انواع ورق فولادی ، نقش آنها در زندگی و صنعت آی‌‌ فولاد

ورق ها در ضخامت و ابعادی متنوعی ساخته می شوند؛ به علاوه این ورق ها به رخ های صاف، خش دار و آج دار قابل خریداری میباشند و بسته به گونه به کارگیری خود می توانید هر یک از آن ها را تهیه کنید. قیمت ورق سیاه در بازار اساسی اعتنا به ضخامت، بعد ها و میزان مرغوب بودن ورق متغییر است. یک عدد دیگر از کارداران حساس تأثیرگذار بر ارزش ورق سیاه نوسانات ارزی و ارتقاء و کمتر هزینة تهیۀ مواد اولیۀ آیتم نیاز برای ساخت ورق سیاه است. همین متاع به طور کلی به دو نوع ورق نورد سرد و گرم تقسیم می شود. ورق گالوانیزه یک عدد از محبوب ترین انواع ورق موجود در بازار است.

  • ورق‌های ساخت شده در فرآیندنورد سرد می‌توانند به صورت مستقیم مورد به کار گیری قرار گرفته یا این که آنگاه از اعمال تغییراتی، به تجهیزات دیگری تبدیل شوند.
  • ساخت کارگاه ها به علت کاربرد های صنعتی آن ها اندکی اهمیت بنا های دیگر مختلف می باشد.
  • خودروسازی یک عدد از صنایع لبریز کاربرد در مملکت هست و هر ساله، خودروسازان، ماشینهای بسیاری را ساخت و به بازار عرضه می‌کنند.
  • استانداردهای IPE و INP دو استاندارد اصلی در ایجاد اشکال تیرآهن هستند.

از اولی طرح های ورق کرکره می اقتدار به ورق کرکره سینوسی اشاره کرد که در بازار عرضه می شود. برای پوشش دهی سقف های شیروانی ها از اسناد کرکره موجی به کار گیری می شود که در ایجاد آن از مصالح متمایز به کار گیری می شود. علت رنگ نمودن ورق های گالوانیزه بالابردن سطح استقامت و کارایی بوده که در ضمن زیبایی خاصی به آن ها می بخشد در سرانجام برای به کار گیری در سقف منزل ها در برابر پوسیدگی و تلفات فیزیکی به فعالیت می روند. ورق های سیاه در سه مجموعه ورق سیاه آلیاژی، صنعتی و بی آلایش قرار می گیرد.
ازاین‌رو نمای ورق پانچ بر شالوده فاکتورهای ذکر شده در ۳ مجموعه تولید می‌شوند. این نوع نماها را می قدرت از فلزات و مواد اولیه دیگری همچون برنج، فولاد و آلومینیوم هم تولید کرد. شما می‌توانید دارای اعتنا به جور کاربری و میزان دارایی خود یکی از همین مدل ورق‌ها را جهت اجرای نما انتخاب نمایید.

کاربرد ورق سیاه :

در همین محصول، ورق فولادی بوسیله یک لایه بر روی (گالوانیزه) روکش شده است. ازاین‌رو می‌توان گفت که این ورق‌ها در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاومت بالایی دارند. اهمیت اعتنا به این ویژگی‌ها، از این فرآورده در صنعت ساختمان‌سازی استفاده‌های متعددی می‌شود. از جمله این کاربردها می‌توان به ایجاد سایبان، نرده، پوشش سقف، ساخت کابینت آشپزخانه، تولید لوله‌هایی برای تهویه، زهکشی و آبرسانی و شبکه کولر اشاره کرد. همین فرآورده در گونه های رنگی نیز تولید شده است که کاربرد این مدل ورق‌های گالوانیزه در صنعت ساختمان، عمده است.
دسته‌بندی نشده
امروزه نیز روش‌های زیادی برای ساخت ورق گالوانیزه وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها طرز غوطه‌وری گرم است. به جهت همین کار در آغاز قطعات فولادی را شستشو داده تا تمام آلودگی‌های آن از بین برود. بعد از آن آنها را برای عملیات حرارتی وارد کوره کرده تا آماده‌ی پوشش‌دهی شوند. در مرحله‌ی بعد، دارای امداد فرایندهای الکتروشیمیایی، پوشش‌های نازکی بر روی مرحله قطعات تولید می‌کنند. در آخر هم در دست گرفتن کیفی ورق‌ها انجام شده و آنگاه به شکل‌های گوناگون بسته‌بندی می‌شوند. همین جور از ورق را می توان یک عدد از با ترین ورق ها در بازار آهن دانست.

فولاد کششی

این دستور به برهان مزایای یگانه همین ورق هست که در نصیب قبل به آنها اشاره کردیم. به جهت ساخت ورق سیاه نخست پودر سنگ آهن از معادن سنگ آهن تهیه می‌شود و سپس پودر سنگ آهن در کارگاه به گندله تبدیل میشود. گندله(کلوخه) گوی هایی متخلخل هستند که حدود یک تا ۱.۵سانت قطر دارا‌هستند و یکنواخت هستند که در در آغاز خام میباشند و استحکام پاره ای دارا هستند و بعد خشک و پخته می شوند تا طاقت فرسا گردند. ورق های فلزی آجدار یک عدد دیگر از ورق های هایی می باشد که بر روی آن الگوهای مشخصی وجود دارد. برآمدگی های همین ورق از لغزنده شدن تراز دوری می نماید به این استدلال ورق آجدار در مکان هایی همچون پل های عابر، پله های اضطراری، کف اتومبیل های باربری، کف کشتی ها و …

خمکاری پروفیل آلومینیوم در نمای فلزی طرح دار

مقاطع سازه ای فولاد کربنی غالبا تحت پروسه نورد گرم ساخت می شوند که کارﺁمدترین شیوه تولید برای نوع فرآورده و حجم ایجاد محسوب می شود. سطح مقاطع نورد گرم عموما خام است، اما این مقاطع در برابر هوازدگی نیاز به نگهداری دارند. همین فرمان عمدتا شامل گالوانیزه گرم یا این که رنگ کاری به مراد حفاظت از مرحله است. برش مهم لیزر کیفیت متوسطی دارد و هزینه آن پایین خیس از برش دارای واترجت خواهد بود و به جهت برش ورق های آهن مطلوب است.

با کاربردهای ورق گالوانیزه در صنعت ساختمان بیشتر آشنا شوید

در صنعت خودروسازی، بیشترین کاربرد ورق روغنی در ایجاد لوله‌های اگزوز است. این نوع آلیاژ به ورق سرد با قابلیت و امکان کششی معمولی شناخته می‌شود. این دسته پس از گذراندن مراحل نورد گرم، پردازش می‌شود، تا استحکام و مقاومت بیشتری پیدا کند. همچنین عنصر غالب این آلیاژ، عنصر کروم می باشد که سبب ساز ارتقاء استحکام ورق فولادی می‌شود.
این گونه به عامل ظاهری که دارد، به جهت ایجاد لبه ‌های صاف در ساختمان‌سازی به فعالیت می‌رود. طریق نورد گرم همانطورکه برای ایجاد فولادهای کربنی مناسب می باشد برای ایجاد استنلس استیل ها نیز مناسب است.. در تولید ورق استیل بر بر خلاف فولاد کربنی پس از نورد و صاف سازی سطح، یک مرحله اسید شویی هم انجام می شود. همین قیمت آهن عمل مرحله را از ضایعات یا ﺁلودگی ایجاد شده در روند تولید را پاک خواهد کرد. ارزش ورق سیاه به ادله کاربرد فراوانی که در ساخت محصولات فولادی دارد،‌ به شکل مستقیم بر بازار آهن آلات اثر گذاری می‌گذارد. میزان مرغوب بودن همین مدل برش مضاعف مطلوب بوده و مناسب ترین نحوه به جهت طرح های تکرار شونده و بدون انحنا است.

انواع شیرآلات ساختمانی و اجزا آن

از دیگر کاربرد های آن استفاده در راس خط یا گام های ساندویچ پانل است. از مثال های مختلف فلاشینگ ساندویچ پانل ها برای جلوگیری از رخنه باران و پوشش دهی درزهای جداازهم به کار گیری می شود. حیاتی توجه به این موضوع می توانیم بگوییم که یکی از کاربردهای ساندویچ پانل به کار گیری از آن ها در قسمت های درز دار است. درپوش یک عدد دیگر از موارد به کار گیری از فلاشینگ در سازه های ساندویچ پانل استعمال از آن ها به عنوان درپوش است. می توانیم از همین قطعات برای به جهت حاشیه پنجره ها نیز بهره بگیریم. همان طور که می دانید متاع این پوشش ها فلزی بوده و امکان همین را داشته که به وسیله ی متدهای گوناگون برشکاری، خم کاری و جوشکاری در طرح های گوناگون ایجاد شوند.
زیر سازی و شاسی بایستی از استحکام بالایی برخوردار باشد تا در هنگام حمل و پایین فشار قرار گرفتن در گیر تغییر‌و تحول حالت نشود. همچنین به عمل بردن تجهیزات مطلوب و استعمال از متریال اساسی میزان مرغوب بودن نیز در کیفیت کانکس از اهمیت بالایی برخوردار است. ویژگی به نقل از با ساندویچ پانل سقفی گالوانیزه ضد زنگ بودن و مقاومت بالای آن در علیه رطوبت است. ورق برنج از ترکیبات آلیاژهای مس و بر روی ایجاد می شود و میزان بر روی و مس در ادغام اهمیت فلز برنج، رنگ آن را تغییر و تحول داده و به رنگ زرد و نقره ای تغییر و تحول رنگ می دهد.

کاربرد ورق ‌های صنعتی

کاکرد همین ورق ها بسیار گسترده بوده و از آن ها می قدرت برای تولید گونه های سقف رنگی و کانکس ها استفاده کرد. ورق گالوانیزه رنگی در 16 رنگ متفاوت حیاتی استاندارد های جهانی ساخت می شوند. به ورق هایی که بوسیله طرز نورد سرد ساخت می شوند ورق روغنی گفته می شود. همین ورق ها با ضخامت پاره ای می باشند و میزان مرغوب بودن ظاهری خوبی دارند. در آیتم ورق های ورغنی وارداتی هم می توانیم کشورهایی مثل قزاقستان روسیه، کره جنوبی و چین اشاره کنیم. همانطور که می دانید قیمت همین متاع بسته به میزان تولید، عرضه و تقاضا گوناگون است.

نصب به نحوه خم بر بر روی سازه‌های فلزی

این ورق‌ها معمولا در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی ایجاد میشوند و به فروش می‌رسند، ولی شادولاین‌ها ظاهر متفاوتی دارند. مقاومت فیزیکی این ورق‌ها در مقایسه مهم ورق‌های رنگی (در برابر حرارت و اکسید شدن) اکثر است. در واقع همین ورق‌ها به شکل سرد و الکتریکی و یا این که اهمیت مواد قلیایی به طرز گرم تولید می شوند و عملیات گالوانیزه کردن این ورق‌ها هم بسیار دقیق صورت می‌گیرد. به طور کلی تمامی همین فاکتورها منجر می‌شود تا مقاومت این ورق‌ها در برابر خوردگی تا حد مضاعف متعددی کمتر پیدا کند. همینطور چسبندگی رنگ این ورق‌ها نسبتاً بالاست؛ به این ترتیب از همین ورق‌ها می‌توان در تمامی مصارف استعمال کرد، سوای این‌که نگران پوسته پوسته شدن رنگ باشید. با اعتنا به همین که ورق‌های سیاه در ارتفاع فرآیند نورد گرم حرارت زیادی را تحمل می‌کنند، سطحی مات دارند؛ به همین استدلال به ورق‌های تولیدی در نورد گرم، ورق سیاه هم گفته می‌شود. ورق های فولادی سیاه (نورد گرم) اهمیت اسم انگلیسی Hot Rolled Sheet شناخته می شوند . به طور کلی ورق گالوانیزه گرم، از دو گونه فولاد ۳۶A و ۱۰۱۱A که هر دو نوعی فولاد ناچیز کربن هستند ساخته شده است و در بخش اعظم صنایع به کار می رود. ۳۶A به راحتی جوشکاری می شود و پروسه عملیات حرارتی آن را تقویت می کند. ۱۰۱۱A کلیدی استحکام بالا، فولادی با شکل پذیری فوق العاده هست که به طور معمول به جهت تولید ظروف استفاده می شود. ورق هایی که در ساختمان سازی به کارگیری می شود، از مدل تجاری ST33 تا ST52 متغیر است. غالبا پوشش ایجاد که بوسیله گالوانیزه تولید می شود به ادله اینکه ساختار متالوژیکی یگانه و مقاومت مناسبی در برابر صدمات مکانیکی دارد، در برابر سایش و خوردگی مقاوم خواهد بود. انجام عملیات گالوانیزه نسبت به دیگر طرز های مرسوم جلوگیری از خوردگی به هزینه کمتری نیاز می باشد و استفاده از ورق گالوانیزه ارزان تر خواهد بود. در صورتی که بخواهیم پروژه های ساختمانی را اهمیت تکنیک های مدرن و به روز انجام دهیم، ارائه سیستم هایی که مصرف انرژی در درون ساختمان را به دست‌کم مقدار ممکن برسانند، زیاد واجب است. فوم کاغذ ای، جهت عایق سازی ساختمان ها در نصیب دیوارها کاربرد دارد. این مصالح، موجب کمتر انرژی در گرم نمودن خانه، تهویه ساختمان و خنک سازی فضا می شوند.
ورق گالوانیزه از طرز قوطه ورق شدن ورق فولادی درون حوضی از فلز بر روی مذاب ساخته می شود. از ورق گالوانیزه می اقتدار برای ایجاد وسایل یا تجهیزاتی که در فضای گشوده و یا این که در معرض رطوبت قرار دارا‌هستند مانند سقف های شیروانی، نتورک کولر، کابینت و … ورق سیاه یا ورق گرم نوعی از ورق فولادی ست که از طریق پروسه نورد گرم تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید