برگزاری غیرحضوری امتحانات در دانشگاه لرستان

برگزاری غیرحضوری امتحانات در دانشگاه لرستان

[ad_1]

خسرو عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: با توجه به وضعیت استان در خصوص انتشار کرونا و بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا، ۹۰ درصد امتحانات دانشگاه لرستان بجز رشته های خاص دارای کارگاه های عملی بصورت مجازی و غیر حضوری برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: در راستای مقابله با ویروس کرونا از روزهای نخستین انتشار این ویروس در سطح استان به سرعت زیرساخت های لازم فراهم و تمام کلاس های تئوری بصورت مجازی برگزار شد.

عزیزی با بیان اینکه از ۲۴ اسفند ماه سال گذشته کلاس های درس این دانشگاه بصورت مجازی برگزار شده ادامه داد: پایان کلاس های درس مجازی در دانشگاه لرستان پنجم تیرماه آینده است.

وی عنوان کرد: در این راستا تمام امتحانات تئوری و نظری در قالب ارزشیابی غیرحضوری دانشجویان با احتساب نمرات مستمر و استفاده از نرم افزارم LMS با توجه به سرفصل های دروس برگزار خواهد شد.

رییس دانشگاه لرستان با بیان اینکه این امتحانات از هشتم تا ۲۲ تیرماه ادامه خواهند داشت گفت: کلاس های عملی این دانشگاه از ۲۳ تیرماه بصورت فشرده به مدت ۲ هفته تا ۱۵ مردادماه برگزار می شوند.

عزیزی افزود: این کلاس ها با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب فضای آزمایشگاه ها در کلاس های ۱۰ نفره برای دوره کارشناسی و سه تا چهار نفره برای مقاطع ارشد و دکتری برگزار خواهند شد.

وی اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده ۲۰۰ نفر از دانشجویان نیازمند خوابگاه هستند که در این راستا برای هر دانشجو یک اتاق در نظر گرفته شده است تا در زمان برگزاری کلاس های عملی از خوابگاه استفاده کنند.

وی ادامه داد: امتحانات دروس عملی در دانشگاه لرستان از پنجم تا ۱۵ مرداد ماه برگزار می شود و نیمسال دوم سالتحصیلی ۹۸-۹۹ تا ۲۰ مردادماه تکمیل خواهد شد.

عزیزی تاکید کرد: حضور دانشجویان و کارکنان در دانشگاه لرستان مستلزم استفاده از ماسک و دستکش و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی است.

[ad_2]

Source link