استراتژی فدراسیون بسکتبال توسعه بازی‌های سه‌به‌سه است

[ad_1]

رامین طباطبایی روز شنبه در مجمع انتخاباتی هیات بسکتبال قم، افزود: زیرساخت‌های لازم برای توسعه بازی‌های سه‌به‌سه در سطح مدارس و محلات کشور فراهم است.

وی اضافه کرد: به دلیل ضعف زیرساختی امکان توسعه بازی‌های پنج نفره در کشور دچار مشکل است و برای کشف افراد مستعد باید به دنبال رشد بازی‌های سه‌به‌سه باشیم.

وی در ادامه بیان داشت: قم به دلیل نزدیکی به تهران و فرودگاه بین‌المللی از ظرفیت ویژه‌ای برای میزبانی از رقابت‌های بین‌المللی برخوردار است.

طباطبایی افزود: فدراسیون بسکتبال بر وعده خود برای میزبانی قم از رقابت‌های نوجوانان غرب آسیا پایبند است اما به دلیل وضعیت نامعلوم بیماری کرونا، برگزاری تمامی رقابت‌های بین‌المللی و لیگ‌های داخلی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

رییس فدراسیون بسکتبال یادآور شد: با تکمیل و بهره‌برداری از ورزشگاه ۴ هزار و ۵۰۰ نفری قم این استان عملا به یکی از استان‌های اصلی کشور در میزبانی از رقابت‌های بین‌المللی تبدیل خواهد شد.

پروژه ورزشی امام رضا(ع) از ۷ سال گذشته در شهرک پردیسان قم در حال احداث است و به گفته مسوولان اداره کل ورزش و جوانان استان تاکنون ۸.۵ میلیارد تومان برای آغاز عملیات عمرانی آن تامین شده و برای بهره‌برداری کامل از طرح ۵۰ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است.

وی ادامه داد: قم در کنار توجه به بخش مردان در این رشته ورزشی برای توسعه بسکتبال در بین زنان نیز برنامه‌ریزی کند.

زیرساخت‌های بسکتبال ایران ناقص است

وی اضافه کرد: زیرساخت‌های میزبانی از رقابت‌های بین‌المللی در ایران معیوب است و حتی در استان‌های تهران و البرز نیز زمین‌بازی استاندارد قابل‌توجهی برای بسکتبال ندارند.

طباطبایی گفت: کفپوش کنونی سالن ۱۲ هزارنفری تهران مناسب برای بازی‌های بسکتبال نیست درحالی‌که تمام رقابت‌های بین‌المللی را میزبانی می‌کند.

وی رشد بسکتبال در کشور را از رهگذر افزایش کمی مسابقات دانست و افزود: تجربه امتحان پس داده دنیا در رشد رشته ورزشی بسکتبال افزایش کمی مسابقات و رقابت‌ها و کشف استعدادهای درخشان از دل آن‌ها بوده است.

رییس فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: برای افزایش تعداد رقابت‌های ورزشی در این رشته باید مسابقات منطقه‌ای در بین چند استان همجوار به‌صورت مستمر در طول سال ادامه داشته باشد.

وی عنوان کرد: آموزش‌وپرورش نقش برجسته‌ای در کشف استعدادهای بسکتبال دارد و شناسایی این افراد مستعد نیز صرفا با برگزاری رقابت‌های بین مدارس و بازی‌های کلاسی انجام می‌گیرد.

طباطبایی همچنین عنوان کرد: ورزش بانوان در دو سال گذشته به‌ویژه در بخش بازی‌های سه‌به‌سه توسعه‌یافته اما همچنان تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیاد است.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: سرمایه‌گذاری ورزش دنیا بر روی ورزش‌های توپی است و این رشته‌های ورزشی ارزش‌افزوده و طرفداران بی‌شماری را در تمام نقاط دنیادارند.

در مجمع انتخاباتی هیات بسکتبال قم مرتضی سخایی با کسب ۹ رای از ۱۵ رای موجود برای ۴ سال دیگر در این سمت ابقا شد.

[ad_2]

Source link