آموزش پارتیشن بندی هارد در ویندوز بهمراه فیلم آموزشی کانون بازیابی اطلاعات

چند طرز برای استعمال بهینه از این قطعه دارای کامپیوتر وجود دارد. یک طریق پارتیشن بندی است که فضای هارد را به بخش‌های مجزای متفاوت تقسیم می‌کند. به همین ترتیب می‌توانید فضای هارد را به بخش‌های مجزای متمایز تقسیم نمایید که مشابه به دیسک‌های مستقل کار می‌کنند. اهمیت پارتیشن بندی می‌توانید فضای هارد را تقسیم بندی نمایید تا به صورت بهینه از آن استعمال کنید.

  • نرم افزار های زیادی به جهت این مراد نوشته شده اند که هر کدام مزایا و معایبی دارند، البته ابزاری که می توانید در زمان نصب ویندوز هم از آن به کار گیری کنید، ابزار Diskpart میباشد که در خط امر ویندوز یا این که cmd فعالیت می کند.
  • در این پنجره تعداد پارتیشن ها و فضای کل هارد دیسک را مشاهده می کنید.
  • مراحل بالا را به جهت تمام پارتیشن‌هایی که قصد تولید آنان را دارید تکرار کنید تا در نهایت، یک هارد اکسترنال پارتیشن بندی شده در اختیار داشته باشید.
  • شما با استفاده از کتابراه مدام و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خویش دسترسی دارید و می‌توانید به آسانی از هر فرصتی برای مطالعه به کار گیری کنید.

در ارتباط حیاتی مابقی درایو ها طبق سلیقه خویش کار کرده و فضای آیتم نیاز را به اطلاعات خود اختصاص دهید. در بخش اعظم مواقع همت می شود پارتیشن یا این که درایوی که در آن سیستم عامل به عنوان مثال ویندوز قرار دارد به رخ مجزا باشد، تا سیستم استدلال و برنامه های جانبی و قابل انعطاف افزارهای متعدد پس از نصب در آن ذخیره و جانمایی شوند. پارتیشن بندی کامپیوتر به وسیله متخصصین تعمیرات به نقل از کامپیوتر ایسوس به صورت رشته ای و کلیدی پیشرفته ترین امکانات انجام می شود. تعمیرکاران این مرکز ، متخصصان چابکدست و کاربلد حوزه ی تعمیرات کامپیوتر میباشند که حساس به کارگیری از ابزار جايگاه یک ، به تعمیر همین دستگاه می پردازند . لذا کاربران می توانند مطمئن باشند که سیستم کامپیوترشان در واحد تعمیرات تخصصی کامپیوتر ایسوس ، به صحت تعمیر می گردد .

جدول مقایسه بین طریق MBR  و GPT

اگر به تازگی یکی از این حافظه‌ها را خریداری کرده‌اید، مطلقا تا پایان با ما همراه باشید. زمانی که شما یک هارددیسک یا حافظه SSD به جهت لپ تاپ خود خریداری می کنید ، بایستی آن را پارتیش بندی نمایید . یکی از دیگر از مواردی که شما به پارتیشن بندی نیاز پیدا می نمایید ، هنگامی است که شما بخواهید تعداد درایو های خویش را توسعه دهید . قابل انعطاف افزار بدون پول پارتیشن بندی‌ هارد ssd کلیدی فناوری ایمن است.
البته بایستی اعتنا داشته باشید که وقتی پارتیشنی فرمت شود کلیه داده‌هایی که روی آن قرار دارند، حذف می‌شوند. چنانچه حالت اول مد نظرتان است، کافیست به آسانی روی بعدی کلیک نمایید و فعالیت را به پایان رسانید. برنامه کارگزاری یک پارتیشن بر روی کل فضای هارد دیسک ساخته و آن را اصلی کمک پوشه NTFS سیستم، فرمت میکند؛ سپس، ویندوز را روی آن پارتیشن کارگزاشتن میکند.
عمومی
مقدار حافظه را باید بر حسب مگابایت وارد کنید، برای نمونه چنانچه می خواهید درایو شما 50 گیگابایت حافظه داشته باشد، باید در کادر عدد را وارد کنید. بعد از آن میزان حافظه ای که می خواهید به درایو اختصاص دهید، را گزینش نمایید و بر روی Apply ضربه بزنید. پس از بوت کردن ویندوز و گشوده کردن ورقه Windows Setup، بر روی دکمه Install now ضربه بزنید. ویندوز 11 تازه ترین نسخه سیستم برهان Windows NT میباشد که در 24 ژوئن 2021 بوسیله مایکروسافت گسترش یافته و رونمایی شد.
حواستان باشد که کلیه دیتا های ذخیره شده ازبین خواهد رفت. به جهت ساختن پارتیشن در آغاز حافظه خویش را به کامپیوتر متصل نموده و آن گاه از اتصال درایو شما بارگذاری می شود در رخ اضافه نشدن به صورت اتومات یک سکو سیستم خویش را راه اندازی دوباره یا ری آغاز کنید. آنگاه از باز شدن پنجره گزینه حیث در صفحه اهمیت همین ابزار، حافظه هایی که به دستگاه شما متصل میباشند اکران داده می شود. به جهت شناخت اصلی گونه های پارتیشن و نحوه ساخت آن تا انتهای این مطلب یار یاری سیستم باشید.

روش پین نمودن پوشه در Quick Access ویندوز

یک پارتیشن می‌تواند تمام فضای یک درایو (مثلاً یک هارد اکسترنال) را به خودش اختصاص بدهد یا این که این‌که فقط بخشی از فضای آن را اشغال کند. مزیت اصلی پارتیشن بندی حفاظت از داده‌ها در برابر حذف اتفاقی یا این که مشکلات احتمالی هارد است. مزیت بعدی همین می باشد که گزینه‌های بیشتری به جهت کار حیاتی هارد در اختیار شما قرار می‌دهد.
ابزار داخلی Disk Management ساده‌ترین شیوه برای پارتیشن بندی هارد دیسک بوده که بخش‌های جدیدی برای هارد ساخت می‌کند. اعضا می‌توانند در صورت نیاز به سرویس پارتیشن بندی هارد به یکی از از نمایندگی‌های اعتبار محصولات HP مراجعه کرده و خدمات آیتم نیاز خویش را اخذ کنند. در همین مرکز ابتدا جور پارتیشن بندی بسته به گونه و گونه لپ تاپ شما معرفی و در شکل تأیید بر روی آن پیاده خواهد شد. پارتیشن بندی هارد روشی مطلوب به جهت طبقه بندی درست و بنیادین اطلاعات و پردازش سریع آن‌ها بوده که حیاتی استفاده از همین طریق می‌توان تعدادی سیستم ادله را به طور به طور همزمان روی یک سیستم کارگزاشتن کرد.

پارتیشن کردن هارد اکسترنال مهم به کار گیری از دستور Diskpart در فضای Command Prompt

در قسمت Enter the amount of space to shrink، میزان حافظه ای که می خواهید از درایو کسر شود را به مگابایت وارد کنید. پس از گذشت مدت کوتاه پنجره جدیدی به جهت شما باز خواهد شد، در نصیب Total size before shrink، فضای کنونی درایو را تماشا می کنید. در همین صورت باید فضای یک عدد از درایو های خویش را کمتر بدهید تا بتوانید درایو تازه تولید کنید. حالا باید منتظر بمانید تا ویندوز نصب شود، پس از آن وارد محفظه ویندوز 11 می شوید.

آموزش پارتیشن بندی ویندوز آنگاه از نصب

همانطور که مشاهده می کنید در این سیستم یک پارتیشن Primary و 3 پارتیشن Logical چشم می شود. روش عمل به این صورت می باشد که زمانی یک پارتیشن را انتخاب می نمایید آیتم های متمایز در قسمت چپ برنامه فعال می شود. در سطح اول فرض کنید می خواهید یکی از از پارتیشن ها را به دو قسمت معادل تقسیم کنید برای انجام اینکار روی پارتیشن مورد حیث خودتان، یکبار کلیک نمایید تا آیتم های نصیب چپ برنامه فعال شود. نخست روی پارتیشن مورد نظر کلیک کرده و کلید Next را انتخاب کنید. شما می‌توانید به جهت ذخیره اطلاعات از پارتیشن‌های دیگر استفاده کرده ولی قبل آن باید درایو را تماماً فرمت کرد. سیستم‌هایی که از لینوکس به کار گیری می‌کنند، معمولاً یکسری پارتیشن دارند.
بعد از این‌که همین امور را انجام دادید کلید Next را تعیین کنید. میخوام برای بار اول شیوه ویندوز کارگزاشتن کنم و میخوام ویندوز رو بر روی حافظه SSD کارگزاری کنم، زمانی کارگزاشتن ویندوز به پارتیشن بندی میرسه، از چه جایی بفهمم کدوم درایو مربوط به حافظه SSD میشه؟ تا اشتباهی ویندوز رو روی حافظه HDD نصب نکنم. هنگامی میخوام وارد disk management بشم پایین مینویسه connecting to virtual disk service و هیچ اتفاقی نمیفته. پارتیشن های Extended قابل قسمت به Logical میباشند و هر هارد دیسک ۴ پارتیشن Primary یا این که یک Primary و یک Extended داشته باشد .

لیست فساد هارد دیسک ها براساس برند

امکان پشتیبانی GPT تا 64 بیت هم وجود دارااست و حساس فرمت GPT می توانید تا 9.4 زتابایت از گنجایش هارد را استفاده کنید. برای آن که زتابایت را به خوبی فهم و شعور کنید، عدد یک اهمیت بیست و یک صفر بایت که به عبارتی 1024 اگزابایت یا یک تریلیون گیگابایت. سیستم ادله در آن کارگزاشتن میشود; درایوی هست که سیستم عامل از نحوه آن بوت میشود.
برای دانلود قابل انعطاف افزار EaseUS Partition Master و دانلود نرم افزار Mini Tool Partition Wizardروی لینک بزنید. پس از پایان، دقیقا در کنار درایو فیزیکی، فضای اختصاص دیتا نشده – Unallocated partition جدیدی را می‌بینید که در نصفه دوم پنجره Disk Management قرار دارد. تولید پارتیشن‌های جداگانه برای فایل‌های سیستمی تان از دیتای سیستمی شما محافظت می‌نماید زیرا هر پارتیشن، پوشه سیستم خودش را دارد.
هاردی که از جدول پارتیشن سنتی استعمال می‌کند، می‌تواند فقط 4 پارتیشن داشته باشد. استعمال از پارتیشن‌های extended و logical راهی برای به دور زدن همین محدودیت است. آن گاه از این‌که بر روی یک هارد، یک پارتیشن ساخت می‌شود، باید اهمیت استفاده از یک پوشه سیستم فُرمت شود. NTFS و FAT 32 از معروف‌ترین پوشه سیستم‌های سازگار با ویندوز هستند. HFS+ پوشه سیستمی سازگار اصلی مک و ext4 نیز پوشه سیستمی هست که حساس لینوکس سازش دارد.
البته اعضا می بایست توجه داشته باشند به جهت نگهداری داده ها در روزگار این عملیات بایستی آیتم Using Enhanced در نصب ویندوز استفاده کنید. بر بر روی دکمه New کلیک کنید و میزان مطلوب رو به جهت درایوها بر مبنای مگابایت وارد کنید. برای تبدیل گیگابایت به مگابایت، تعداد گیگابایت رو در 1024 ضرب کنید. مثلاً به جهت ایجاد یک درایو 60 گیگابایتی، باید 60 را در 1024 ضرب کنید که معادل مگابایت می شود.

آیا باید هارد درایو را پارتیشن بندی کنیم؟

به همین نکته حساس توجه کنید که داده ها خاصی بر روی هارد دیسک مقصد نداشته باشید. زیرا هارد یا این که حافظه ssd مقصد به طور تمام فرمت شده و داده ها بازنویسی خواهد شد. آنگاه از انتخاب گزینه مورد حیث از پنجره گشوده شده مورد Next را زده و در تراز بعد از شما مقدار چگالی که به جهت فضای درایو خویش را نیاز دارید خواهش می کند که به آن درایو اختصاص دهد. درحال حاضر که به صدق اصلی طریق پارتیشن بندی اصلی CMD آشنا شدید، وقت آن میباشد که اسم درایو خویش را تغییر تحول دهید.
این نکته را به خاطر بسپارید که ویندوز XP ، توانایی ساپورت GPT را ندارد . همینطور برای کارگزاشتن ویندوز مادربرد ، باید سیستم اهمیت بایوس UEFI باشد . 8- باکلیک بر روی مورد Finish عملیات پارتیشن بندی به اتمام می رسد. 1- در نخست بر بر روی My Computer کلیک راست کرده و مورد Manage را گزینش می کنیم.

روش پارتیشن بندی لپ تاپ نپخته حیاتی برنامه Gparted

۲- در نصیب بالای تصویر زیر از شما می خواهد مطمئن گردید که هارد را صحیح گزینش کرده اید و آن را تیک بزنید. در این پنجره از شما می خواهد حیاتی GPT یا MBR پارتیشن بندی را انجام بدهید که در اینجا ما GPT را انتخاب می کنیم. معمولا بر روی اشاره گر مموری‌های یواس‌بی نیازی به یک سری پارتیشن ندارید و به عبارتی یک پارتیشن برای این مدل ابزارهای ذخیره‌سازی به اندازه است. در صورتی که یک سری پارتیشن بر روی اشاره گر مموری خویش تولید کنید، وقتی که آن را به کامپیوتر وصل می‌کنید، تعدادی درایو در کامپیوترتان ظاهر خواهد شد. همان‌طور که اشاره کردیم، وجود پارتیشن‌ها به جهت ذخیره کردن داده ها حتمی است.
قبل از آغاز تدریس پارتیشن‌بندی قصد دارم توضیح مختصری درباره‌ی پارتیشن بندی بهتون بدم. بعد از باز کردن این قسمت، کلیدی درایو‌هایی دارای حجم‌های گوناگون رو‌به‌رو می‌شین. پارتیشن بندی هارد در ویندوز سرور ۲۰۱۶ تفاوت چندانی کلیدی ویندوزهای قبل ندارد و همانند ویندوز های نو به دو شکل MBR و GPT می توان هارد را پارتیشن بندی کرد.
به منظور ساخت درایو تازه چکیده از فضای درایو C را خالی کنید. “Manage” را تعیین کنید و روی هارد اکسترنال قابل حمل ” Disk Management ” کلیک کنید. 11.در غایت سوییچ Finish را بزنید تا عملیات فرمت شروع شود.
در نوار جستجو کلمه “diskmgmt.msc” را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید. در اختیار گرفتن پنل Control Panel را باز کنید، به ابزار Administrative Tools رفته و بر بر روی کامپیوتر منجمنت click Computer Management کلیک کنید. برای دسترسی به این آیتم مطمئن شوید که بی تردید هارد دیگری بر روی سیستم شما کارگزاشتن شده است یا خیر. در سطر سوم اهمیت گزینه ای به نام Volume Lable رو به رو می شوید که در اینجا می توانید به جهت درایو خود نامی تعیین کنید. همین پروسه را می‌توانید بر بر روی هر کدام از درایو های خود انجام دهید و به تغییر و تحول نام درایو از نحوه command prompt بپردازید. در اولی قدم مانند تصویر زیر، در منوی dos کلمه deskpart را تایپ کنید و enter را بفشارید تا دستورها دارای ارتباط اصلی پارتیشن بندی در منوی CMD فراخوانی شود.
نکته کاربردی دیگر به جهت استعمال از همین نرم افزار تغییر‌و تحول فرمت هارد می باشد که برای این عمل نخست اضطراری است که بر روی مورد Format کلیک کرده و در پنجره گشوده شده تغییر و تحول فرمت آیتم لحاظ را اعمال نمایید. قالب دستگاهایی که مالتی مدیا هستند FAT32 را به تیتر پیش فرض می شناسند و فرمت EXFAT و NTFS اکثراً به جهت دسکتاپ ها و لپ تاب ها آیتم استفاده قرار می گیرد. قابلیت و امکان تبارک همین دو فرمت امکان جابجایی فایلهایی مهم حجم بالاتر از 4 گیگ می باشد که امروزه کاربرد دوچندان زیادی دارد. همینطور نرم افزارهای مختلف دیگری مثل EaseUS Partition Master و Paragon Partition Manager – که همگی ساختار یکسانی دارند- نیز وجوددارند که میتوان برای پارتیشن بندی از آنها به کار گیری نمود.
همچنین حجم آن هم میباشد و به حدود 400 مگابایت فضای خالی نیاز دارد. ولی درعوض یک عدد از بهترین ابزارهایی می باشد که می‌توانید همراه خود داشته باشید و روی هر کامپیوتر حیاتی هر سیستم‌عاملی، فارغ از نیاز به‌نصب، از آن استعمال کنید. از دیگر امکاناتی که این برنامه در اختیار شما قرار می دهد قابلیت و امکان تبدیل یک درایو به بکاپ، تبدیل MBR و GTP، تولید پارتیشن‌های FAT32 اصلی سایز 1 ترابایت و بازیابی تغییرات اعمال شده از شیوه ویژگی بکاپ اتومات است. همینطور هنگامی که سایز یک پارتیشن را تغییر‌و تحول می‌دهید، می‌توانید سایز آن را به‌صورت کاستوم، خودتان تعریف‌و‌تمجید کنید. به جهت اینکه دسترسی تمام به پارتیشن‌ها داشته باشید، بایستی به‌سراغ بهترین قابل انعطاف افزار های پارتیشن بندی بروید. نخست می بایست بدانیم پارتیشن بندی چیست؟ Partition به فارسی به معنای تفکیک نمودن می باشد .
(boot volumes نوعی پارتیشن است که برای حفظ و محافظت کردن فایل های سیستم ادله ویندوز استعمال می شود). NIUBI Partition Editor از نظر امکانات یکی از از برگزیدگان برنامه های پارتیشن بندی هارد است. همین برنامه کلیدی وجود این که رایگان هست امکانات متعددی در اختیار شما قرار می‌دهد. در جمع بیش از 10 عملیات گوناگون دارای آن قابل انجام هست و همگی آن ها در یک پنل در سمت چپ برنامه نشان دیتا شده‌اند. کل تغییراتی که اعمال می‌کنید، به‌صورت برنامه‌ریزی شده و اساسی یک کلیک اعمال خواهند شد و از آنجایی که برنامه سوای نیاز به سیستم‌عامل عمل می‌کند، نیازی هم به ریبوت نمودن سیستم ندارید. احتمال دارد صرفا نقطه ضعف همین ابزار این باشد که برخلاف سایر برنامه‌ها، کل پارتیشن‌ها را در یک ورقه فهرست نمیکند و باید از طرز یک منو کشویی، به‌صورت جداگانه به پارتیشن‌های هر دیسک دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmeinstagram takipçi satin al poultry processingLevitraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatiktok takipçi satin al tesisatçısanal sunucuMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma