توسعه فیزیکی مدرسه‌های اردستان باید زمینه‌ساز ارتقای علمی باشد

توسعه فیزیکی مدرسه‌های اردستان باید زمینه‌ساز ارتقای علمی باشد

[ad_1]

حمیدرضا تاملی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش اردستان با اشاره به برنامه‌ریزی برای ادغام چندین واحد آموزشی در سال تحصیلی آینده اظهارداشت: جابه‌جایی مدرسه‌ها امری تخصصی است که باید با کارشناسی و رعایت حال مردم انجام شود.

وی با بیان اینکه توسعه فیزیکی مدرسه‌های اردستان امید می‌رود زمینه‌ساز توسعه علمی دانش‌آموزان باشد، افزود: انجمن اولیا و مربیان‌ همکاری لازم را با آموزش و پرورش را داشته باشند تا ضمن‌ اجرای مصوبه، جابه‌جایی‌ها مشکلی به دنبال نداشته باشد.

فرماندار اردستان با اشاره به نزدیکی برگزاری کنکور ۹۹ تصریح کرد: آمادگی داریم کلاس‌های کنکور را برای دانش‌آموزان مستعد برگزار کنیم تا افراد علاقه‌مند از آن بهره‌مند شوند و این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند.

وی در ادامه با اشاره به بحث شیوع ویروس کرونا، تاکید کرد: سال جدید نیز همچنان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدرسه‌ها ضروری است، نصب شیرهای پدالی در سرویس‌های بهداشتی این واحدها باید به جد در دستور کار مسوولان آموزش و پروش قرار بگیرد و پیگیر تخصیص اعتبار مصوب باشند.

تاملی همچنین با برشمردن مرکز تحقیقات معلمان، مرکز رفاهی، مشاوره و دیگر اقدام‌های انجام شده در چند سال گذشته، به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت انجمن خیرین مدرسه‌ساز در شهرستان اردستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با عضویت افراد با انگیزه، توانمند و دارای قابلیت کار این انجمن فعال‌تر شود و کسانی که دارای وجه اجتماعی و توانایی حضور موثر دارند، در آن عضویت داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش اردستان نیز با اشاره به ادغام‌ چندین مدرسه در سال تحصیلی جدید بیان کرد: با توجه به بازسازی و تکمیل مدرسه زینب بیگم‌، برای ادغام مدرسه سمیه با این واحد آموزشی تصمیم‌گیری شد.

علی‌اصغر مومنیان افزود: همچنین مدرسه‌های ابوریحان، امیرکبیر، شهید فهمیده و هفت تیر با ۲ واحد آموزشی نوساز شهید خاجویی ادغام خواهند شد تا دانش‌آموزان‌ آنها از امکانات آموزشی بهتر و ساختمان نوساز برخوردار شوند.

به گفته وی، مرکز تحقیقات معلمان نیز در محل مدرسه سمیه با مدیریت مستقل و مرکز رفاهی معلمان در مدرسه زینب بیگم مستقر خواهند شد.

امام‌جمعه اردستان هم در ادامه اظهارداشت: باید توجه شود که جابه‌جایی مدرسه‌ها می‌تواند بازتاب اجتماعی به همراه داشته باشد و در چنین مواردی والدین به دفتر امام‌جمعه مراجعه می‌کنند.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری تاکید کرد: باید این موضوع به طور دقیق و کارشناسی انجام و برای پدران و مادران توضیح داده شود.

وی با اشاره به اعلام وضعیت سفید از نظر شیوع ویروس کرونا در شهرستان اردستان بیان کرد: این ویروس هر چند خسارت‌های زیاد معنوی، اقتصادی و جانی به جامعه وارد کرد اما از جنبه‌ای مانند همدلی مومنانه و کمک‌های مشتاقانه برکاتی هم داشت که باید قدر آنها را بدانیم.

سال تحصیلی جدید در حالی آغاز خواهد شد که پارسال، چهار هزار و ۴۲۲ نفر دانش‌آموز در ۶۵ واحد آموزشی اردستان به تحصیل اشتغال داشتند تا اینکه شیوع ویروس کرونا، همه این واحدهای آموزشی را به تعطیلی کشاند.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و حتی سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

بنابر آمارهای رسمی، ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ نفر تا کنون در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این میان، ۱۴۰ هزار و ۵۹۰ نفر بهبود یافتند و هشت هزار و ۵۰۶ نفر فوت کردند.

شهرستان‌ اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

[ad_2]

Source link