استاندار زنجان: عموم مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی کرونایی را رعایت کنند

استاندار زنجان: عموم مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی کرونایی را رعایت کنند

[ad_1]

فتح الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در کارگروه سلامت و خانواده استان با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در این استان افزود: همکاری‌های مردم موجب شد این بیماری با پیک بالایی مواجه نشود و در واقع با اقدامات انجام گرفته کرونا مدیریت شده است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر وضعیت بیماری کرونا در این استان مطلوب است و عموم مردم و مدیران دستگاه‌های اجرایی به این مهم واقف هستند که در این راستا طرح‌های ملی در این استان اجرا شد به طوری که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت نیز قرار گرفت.

استاندار زنجان ادامه داد: در زمان حاضر استانهای گرفتار این بیماری و افزایش شمار مبتلایان آن به دلیل رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی است، چرا که این بیماری با هیچکس شوخی ندارد و همگان باید موارد و نکات اعلام شده از سوی متخصصان امر را رعایت کنند و از طرفی حوزه اجتماعی استان باید برای حین و پسا کرونا برنامه طراحی کند.

وی اظهار داشت: بر این مبنا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعتباری برای موضوع پایش سرمایه اجتماعی اختصاص دهد و در این میان نظرات نخبگان و کارشناسان  دانشگاهی نیز دخالت داده شود.

حقیقی افزود: به موازات این کار، کمیته اجتماعی تشکیل و آسیب شناسی مسائل و معضلات مربوط به بیماری کرونا انجام  گیرد به این معنی که اقدامات بصورت عملیاتی شده باشد که چنین کاری در انتخابات مجلس نیز انجام گرفت.

استاندار زنجان به ظرفیت بوجود آمده پویش مردمی و خیران در ارتباط با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: با ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در این بخش می توان از پتاسیلهای این حوزه  در رخدادهای دیگر استفاده کرد چرا که این یک سرمایه اجتماعی مهم محسوب می شود.

وی اضافه کرد:  انتظار بر این است که حوزه اجتماعی این استان برنامه ای در قالب تاب آوری سرمایه اجتماعی را نیز با در نظر گرفتن تمامی جوانب آن تدوین کند که  قابلیت  اجرایی  داشته باشد تا مشکلات و مسائل مربوط به این بخش نیز با انجام اقداماتی مرتفع شود.

این مسؤول لزوم حمایت و تقویت رسانه های استان با رویکرد امید آفرینی در بین مخاطبان را یادآور شد و گفت: تمامی فعالیت ها و اقدامات مد نظر و آگاهی بخشی دستگاههای اجرایی از طریق رسانه ها امکانپذیر بوده که معتقدم این حوزه بسیار نقش آفرین است که در این میان فعالیت برخی دستگاه‌های اجرایی به دلیل عدم ارتباط مناسب آنها با رسانه ها، مغفول واقع می‌شود.

وی اظهار داشت: آنچه در جلسه گذشته در خصوص رسانه های استان مصوب شد، باید با اعتقاد کامل بصورت عملیاتی مدیریت و اجرایی شود چرا که این قشر خواستار توزیع عادلانه امکانات و رفع مشکلات خود هستند و می توانند در پسا کرونا نیز کمک حال باشند.

وی اضافه کرد: با برنامه هایی می توان مسایل حوزه اجتماعی را به حداقل ممکن رساند علاوه بر آن با ارائه برنامه هایی در حوزه خیرین آنان را بیش از گذشته به سرمایه  گذاری در حوزه سلامت تشویق و ترغیب کرد.

حقیقی، چگونگی و راهکارهای تقدیر از همراهی مردم، تحلیل دقیق پایگاه اطلاعاتی خانواده و اقشار آسیب پذیر را از دیگر خواسته های خود از کارگروه اجتماعی استان بر شمرد و افزود: حوزه های اجتماعی و فرهنگی برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی پسا کرونا سرمایه گذاری و در این راستا برنامه های مشخصی را ارائه کنند.

وی، راهکارهای تحقق اتحاد، همدلی و تقویت همبستگی مردم، ارتقای فرهنگ دیجیتال در شرایط فعلی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و بررسی مشکلات مربوطه و بسط و گسترش فرهنگ آموزش مجازی را از دیگر انتظارات پبش روی کارگروه اجتماعی عنوان کرد.

استاندار زنجان ادامه داد: ارائه آموزشهای مجازی در آینده نیز امری اجتناب ناپذیر است که در این خصوص راهکار اجرایی و  سرمایه گذاری لازم آن مهم و ضروری بوده و از طرفی تکریم مردم در امر خدمت رسانی نیز مورد توجه باشد و  اقدامات و طرح هایی این بخش نیز به صورت کاربردی ارائه شود.

وی اظهار داشت: این استان در تامین واکسن آنفلوانزا می تواند علاوه بر بهره گیری از توان دولتی با تشکیل کمیته ای به ریاست رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور مجریان داروسازان، مدیریت بهینه را مورد بررسی و توجه قرار دهد.

حقیقی همچنین از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست آموزش مدیران جوان را برای تصدی پست های مدیریتی آغاز کند که با این اقدام جهشی ایجاد خواهد شد و انتصاب بانوان به پستهای مدیریتی را نیز به لحاظ عملکرد مناسب آنها اقدامی خوب و تاثیرگذار اعلام  کرد.

استاندار زنجان همچنین در خصوص بازگشایی اماکن عمومی به ویژه مهدهای کودک نیز خاطرنشان کرد: در این خصوص اولویت تامین سلامت مردم است هر چند این استان در زمینه اقدامات مختلف این بیماری پیشگام بوده اما در بازگشایی ها پیشتار نیست و با احتیاط عمل می کند.

[ad_2]

Source link