استاندار: تکمیل بیمارستان بحران، اولویت اول بخش عمران یزد است

به گزارش روز شنبه روابط عمومی بیمارستان شهید رهنمون یزد ،محمد علی طالبی در جریان بازدید از ساختمان قدیمی بیمارستان شهید دکتر رهنمون که قرار است بعنوان بیمارستان بحران تکمیل و تجهیز شود اظهار داشت: اینک اولویت اول کارهای عمرانی استان، ساخت و تکمیل بیمارستان بحران است و به هیچ وجه نباید فعالیت عمرانی آن متوقف شود.
وی تاکید کرد: حتی اگر لازم باشد برای تکمیل این بیمارستان قرض بگیریم، این مهم باید عملیاتی شود و امیدواریم با تامین به موقع منابع مورد نیاز، استارت بیمارستان بحران که اولین آن در کشور است در پاییز امسال زده شود.
دکتر میرمحمدی عضو اصلی مؤسسه خیریه بیمارستان شهید دکتر رهنمون هم در این رابطه اظهار داشت: چنانچه منابعی در حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیارد تومان تأمین شود می توان ساختمان قدیمی این مرکز درمانی را تکمیل و با افزودن ۱۲۰ تخت، بخش های چشم پزشکی، زنان و زایمان، گوش و حلق، نورولوژی و اطفال را در آن راه اندازی نمود و در صورت بروز بحران، پس از تخلیه، به بیمارستان بحران اختصاص داد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، پیشتر از راه‌اندازی بیمارستان بحران در این استان تا مهرماه امسال خبر داده بود.

دکتر محمود نوری شادکام گفت: این بیمارستان که تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت داشته برای سرویس دهی بحران‌های بخش بهداشت و درمان راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا و آنفلوآنزا بطور همزمان در آبان ماه، محتمل خواهد بود، تصریح کرد: بیمارستان بحران یزد با نوسازی کامل و تغییر کاربری بنای قدیمی بیمارستان شهید رهنمون و تجهیز آن ایجاد خواهد شد.

به گفته وی برای این منظور ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه و وزارت بهداشت هزینه میشود.

دکتر نوری شادکام ادامه داد: برای ایجاد این مرکز درمانی ۱۵۰ تخت بستری، ۳۰ تحت آی سی یو و هفت اتاق عمل پیش بینی شده است. Source link