امام جمعه همدان: ستادی برای رفع مشکلات اجاره‌بها تشکیل شود

[ad_1]

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی شامگاه سه‌شنبه در جمع فرمانداران همدان با طرح این سوال که آیا افرادی که در این جمع نشسته‌اند در پرداخت اجاره بها و تامین مسکن مشکل ندارند افزود: نباید به دلال ها و واسطه گران اجازه داد که در افزایش قیمت مسکن و اجاره بها اختلال ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: مردم به قیمت مسکن و اجاره بها منتقد هستند و باید مشکلات این قشر از مردم با ارائه راهکارهای لازم رفع شود.

امام جمعه همدان با اشاره به بخش‌هایی از خطبه های نهج البلاغه مسوولیت را وظیفه سنگینی دانست و گفت: یکی از موضوعات نهج البلاغه پیشگیری از لغزندگی در مسوولیت است.

وی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در نهج البلاغه آمده فضاهای لغزنده ای است که حضرت علی (ع) به آن اشاره کرده و باید مراقبت بود.

امام جمعه همدان ادامه داد: بعضی از لغزش ها شخصی نیست اگر مسوولی دچار لغزش شود برآیندهای بزرگ اجتماعی دارد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی خاطرنشان کرد: همه صفات الهی در وجود حضرت علی (ع) تجلی پیدا کرده و  او محل تجلی صفات الهی است.

استاندار همدان نیز گفت: بالا بودن قیمت مسکن و اجاره بها به دلیل بالا بودن قیمت مصالح و ساخت بنا است.

سیدسعید شاهرخی افزود: معاون عمرانی استانداری برای بررسی این وضعیت اقدام کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان نیز بر ارائه سند اجرایی عملیاتی زنان و خانواده استان تاکید کرد و گفت: این مهم در دستور کار فرمانداری ها و بخشداری ها قرار گیرد و اجرای دقیق آن پیگیری شود.

ربیعه علیمحمدی افزود: طرح های نیمه کاره حوزه بانوان شامل ورزشگاهها، پارکهای بانوان و محل فروش محصولات زنان نیز پیگیری و از نظرات کارشناس بانوان، فرمانداریها در طرح‌ها و برنامه ها و جلسات شورای برنامه ریزی شهرستان استفاده شود.

وی بر استفاده از بانوان توانمند شهرستانها در پست های مدیریتی تاکید کرد و گفت: دقت و پیگیری اجرای طرحهای این دفتر با سایر دستگاهها در مناطق شهری و روستایی برای اجرای عدالت اجتماعی در توزیع طرحهای توانمندی زنان واشتغال بانوان مورد استفاده قرار گیرد.

علیمحمدی بر توجه به آموزش و پرورش کودکان باز مانده از تحصیل و ایجاد شهرهای جدید با طرحهای شهری دوستدار کودک نیز تاکید کرد.

[ad_2]

Source link