بودن آن در مقایسه اصلی سایز 12 و 14 مقاومت بیشتری داشته و کاربرد آن علاوه بر پوشش های سقفی و ستونی در ایجاد خرپا و پل های بزرگ به کارگیری می شود. براین اساس تیرآهن ها اهمیت گشتاور خمشی خویش برای این که نیازهای اول ساخت یک بنا را فراهم نماید تحلیل و تعریف و تمجید می شوند. تیر آهن به اصلی همین تیتر می تواند به ستون ها متصل شود و تیرک های میانه هر طبقه را نگه می دارد. میزان بال این پروفیل با طول آن برابر بوده و برهه زمانی بی آلایش ی آن به جهت تهیه ستون استعمال می گردد. از این مدل تیرآهن ها در مجتمع های تبارک تجاری، سوله و … استفاده می شود. تیرآهن IPE که دارای نام تیر آهن معمولی نیز دارای شهرت است، نیز همانند تیر آهن INP ظاهری مشابه به l داشته و مطابق با استانداردهای اروپا ساخته می شود. تیر کنسول را می‌توان به‌عنوان یک تیر که در یک نصیب ثابت و در انتهای دیگر آزاد است، تعریف‌و‌تمجید کرد؛ به‌عبارت‌دیگر، پرتو در یک انتهای آن ثابت‌شده و انتهای دیگر آن فراتر از آن توسعه و گسترش می‌یابد تا در هوا آویزان شود.
آیا ارتقاء بها میلگرد و تیرآهن ادامه‌دار است؟ گویا تا هنگامی که انقطاع برق فولادی‌ها ادامه داشته باشد ارزش میلگرد هم در بازار نوسان دارد. امروز بها تیرآهن و میلگرد به عامل قطع الکتریسیته فولادی‌ها و در هر کیلو به ترتیب ۵۰ تا ۳۰۰ تومان ارتقاء پیدا کرد. ما در جداول دیتاها واجب درمورد ارزش روز تیرآهن را قرار داده ایم، تفاوتی نمی کند که شما به چه طریقی آنلاین و یا این که به صورت حضوری تیر آهن را خریداری می نمایید.

شکل سطح مقطع

• تیر آشیانه زنبوری در ساختمان اسکلت فلزی می تواند به رخ پل, صرفا در یک دهانه یا به رخ پل ممتد به فعالیت رود. بیشتر تیرآهن‌ها از فولاد ساخته شده‌اند، اما بعضی از انواع تیرآهن‌ها وجود دارد که از کالا آلومینیوم می‌باشند. از تیرآهن‌های فولادی کلیدی مقاومت بالا در ساخت پل‌ها و یا مورد ها ساختمانی به کار گیری می‌شود. ساخت کنندگان به جهت ارزیابی مقاومت کششی قطعات ساخته شده، تست‌های جاذبه و تنش تسلیم را روی محصولات خویش به‌کار می‌برند. گروه ما به عنوان یکی از از مراجع با ارزش گذاری و فروش محصولات بر مبنا آهن و فولاد در جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. با دقت به مبحث معرفی مش و شبکه میلگرد بایستی ذکر شود که یکی از از خصوصیت های همین فرآورده مقاومت بالای آن است. همینطور حمل و نقل این‌ متاع آسان بوده و به راحتی می توان آن را جا به جا کرد.
تیرآهن های IPB نیز از همین قائده مستثنی نبوده و نقش حیاتی در ساختمان سازی دارند. در واقع این تیرآهن های بال پهن یا این که همان تیرآهن هاش، جهت ساخت مقاومت بیشتر و تنش مکانیکی کاهش ساخت شده اند. در صورتی که به جهت استحکام و مقاومت بنای خود به دنبال خرید تیرآهن هستید، میتوانید به وبسایت آهن اسپات مراجعه و یا مهم کارشناسان فروش آهن اسپات تماس بگیرید. آهن اسپات حساس معرفی اشکال پروفیل‌های آهنی از گزاره تیرآهن، میلگرد و… بها لحظه‌ای و به روز هر یک از آهن آلات مورد نیاز شما را هم به نمایش می‌گذارد تا اهمیت مقایسه بها آهن آلات، خریدی مطمئن و به صرفه داشته باشید. آیتم دیگر این است که درصورتیکه فارغ از کارشناسی، تیرآهن آشیانه زنبوری در سازه‌ای به کار گیری شود و در محکم‌کاری و پوشش تام قسمت‌های توخالی تیر دارای ورق‌های فولادی و بتن، سهل‌انگاری شکل گیرد. احتمال دارد بخش‌های توخالیِ جان تیرآهن دچار خمیدگی و لهیدگی شود.
یکی از مهم‌ترین وظایف تیرآهن در مقاوم‌سازی ساختمان، انتقال وزن و یا این که بار به فونداسیون است. چرا که مقاومت خمشی بالا در تیرآهن سبب ساز میگردد تا بارهای سنگین و وزن مضاعف بالا بوسیله آن به خوبی مهار شود. از طرفی دیگر، مهم‌ترین مسئله‌ای که در مورد هر بنایی وجود دارد، دعوا ارتعاشات سطح زمین است.
تیرآهن سایز 14، به عامل ابعاد کوچک‌تر، معمولا برای ساختمان‌های کم طول مثل خانه‌های 1 الی 2 طبقه مناسب است. هر چه میزان تعداد طبقات ساختمان‌تان اکثر شود؛ باید از تیرآهنی اهمیت سایز بزرگ‌تر استفاده کنید. به جهت مصارف دیگر مانند ایجاد پایه‌های بویلر صنعتی نیز می‌توانید از همین دسته تیرآهن استعمال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید