آیا ترمیم دندان موجب ماندگاری دندان می شود؟

ساختار دندان ممکن است به دلیل پوسیدگی، ضعیف یا خراب شدن و یا شکستگی دندان نیاز به ترمیم داشته باشد . در این روش ترمیم دندان شکسته از مواد دندانپزشکی مخصوص استفاده می شود و در قسمت شکستگی یا ترک قرار می گیرنداین مواد می تواند امالگام یا کامپوزیت یا گلاس اینومر و غیره باشد و سپس توسط دندانپزشک آن را هم راستا با سایر دندانها فرم و شکل می دهد، بعد از آن مواد سفت و سخت می شود تا دندان شکسته طبیعی تر به نظر آید. پس از این کار دندانپزشک از یک نور مخصوص بر روی این مواد استفاده میکند تا به این ترتیب مواد مورد استفاده برای پر کردن دندان سفت شوند.

این ماده ترکیبی از جیوه، نقره، مس، روی و قلع میباشد. پس از اینکه دندان به مقدار کافی برای پر کردن آماده شد، دندانپزشک میتواند ناحیه از بین رفته از دندان را با ماده آمالگام یا کامپوزیت به رنگ دندان پر نماید. پر کردن دندان در دو نوبت انجام می شود. برای پر کردن دندان های پوسیده می توان از انواع مواد ترمیمی استفاده نمود. طبق اعلام انجمن دندانپزشکی آمریكا (ADA) ، تعداد كمی از افراد واكنش آلرژیك را نسبت به پر كردن دندان تجربه می كنند. تعداد دندان های شیری 20 تا است.

در نهایت، دندانپزشک مواد کامپوزیت روی دندان را اصلاح میکند تا به این ترتیب وضعیت مناسب برای قرار گرفتن دندانها بر روی یکدیگر فراهم گردد. به این ترتیب تا زمان ساخت ترمیم، برای بیمار از یک پرکردگی موقت بر روی دندان استفاده ترمیم دندان هزینه میشود. امروزه دندانپزشکان از مواد پرسلاین به رنگ دندان برای پر کردن دندانها و ساخت اینله و اونله استفاده میکنند تا به این ترتیب علاوه بر حفظ سلامت دندان، ظاهر طبیعی آن را نیز بازیابی کنند.

در این مقاله از دکتر صفورا امامی، متخصص درمان ریشه و عصب کشی دندان، به بررسی ۵ درمان زیبایی دندان میپردازیم که بیماران، با تشخیص پزشک خود میتوانند بهترین گزینه را برای داشتن لبخندی زیباتر انتخاب کنند. قیمت پر کردن دندان به نوع پرکردگی انتخاب شده و مقدار ساختار مورد نیاز برای برداشتن از روی دندان جهت درمان بستگی دارد. پس از آن، دندانپزشک روکش استیل ضد رنگ را بر روی بخش باقیماندهی دندان قرار میدهد.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesbuy stripe account