بازسازی ویلا قبل و بعد

با توجه به شلوغی های زندگی در شهر و با بیشتر شدن زندگی آپارتمان نشینی همه ما احتیاج به یک زمانی برای خلوت کردن و استراحت و همچنین به دور ماندن از این شلوغی ها داریم و ویلاهایی که در اطراف شهر های بزرگ ساخته می شوند این فرصت را برای شهرنشینان فراهم می کنند تا با امکانات رفاهی و تفریحی که دارند از هیاهو و شلوغی ها دور شوند و می توانند گزینه خوبی برای استراحت و ریلکس کردن باشند. در ادامه شما را با بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ها آشنا خواهیم کرد پس تا انتهای این مقاله را مطالعه بفرمایید.

بازسازی ویلا چیست؟

ویلاهایی که ساخته می شوند اغلب برای گذراندن تعطیلات و یا محلی برای کسب درآمد هستند. این ویلاها شاید فقط چند روز از سال توسط صاحبان خود مورد استفاده قرار بگیرند و اغلب اوقات به دیگران اجاره می شود به همین علت باید امکانات رفاهی مناسب مانند فضای سبز در حیاط ،استخر و جکوزی در آن مهیا باشد تا افراد تمایل به اجاره کردن آنها داشته باشند. بازسازی در ویلاها شامل بازسازی و ایجاد استخر و جکوزی و همچنین کاشتن درخت و ایجاد فضای سبز نیز می باشد. هرگونه تغییراتی که در نمای خارجی ویلا و فضای داخلی ساختمان ویلا و حیات و استخر و یا تاسیسات آن ایجاد شود بازسازی ویلا به حساب می آید.

بازسازی ویلا شامل چه کارهایی می شود؟

داشتن یک ویلای مدرن و با امکانات رفاهی خوب نیازمند پرداخت هزینه بالا می باشد و شما اگر تمایل به پرداخت هزینه های گزاف را ندارید می توان ویلای قدیمی خود را بازسازی کرده و یا یک ویلای قدیمی را خریداری کرده و سپس به بازسازی آن با سلیقه خودتان بپردازید.بازسازی کردن ویلاهای قدیمی بستگی به قدمت ساختمان ویلا و میزان آسیب هایی که به آن وارد شده است متفاوت می باشند و شما با توجه به نیازهای خود ممکن قسمتی و یا کلا ساختمان را بازسازی کنید.گاهی ساختمان ویلا قدیمی و یا فرسوده نیستند ولی ممکن است دیگر جوابگوی نیاز خانواده ما را ندهد و نیاز به طراحی دکوراسیون یا بازسازی کردن و منطبق کردن ویلا با نیاز های خود را داشته باشیم.

·         بازسازی نمای ساختمان

·         بازسازی فضای داخلی ویلا

·         بازسازی حیاط و فضای سبز ویلا

·         بازسازی تاسیسات ساختمانی ویلا

 

بازسازی نمای ساختمان

نمای خارجی ساختمانها بعد از گذشت زمان و بر اثر عوامل محیطی دچار آسیب می شوند و رنگ خود را از دست می دهند و در هنگام بازسازی باید به این مسئله بسیار توجه کنید زیرا اگر شما داخل ویلای خود را به بهترین شکل ممکن هم بازسازی و دکوراسیون مدرن برای آن در نظر بگیرید باز هم اولین چیزی که در هنگام ورود به ویلا دیده می شود نمای آن است پس باید یک نمای مناسب با طراحی دکوراسیون داخلی برای آن انجام دهید.همچنین در ویلاهای قدیمی به دلیل گذشت سالیان دراز و استفاده مکرر درها و پنجره ها کارایی خود را از دست داده اند و معمولا قدیمی شده اند و باید با در و پنجره های جدید که عایق صوت و حرارت نیز می باشند جایگزین شوند.

 

بازسازی فضای داخلی ویلا

بازسازی فضای داخلی ویلاها شامل انتخاب مبلمان مناسب ،کفپوش و تابلوها و وسایل تزئینی مورد نیاز در ویلا،اتاق خواب ها  سرویس خواب،کابینت های آشپزخانه ،پرده ها و تمامی آن چیزی می شود که در داخل ویلا می بینید و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بازسازی حیاط و فضای سبز ویلا

حیاط ویلاهای قدیمی نیاز به بازسازی اساسی دارند زیرا به احتمال زیاد سنگ فرش های آنها با مرور زمان از بین رفته و آسیب دیده اند و نیاز به تعویض و بازسازی دارند.اگر ویلای شما دارای استخر و جکوزی می باشد باید بعد از سالها آنها را بازسازی کنید و اگر دارای استخر نمی باشد باید در بازسازی ها آن را اضافه کنید زیرا شنا می تواند به ریلکس کردن شما در تعطیلات کمک کند و در ضمن باعث با رفتن اعتبار و قیمت ویلای شما خواهد شد.فضای سبز و درختان موجود در ویلاهای قدیمی با گذشت سالها پیر می شوند و زیبایی و طراوت خود را از دست می دهند و باید درختان و گیاهان جدیدی را در حیاط کاشت.

 

بازسازی تاسیسات ساختمانی ویلا

در ویلاهای قدیمی در هنگام بازسازی باید به استحکام ساختمان ویلا،تاسیسات گرمایشی و سرمایشی توجه داشته باشیم زیرا این ها مسائلی هستند که بعد از گذشت سالها و استفاده مکرر از آنها دچار فرسایش و از کارافتادگی می شوند و این مسئله در بازسازی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 

بازسازی ویلا را به چه افرادی پیشنهاد میکنیم؟

شاید از خود بپرسید آیا ویلای شما نیاز به بازسازی دارد؟

ما بازسازی ویلا را به سه دسته از افراد پیشنهاد میکنیم. اول از همه افراد و خانواده هایی که سالیان زیادی در ویلایی با قدمت بالا زندگی میکنند. چرا که معمولا این فضا ها فقط یک ویلای معمولی نیستند و خاطرات و روز های شیرین و تلخ افراد خانواده داخلش شکل گرفته است و به همین ترتیب ارزش بالای برای افراد خانواده دارد. در این صورت میتوان با یک بازسازی تخصصی و طراحی حرفه ای ضمن حفظ خاطرات خانه ای نو با امکاناتی جدید داشت.

گروه بعدی که بازسازی ویلا را به آن ها پیشنهاد میدهیم افرادی هستند که احساس میکنند ویلای آن ها قدیمی شده است و یا پاسخگوی نیاز های آن ها نمیباشد. ما همیشه به کارفرما هایمان در دفتر معماری تهران گاردن این مشاوره را میدهیم که بازسازی ویلای آن ها میتواند بسیار آن ها را به خواسته هایشان نزدیکتر کند نسبت به تعویض آن خانه چرا که بازسازی آن ویلا مختص با سلایق و خواسته هایشان صورت میگیرد.

 

چه بخش هایی از ویلا شامل بازسازی میشوند؟

بازسازی میتواند از یک رنگ آمیزی ساده تا تغییر در چیدمان پلان ویلا را شامل شود

زمانی که از بازسازی ویلا صحبت میکنیم در واقع طیف گسترده ای از تغییرات را میتواند شامل شود. از لوله کشی های ساختمان گرفته تا احداث استخر و فضا های جدید برای ویلا.

از این رو میتوان گفت تمام بخش های ویلا قابلیت آن را دارند که در بازسازی دست خوش تغییرات شوند اما این میزان فرسودگی بخش های مختلف ویلا و نیاز های جدید ما هست که این محدوده را مشخص میکند. به عنوان مثال گاهی ممکن است تنها با یک رنگ آمیزی دیوار ها و تمیز کردن سطوح نیاز ما بر طرف شود و یا گاهی ممکن است ترکیدگی لوله ها و فرسودگی تاسیسات مکانیکی ما را وادار به این امر کند. همچنین بسیاری از مواقع این موضوع میتواند گسترده تر شود و بحث به اضافه کردن فضا های جدید مانند اضافه کردن طبقه جدید و تغییر چیدمان پلان و یا اضافه کردن استخر ما را به فکر بازسازی بیندازد

 

بازسازی ویلا یا ویلای نو ساز؟

یکی از سوال های مهمی که در رابطه با بازسازی ویلا باید به آن پاسخ داد این است که بازسازی ویلا بهتر است یا خرید یک ویلای نو ساز؟

 

زندگی در یک ویلا و ساختن خاطرات تلخ و شیرین مختلف در آن احساس مالکیت و وابستگی ما به این فضا را افزایش میدهد. رها کردن فضایی که خاطرات ما کنار خانواده و دوستان در آن شکل گرفته است برای هر کسی کار دشواری است. همین امر است که ما همیشه بازسازی ویلا و یا محیط زندگی را به تغییر خانه یا ویلا به کارفرمایان خود پیشنهاد میدهیم. چرا که ما در دفتر معماری تهران گاردن معتقدیم خانه جز آنکه فضایی است برای زندگی مکان بوجود آمدن اکثر خاطرات ما نیز هست.

دلیل دیگری که بازسازی ویلا را یک گزینه مناسب میدانیم هزینه آن نسبت به خرید یک ویلای نو ساز میباشد. بازسازی ویلا برای دست یافتن به یک ویلای مدرن و نو حدودا یک سوم خرید یک ویلای جدید هزینه بر میدارد.

 

بازسازی ویلا به عنوان منبع در آمد!

برای بسیاری از افراد بازسازی ویلا منبعی جهت کسب در آمد می باشد . خرید ویلا های قدیمی و باز طراحی فضا های آن و بازسازی تخصصی میتواند قیمت ویلا را به مقدار قابل توجهی بالا ببرد و سود مناسبی برای خریدار به عمل بیاورد.

بازسازی ویلا همان مقدار که میتواند شغلی پر بازده باشد دارای ریسک مالی بالایی هم میباشد که میتوانید جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و هزینه های خود با متخصصین و مشاورین ما در بخش بازسازی و طراحی ویلا تماس گرفته تا اطلاعات کامل را برای بالا بردن سود مالی و کاهش ریسک در اختیار شما قرار دهند.

 

بازسازی ویلا چقدر هزینه دارد؟

هزینه های ساخت ویلا در دفتر معماری تهران گاردن همیشه قبل از شروع هر کاری و با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز هر ویلا به طور دقیق محاسبه میشود

در رابطه با هزینه های بازسازی ویلا میتوان گفت که شما با هر بودجه ای میتوانید دست به بازسازی ویلا بزنید. چرا که بازسازی ویلا بازه گسترده ای از تغییرات و هزینه ها را در بر میگیرد. شما میتوانید با یک نقاشی ساده و رنگ آمیزی دیوار ها به یک ویلای نو دست پیدا کنید و یا میتوانید به فکر اضافه کردن استخر و یا روف گاردن در ویلای خودتان باشید و حتی بسیاری از مواقع افزایش طبقات و گسترش ویلا هم در بازسازی ویلا صورت میگیرد.

این گوناگونی که در بازسازی در ویلا وجود دارد به علت آزادی فضایی بیشتر و مساحت بیشتر این جنس از ساختمان ها نسبت به ساختمان های آپارتمانی میباشد.

از این رو هزینه های ساخت ویلا در دفتر معماری تهران گاردن همیشه قبل از شروع هر کاری و با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز هر ویلا به طور دقیق محاسبه میشود. چرا که ما معتقد هستیم شما قبل از هر کاری باید از هزینه های مورد نیاز بازسازی ، ساخت و طراحی مطلع شوید تا بتوانید با خیال راحت و با برنامه ریزی دقیق تصمیم نهایی خودتان را بگیرید.

اما اگر بخواهیم به صورت کاملا حدودی هزینه هر متر بازسازی ویلا را اعلام کنیم میتوانیم بگوییم بازسازی ویلای شما با توجه به میزان تغییرات و میزان فرسودگی ویلا و همچنین محل قرار گیری ویلا و شرایط محیطی حدودا بین ۱.۵۰۰.۰۰۰ تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان در هر متر مربع هزینه بر میدارد.

بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد؟

زمان مورد نیاز برای بازسازی ویلا مساله بسیار مهمی است چرا که شما در طول زمان بازسازی ویلا معمولا قادر به استفاده از ویلای خود نمی باشید که این مساله اگر طولانی شود میتواند تجربه تلخی را برای شما از یک بازسازی ویلا در خاطر تان جای بگذارد.

 

پاسخ دقیق این موضوع که بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد با توجه به ابعاد هر پروژه ای و میزان بازسازی مورد نیاز آن متفاوت است که متخصصین ما میتوانند در دفتر معماری تهران گاردن در این رابطه مشاوره مورد نیاز را به شما بدهند.

اما اگر بخواهیم به صورت حدودی بدانیم که بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد میتوان بازسازی را با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز به سه دسته تقسیم بندی کرد.

در ساده ترین حالت بازسازی ویلا میتوان مواردی مانند رنگ آمیزی داخلی و خارجی ، تعویض کمد و کابینت ها ، تعویض مصالح کف و سقف و تغییراتی از این قبیل را قرار داد که این بازسازی حدودا بین سه هفته تا 6 هفته طراحی و اجرا با توجه به ابعاد ویلا به طول می انجامد.

بازسازی در حالت دوم که یکی از مرسوم ترین حالات بازسازی است ضمن تغیراتی که در مصالح و رنگ ساختمان صورت میگیرد تغییرات اساسی و فنی مانند تعویض لوله ها و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی واحد نیز صورت میگیرد. به عنوان مثال در این بازسازی لوله های فرسوده با لوله های جدید تعویض شده و بخش هایی از ویلا که عایق بندی آن دچار مشکل شده باشد نیز ترمیم میشود. در این بازسازی میتوان سیستم های روشنایی و نور پردازی را نیز باز طراحی کرد. این نوع از بازسازی ویلا با طراحی معماری و اجرا حدودا بین 2 تا 3 ماه زمان میبرد.

اگر بخواهیم یک بازسازی کامل داشته باشیم که شامل تغییر در فضا های ویلا ، اضافه شدن کاربری های جدید مانند استخر ، اضافه یا کم شدن اتاق ها ، تغییر در تعداد طبقات و تغییر در تاسیسات میباشد باید مدت زمان بیشتری را برایش اختصاص دهیم. این نوع از بازسازی که میتوان آن را با نوسازی ویلا برابر دانست حدودا بین 3ماه تا 9 ماه زمان ببرد.