استفاده از ماسک در حوزه‌های امتحانی کردستان الزامی است

استفاده از ماسک در حوزه‌های امتحانی کردستان الزامی است

[ad_1]

دکتر فرزین رضاعی روز دوشنبه در بازدید از مدارس سنندج اظهار داشت: این بازدید با هدف بررسی رعایت دستورالمعل‌های بهداشتی در حوزه امتحانی مدارس با رویکرد سلامت محوری انجام شد.

وی با توصیه به دانش‌آموزان و کارکنان مدارس به رعایت اصول بهداشتی تاکید کرد: بدلیل شیوع کرونا همه حوزه‌های امتحانی باید همواره گندزدایی و ضدعفونی شود و عملیات ضدعفونی به صورت روزانه برای پذیرش دانش آموزان در هر آزمون نیز در دستور کاری عوامل اجرایی حوزه های امتحانی قرار گیرد.

دکتر رضاعی با قدردانی از مدیران مدارس برای رعایت اصول بهداشتی و توجه به این مهم در شرایط بحرانی بیماری کرونا، یادآور شد: امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم در استان با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در حال برگزاری است لذا خانواده‌ها نگران وضعیت سلامت فرزندانشان به شرط رعایت موازین بهداشتی، درحوزه های امتحانی نباشند.

وی اضافه کرد: استفاده از ماسک برای دانش آموزان و فرهنگیان در تمام حوزه‌های امتحانی این استان ضروری است.

 با توجه به شیوع کرونا و با تصمیم ستاد ملی کرونا امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ۱۷ خرداد ماه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تمامی پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری در حوزه‌های امتحانی کردستان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است.

بر اساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ تاکنون ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۲۸۱ نفر رسید.

از روز ۱۷ تا ۱۸ خردادماه بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی دو هزار و ۳۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد.

از بین مبتلایان جدید، ۶۴۸ مورد بستری و ۱۹۱۶ نفر مورد سرپایی یا در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ نفر رسید.

[ad_2]

Source link