برنامه‌های انگیزشی برای ترغیب مردم به مطالعه را حمایت می‌کنیم

برنامه‌های انگیزشی برای ترغیب مردم به مطالعه را حمایت می‌کنیم

[ad_1]

احمد حسین‌زادگان روز یکشنبه در جلسه انجمن کنابخانه‌های عمومی مازندران، اظهار کرد: در همه ادارات قفسه‌های کتاب وجود دارد و پیشنهاد شده  مدیران، کتاب‌هایی که در اتاق محل کار خود دارند با دیگران به اشتراک بگذارند.

وی درباره اجرای طرح “اشکاف” در مراکز بومگردی مازندران که از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی استان ارائه شده با بیان اینکه مشکل این نیست که مردم کتاب ندارند، افزود: مساله میزان گرایش اقشار مختلف به کتاب است.

استاندار مازندران گفت: فضای مجازی و کتاب‌های صوتی، باعث شده علاقه‌مندی به شیوه کتاب‌خوانی سنتی کاهش یابد.

این مسئول با بیان اینکه کتاب در دسترس مردم قرار دارد، تصریح کرد: اما مردم به دنبال اطلاعات فست‌فودی و کوتاه فضای مجازی هستند و کمتر کتاب مطالعه می‌کنند ضمن اینکه مطالب بلند را هم نمی‌خوانند.

استاندار مازندران با بیان اینکه کرونا نه فقط به اقتصاد بلکه به حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری آسیب زده است، افزود: به همین دلیل نمی‌توانیم نمایشگاه‌های کتاب و برنامه‌های فرهنگی را با حضور فیزیکی افراد برگزار کنیم.

حسین‌زادگان گفت: البته افتتاحیه‌ها و برگزاری برنامه‌ها به شکل ویدئو کنفرانسی، بسیاری از هزینه‌ها را کاهش داده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه شیوع کرونا، شرایط زندگی جدیدی را برای ما رقم زده است، ادامه داد: اکنون برگزاری برنامه‌ها تحت تاثیر کرونا است و به شیوه‌هایی اجرا می‌شود که افراد کمتری حضور داشته باشند تا منجر به شیوع بیشتر کرونا نشود.

وی درباره برگزاری جشنواره رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی مازندران، گفت: فرمانداران در برگزاری این جشنواره به نهاد کتابخانه‌های عمومی مازندران کمک کنند.

وی با بیان اینکه حوزه کتابخوانی هم متاثر از شیوع کرونا است، تصریح کرد: برای گسترش کتابخوانی نیازمند همسویی با شرایط جدیدی هستیم که کرونا رقم زده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه کرونا نه فقط به اقتصاد بلکه به حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری آسیب زده است، افزود: البته افتتاحیه‌ها و برگزاری برنامه‌ها به شکل ویدئو کنفرانسی، بسیاری از هزینه‌ها را کاهش داده است.

استاندار مازندران از مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی مازندران خواست تا فرماندارانی که نسبت به مقوله کتابخوانی و برگزاری جلسات انجمن کتابخانه‌های شهرستان توجه ندارند را به دفتر استاندار اعلام کند.

وی با اجرای طرح کتابخانه در مراکز گردشگری با عنوان ‘اشکاف’ موافقت و توصیه کرد نامی برای طرح انتخاب شود که رویکرد بومی و محلی داشته باشد

[ad_2]

Source link