امام جمعه نیر خواستار توجه جدی مسئولان به گردشگری این شهرستان شد

[ad_1]

حجت‌الاسلام آیت نعمتی روز سه‌شنبه در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر بیان‌کرد: این منطقه می‌تواند زمینه‌ساز رونق اقتصادی باشد که در این راستا باید از ظرفیت سرمایه‌گذاران استفاده شود.

او گفت: سرمایه‌گذاران بسیاری اعلام برای سرمایه‌گذاری در بولاغلار نیر اعلام آمادگی کرده‌اند که به اداره کل میراث فرهنگی استان ارجاع داده‌ام تا زمینه برای آغاز فعالیت آنها در منطقه فراهم شود.

نعمتی با قدردانی از حساسیت اداره کل میراث فرهنگی استان در تدوین طرح جامع گردشگری بولاغلار و سرمایه‌گذاری منطبق با اصول و برنامه افزود: این اقدامات شایسته قدردانی است ولی انتظار تسریع در این امر می‌رود.

او تصریح‌کرد: در جریان تلاش‌های اداره کل در پل قیزمیزی کورپو، غار گلستان و حمایت از سرمایه‌گذاران در شهرستان نیر هستم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز در این نشست گفت: طرح جامع گردشگری بولاغلار پس از ۱۴ سال با همت اداره کل میراث فرهنگی استان امسال تکمیل شده و در اختیار سرمایه‌گذاران منطقه قرار می‌گیرد.

نادر فلاحی افزود: بزرگترین مرکز آبدرمانی استان و اولین هتل ۵ ستاره استان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت اداره کل در این شهرستان در حال اجراست که تاکنون بیش از ۱۷ میلیارد تومان تسهیلات برای این پروژه‌ها مصوب شده که بیش از ۵۰ درصد آن پرداخت شده است.

او در مورد آغاز مرمت پل تاریخی قیرمیزی کورپی بیان‌کرد: پل قرمز یا قیرمیزی کورپی نیر با وجود اینکه اعتبار شهرستانی برای مرمت نداشت ولی به دلیل ضرورت مرمت این پل تاریخی با تامین اعتبارات مورد نیاز در حال مرمت است .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان شهرستان نیر را دروازه ورودی به استان دانست و تصریح کرد: با توجه به این مهم شهرستان نیز از اهمیت بسیار بالایی برای اداره کل برخوردار است و تلاش می‌کنیم تا زمینه برای رونق هر چه بیشتر پروژه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در نیر فراهم آید.

[ad_2]

Source link